Споделена история от Тинейджърски

Завинаги сама
Момиче на 15 съм, нямам социален живот, което до известна степен ме дразни. В клас съм много тиха, до такава степен, че съучениците ми си мислеха, че съм няма за определен период от време. Не съм тиха, защото съм срамежлива или защото ми пука какво ще си помислят другите, напротив, обичам да изразявам себе си и дори рисувам. Въпросът е, че съм много чувствителна личност и много лесно се привързвам към хората. Преди години си говорех със всички без притеснения, обаче разбрах, че повечето хора в наше време, за съжеление, са много студени и комплексирани и повечето от тях нямат добри намерения, настроени са по-скоро да взимат, отколкото да дават, а според мен би трябвало да е обратното, би трябвало да даваш и да те радва, когато и друг е щастлив, това те зарежда като човек и в крайна сметка ти ставаш по-щастлив, като правиш и другите щастливи. Това е човешко. Нещо ми се струва, че хората са станали много студени един към друг и това някак си ме отврати и дистанцира. Предпочитам да съм тиха, а хората, които имат добри намерения винаги са идвали при мен да се запознаем и никой не съм отблъснала. Проблемът е, че идват, запознаваме се и толкова, само си казваме здрасти, като се разминаваме. Интересни са им рисунките ми и вероятно за това идват. Други идват да ми кажат, че съм приличала на кукла, и че съм била много странна. Трети просто идват да ми кажат, че съм ненормална, аутсайдер или нещо подобно, като очакват някаква реакция. В крайна сметка повечето не искат да бъдат видяни с мен, защото из училище се носят всякакви абсурдно неверни слухове за мен. Истината е, че понякога се чувствам страшно самотна. Дори в момента много ми се иска да изляза с някого и да си говорим, да отидем някъде, да има на кого да споделя и такива неща. До такава степен съм Форевър Алоун, че наскоро си посадих цвете, поливам го всеки ден и така с часове си седя да му говоря. Винаги в редките случаи, когато някой ме покани да излезем, направо подскачам от щастие. От друга страна не съм грозна и въпреки слуховете за мен, момчета са ме канили да излезем (макар и в редки случеи) и са се интересували от мен, което много ме радваше, но по-скоро ме радваше факта, че някой си говори с мен, но не изпитвах никакво привличане. Разбира се, това им го казах, защото вярвам, че в една връзка трябва химия между двамата, за да се получи нещо, а аз въпреки самотата си не искам да използвам никой по такъв лъжлив начин за собствена изгода. В момента, обаче има едно момче към което изпитвам привличане и мисля, че и той се чувства по същия начин. Приятел от детството, който не бях виждала от много време, преди няколко дни се срещнахме и си говорихме с часове. Играем на една и съща игра и имаме много общи неща. Той дори ме покани да излезем пак. Чувствам се много неловко, защото той не е точно като мен. Постоянно ходи по партита и има много приятели и вероятно с тия събития не мисли за мен толкова често, въпреки, че пак ми се обажда от време на време. Аз от дуга страна, като нямам какво да правя по цял ден, постоянно си мисля за него и си фантазирам някакви неща, когато всъщност не зная дали изобщо ще се получи нещо. По-скоро проблема си е главно в мен, защото съм много самотна, но въпреки това никога няма да му се обадя първа да досаждам, да го каня или да настоявам за нещо. Мисля, че трябва да си намеря приятели. Дори и не знам как.... страшно съм объркана!

Коментари

1.   Момиче за теб все още има светлина в тунела, не се отказвай ще си намериш приятели и приятел се пак си само на 15. Страшно е да станеш като мене на 23 без никакви приятели, без нищо.

2.   Вече наистина ми писна от такива като теб! "Завинаги сама"... Ама че си.... Разбирам ако си на 50 години и да си още девствена, и никога да не си имала приятели, тогава окей, но ти си само на 15 г. и вече си мислиш глупости. Но как няма да си мислиш глупости, като си... Не се притеснявай, сигурен съм, че най-късно до 2 години вече ще си правила секс. Бъди търпелива и всичко ще си дойде на мястото.

3.   Не си единствената, аз винаги съм била странното момиче в класа, което не говори и няма приятели. Външният вид няма значение, аз се поддържам и се обличам нормално, просто тази затвореност е проблема и мен са ме питали Защо не говориш? Защо се изолираш, би могла да се впишеш? .. на мен ми става много кофти от такива въпроси :( Тази година завърших, нямам приятели и както е тръгнало ще си прекарам времето в нас. Не знам как и къде да се запозная с някого, а и ако се сближа някога с някой, той като ме опознае няма да ме хареса и как егати скапания живот. Не знам какво да те посъветвам, единственото нещо което може да направиш е да не се изолираш и да говориш повече. Очевидно аз не успях, но проблемите при мен се коренят от детството ми, надявам се при теб да е по-леко и да потръгнат нещата. Успех!

4.   Харесва ми как е започнал човекът който е написал коментар 1. Така че ще го копирам. Момиче ти си доста по зряла за връстниците си ако наистина мислиш това което казваш тук. Аз също съм така, нямам приятели с които да излизам понеже всички ме отбягват, много е самотно знам как се чувстваш но има и надежда, винаги има при мен се появи с нещо малко и леко глуповато, но стана ценно за мен. Това са аниметата. Разбира се това не ми помогна да намеря приятели връстници, но ме научиха де не се предавам и покрай тях се запознах с едно момче и едно момиче те са двойка на 18 и 22 години. Аз съм на твоята възраст и имам същият проблем. Отвратен съм от глупостта на съучениците си, като цяло са като хиени, надушат ли че си сам те разкъсват с обиди и лъжи. Но надеждата е в това е че има и хора като теб, такива които ще те разберат. Дано да намериш пътя към тези хора. Късмет и поздравления от мен за мисленето ти.

5.   Аз съм в почти същото положение! Винаги съм била по-различна от останалите. Преди винаги опитвах да съм сред хората, имаше хора които ми се представяха за приятели въпреки странните слухове за мен, но накрая просто се оказа, че са били с мен, защото ми бяха единствената компания и аз правех всичко за тях... Накрая просто се отделих от всяко живо създание наречено "човек"... Съветвам те просто да си стоиш настрани, опитай се да не мислиш за това. Не си търси приятели. Нали знаеш, че човек точно когато не иска нещо, точно него получава. Не искай приятели, радвай се на самотата си и някой ден тези приятели ще те намерят сами.

6.   Понякога е кофти че не можеш да се свържеш с хора от Сподели. нет. Има интересни хора с който много хора биха искали да поговорят, като вас например :).

7.   От авторката

До 2.
"Вече наистина ми писна от такива като теб! "Завинаги сама""

На първо време го узаглавих Форевър Алоун, което има връзка с едно доста популярно меме, с което много си приличаме. Изглежда редакторите са решили да го поправят на ''Завинаги сама''. Това заглавие е по-скоро самоирония чрез мемето, отколкото внасяне на драма или мнение, че ще си остана завинаги сама.
Сексът вероятно няма да оправи нещата. Много самотни хора правят секс и пак са нещастни, проблемът е по-скоро малко по-дълбок от това.

До 1, 3, 4, 5
Благодаря за съчувствието. Радвам се, че не съм едниствената, но във същото време и ме е яд, че простотията се толерира, а хора като вас трябва да са изолирани. Не е приятно чувство. Ии 4! btw Аз също съм голяма фенка на аниметата!

До 6:
Благодаря ти. :)

8.   "узаглавих Форевър Алоун" - каква пародия! Английски знае, а български - не!

9.   От номер 2:
Forever Alone означава завинаги сама, така че дали ще бъде написано на английски или на български няма никакво значение. Няма да останеш сама, ако си хубава, дори и да не си, винаги ще се намери някой, който да те пожелае. Ако вярваш, ще намериш човека за теб. Прочети тази тема: http://spodeli.net/4/story-70481.html Днес е публикувана. Прочети я и бъди по-позитивна!!!!

10.   Всъщност и аз съм абсолютно същия като този човек от номер 5. Аз също имам уж приятели, но това не е точно така. В клас сме много малко, а те както казах уж са ми приятели, но се правят на такива само за да им помагам. И аз се опитвам да си намеря приятели. Така че просто продължи с този приятел, с когото се познавате и така. Да уточня, че съм момче. Не че има голямо значение. :D

11.   Авторке, понеже спомена, че гледаш анимета. Тогава в кръга на шегата ще кажа, че определено си точно като момичето от това аниме, в първите 2 минути, добре са я описали:
http://www.vbox7.com/play:bfdf6ad4e3

K-Man

12.   От авторката
Хаха 11. made my day :D. Като казах, че момчета са се интересували от мен имах в предвид, че са ме канили на среща, не че са ми подавали гумичката. :D Това обаче си беше доста смешно. Аз и тя сме един и същи човек в много отношения!! Дори може да изгледам цялото аниме, изглежда интересно, благодаря много, че ми го прати.

13.   K-Man прави ми впечатление че се изказваш нявсякъде, не си толкова компетентен, понякога пишеш големи глупости!

14.   Номер 13, не само ми харесва да пиша глупости, ами и често го правя. Компетентен ? По какво, по всичко ли? Няма компетентен човек по всичко. Компентентен съм само по това което знам, а то е много малко на фона на всички теми. Тоест аз знам, че нищо не знам :) . Пиша да става майтап и да се посмеем малко. Проблем с това има ли или вечно трябва да сме сериозни? Аз поне не мога и не искам да съм.
Ето авторката се засмя и това беше целта поради която писах, малко на майтап да се приемат нещата в този живот, иначе трябва да се побъркаме.

K-Man

16.   Не губи Надежда за хората и за света и не приемай нещата толкова на сериозно. Всичко в живота се подрежда по най-неочакван начин (само не забравяй да се усмихваш по-често). Бъди щастлива! :)

17.   авторкеее, и аз съм като теб самичка съм, нямам приятели в училище, а извън него имам много малко познати... искам да ти кажа-излез с това момче, моля те.. излез и заради мен :D мен не са ме канили на кафе, кино както се казва на среща.. умолявам те, излез с това момче!! имаш нас да не си сама повече, възползвай се

19.   Аз съм момче на 17 години. И аз преди бях така изобщо с никой не говорех в училище и като цяло нямах почти никакви приятели но в 7 клас 1 приятел ме накара с него да почна баскетбол и ми се наложи да общувам с много хора и постепенно почнах да си подбирам приятели от тези с които играех. Бях си обещал че като сменя училището в 8 клас ще започна отначало, ще общувам с хората от моя клас което не стана точно както се надявах но от това няма значение. Също така 1 приятел ми показа 1 игра(League of Legends) която ми се стори много интересна тогава защото ми даваше шанс да се сприятеля още повече с някой от момчетата с които играех, и постепенно играта почна да става доста известна и аз станах доста добър на нея заради ранното ми начало и в момента доста от играчите от града ми ме знаят като най добрия играч и като цяло колкото и безнадеждна ситуацията да ти изглежда винаги нещата ще станат по добре и според мен трябва да се пробваш с това момче няма да загубиш нищо и най-вероятно и той се страхува като теб да не ти досажда или че ще го отрежеш

20.   Историята и начинът на писане на авторката ме възбудиха. Сигурно съм ненормален. Все тая. Това с цветето ми напомня за филма "Леон".
Авторке, недей да страниш от хората. Опознай ги, отсей свестните и си сформирай приятелски кръг. И пробвай да тръгнеш с момчето.
Ако аз знам, че момиче като теб изпитва чувства към мен няма НИКАКЪВ шанс да я пропусна. Жалко, че съм ти малко голям (20 години). Моите наборки са материалисти, кифли, сценични коври и все такива. Ама няма да те занимавам с мен.
Ако не искаш да правиш първата крачка с момчето - хубаво, но ако и той се притеснява.. все някой трябва, защо да не си ти. Пробвай се, няма какво да губиш. Пишеш че се привързваш лесно и си чувствителна - внимавай с това! Много ще съжаляваш, ако съвсем не можеш да си контролираш емоциите.
Добре, стига съм клиширал темата. Схвана ми семплата мисъл. Успех!

21.   От Автроката:

Благодаря на всички за съветите и подкрепата :). Наистина значи много за мен. Номер 20, не всички са кифли вероятно има и много свестни, които не забелязваш, защото вероятно са изолирани като мен или в някакво подобно положение. А това с момчето наскоро имаше 2 дни рок фести. Аз му звъннах и го питах дали ще идва, като се надявах да гледаме концерта заедно и да си говорим и такива неща. Той обаче само ме видя, поздрави ме и се върна при неговите момчета. През цялата вечер ме виждаше и не дойде при мен. По едно време заваля дъжд и си мислех, че поне тогава може да дойде при мен от притеснение или нещо, но не стана. Вечертта само ми писа и пак си говорихме доста дълго време. На другия ден на феста дойде сам и седна настрани, но пак не дойде при мен. Помислих си, че го е срам или нещо такова, като се прибрах му писах, че нещо не сме могли да се видим. Той ми каза, че ще излезем някой път. На другия ден излизах някъде и като се връщах към вкъщи май го видях с друго момиче. Не мисля, че изобщо е имал някакво мнение за мен, а може и да ме е сметнал за някаква малка пикла, която не си заслужава (той също е на 20). Сигурно дори и не гледа на мен като на приятел въпреки всичко. Общо взето през цялото време си мисля, че си е игал с мен. Дори не се обади тези дни, въпреки, че каза, че ще се видим. Просто ще си остана незабележима както досега. Просто не разбирам хората. Надявам се някой ден нещата да се наредят. До тогава ще преследвам мечтите си и вероятно ще продължавам да работя върху себеси, самотата е доста полезна в това отношение. Съжалявам, че изобщо си мислех за този човек. Въпреки, че се старая по всякакъв начин да се изолирам и да бъда неутрална със всяко отношение с цел да не бъда наранена отново в крайна сметка не мога да избягам от чувствата и емоциите си...

22.   Aвторке, имaм въпрос. Кaкво рисувaш? Имaм предвид, когaто изпaднеш в оновa състояние, в което ТРЯБВA дa рисувaш и виждaш кaкво си сътворилa, едвa когaто приключиш, когaто ръкaтa ти, кaто че имa свой живот и рисувa, a съзнaнието ти не го отрaзявa твърде към моментa. Спокойно, не се опитвaм дa ти прaвя психо- профил. Другa е причинaтa зa въпросa ми. Отговори ми, aко не го приемaш зa твърде лично.

23.   Номер 20, агейн. Ще те наричам Ана, защото това е първото име, за което се сещам. Та, Ани, както сама каза от чувствата и емоциите не можеш да избягаш. Доста трудно е и да ги контролираш, макар че не е невъзможно. Да стоиш далеч от хората, за да не се разочароваш накрая е тъпо. Ако майка ти беше разсъждавала така нямаше да те има. Много разочарования ще претърпиш през живота си и трябва да можеш да ги превъзмогваш. Прозвуча сякаш ти желая лошото, но не е така.
Това момче или не знае какво иска или знае, но това, което иска не си ти, колкото и неприятно да звучи. За да не дойде един път при теб, явно не изпитва достатъчно силни чувства. Така или иначе не е единственият. Не се отчайвай. Едва ли си пропуснала много. Интересно е, че именно него си харесала. Момче, чийто характер доста се различава от твоя (не че ви познавам). Изглежда, че наистина противоположностите се привличат.
Ти си по-артистичен тип човек. Вероятно си романтична, мечтаеш, силно емоционална. Като се привържеш обичаш силно и не приемаш, че връзката може да има и край, освен начало.
Той пък е по-земен. Бохем. Може би обича с много хора, на много места. Не обича силно и не се задържа дълго с една.
Естествено това са само предположения и то е много вероятно да нямат нищо общо с действителността.
Казвам го, защото ако такива като него те привличат.. ще има много сълзи да лееш. Пак звучи сякаш ти го пожелавам, но отново не е така.
Харесай си някое момче с подобен на твоя характер. То няма как да си избираш кого да харесваш, ама все пак. Намери си средата, в която се чувстваш добре. Примерно клуб по рисуване или нещо друго. Бъди креативна. Аз не мога да ти дам пряк съвет, тъй като съм доста НЕкреативен, но се опитвам да те накарам да мислиш в правилната посока. Да си седиш у вас и да размишляваш не е най-забавното нещо, което едно 15 годишно момиче може да прави. А и цветето скоро няма да ти отговори. Не че ти препоръчвам да въртиш кючеци на ориенталски ритми в опушени клубове пред погледа на селски бекове! Просто излез с някоя приятелка, после с друга, съберете се у трета. Ще дойдат и 2-3 момчета. Ще си направите пикник с преспиване в планината.
Толкова много наспамих, че вече не си следя мисълта. Съжалявам, толкова си мога.
Номер 22 се опитва да ти направи магия, не му/и давай информация за рисунките си... Шегувам се естествено.
Иначе за мен да кажа нещо. Аз бях намерил една, по-скоро тя мен. Лошото беше, че чувствата в мен се появиха, когато нейните изчезнаха. В началото тя беше влюбена, а аз не, в средата на нея и бях поомръзнал, а тя на мен ми беше станала интересна, в края аз бях влюбен, а тя тръгна с друг. И не беше никак приятно. Просто се разминавам с хубавите неща в живота. Дано се синхронизирам с тях възможно най-бързо, че взе да ми писва.
Така че, Ани, поуката, която можеш да си изведеш от писанията ми, е - Живей сега, пък после ще мислиш.

24.   Следях дискусията и 22. като спомена че рисуваш се сетих за Маширо от Sakurasou no Pet na Kanojo :Д на дали си го гледала или пък Golden Time но както ида е :). Нарисувай до всички Отаку тук някой герой от аниме което първо ти идва на ум. :3 между другото аз съм 4 и 6.

25.   От авторката:

22 :). Интересен въпрос. Най-често рисувам плашешти на пръв поглед неща. Като цяло картините са ми доста тъмни и неприветливи на пръв поглед. Дори и основният предмет да ми е портрет, а човекът да е нарисуван с изцъклени очи и раздрана физиономия, бих му добавила светли тонове накрая. Изглежда идеята на всяка моя рисунка е да придам топлина на уж студените неща. Намирам отбягваните от хората неща, табутата необятното и скритото за изключително красиви. Смятам първоинстинктният страх на човек към тези неща за самозащитна реакция от непознатото. Според мен непознатото е нещото, което най-много си заслужава да опознаеш :). Не защото е неизвестно или защото смятам, че 100% ще бъде прекрасно, напротив, крайния резултат никога не е ясен, но красотата е в пътя. :) Колкото и странно да изглежда нещо на пръв поглед, ако пречупиш тази бариера страх, довериш се на чувствата си и разрешиш на любопитството да те напътства твоят път към това нещо вероятно ще е топъл и красив, изпълнен с емоция и страст. 20, вероятно това, което влагам в картините си е нещото от което, най-много съм си патила. В този свят моят начин на мислене вероятно ще бъде определен за доста наивен и едва ли не глупав. Всеки се пази от всеки, а аз искам да опозная всеки и действително тръгвам към тях с отворени обятия. Вероятно за мен опасността представлява интерес, когато в действителност си е просто опастност. Намирам себе си в положение, в което не мога да остана безучастна, вероятно тогава любопитството ще ме убие, а не мога и да се включа и да си позволя да бъда така наивна отново. Да се заключа вкъщи, за да не срещам, неща които биха ме заинтригували, от друга страна също ме убива малко по малко. Тогава действително живея и мога да се движа нормално, но не се чувствам жива, по един странен начин. Иммено защото той е толкова по-различен от мен исках да го опозная. Дали като приятел, или нещо повече, аз изпитвах чувства на привличане. Исках да ме почувста като близък човек, едва ли не както аз гледах на цветето. Пътите, в които се виждахме, аз успях да усетя, че той в действителност има доста комплекси и от дългите ни разговори разбрах, че той всъщност е много объркан, вероятно също е бил наранен или пречупен по някакъв начин. Един път си говорихме за нещо и стана на въпрос за собствени мнения и гледни точки и той ми каза, че гледа от глобална точка на нещата и предпочита да се доверява на факти, вместо на чувства. Действително той е много сив човек. Не в смисъл, че е нещастнен или депресиран, или пък нещо от сорта. Начина, по който приема нещата е лишен от емоции, когато хората сме емоционални същества, а емоциите винаги са били там. Стори ми се, че той по един или по друг начин се опитваше да избяга от тях, също като мен. Ходеше по много събирания и беше заобиколен от хора, когато всъщност не му трябваха много хора, а нещо истинско. Колкото и жизнерадостен да изглеждаше, той беше също толкова загубен, колкото и аз. Почувствах, че го беше страх от нещо. Исках да му помогна. За мен той беше нещо като сив лист, на който исках да придам цвят, живот едва ли не. Просто исках да се усмихне истински. Не с онези фълшиви усмивки, които даваше на уж своите приятели. Исках да го накарам да почувства. Не задължително с мен, можеше и да бъде с друго момиче, единственото, което исках е да ме почувства близка, за да мога да го спася по един или по друг начин. Възможно е нещото, от което го е било страх, да съм била аз цялото време. Знам ли ^^.

26.   22 съм, тaкa си и мислех:) Aвторке, ЗНAМ че ще ме рaзбереш. Не се променяй, не стрaхувaй от отблъсквaне, не се опитвaй дa избягaш от себе си! Скоро ще се опознaеш мaлко по- добре, всъщност си почти нaясно, сaмо трябвa дa се убедиш. Дa тaкa е!
Довери се нa себе си, нa възприятиятa си към външния свят и вътрешното си усещaне! Трудно е, докaто се нaучиш дa постaвяш прегрaдa м/ у своите и чуждите чувствa и се " включиш" в режим- приятел. Относно чувството любов, може дa се случи честичко дa бъркaш любовтa си към всичко по- принцип с ромaнтичното чувство към определен човек. Но и товa ще се нaучиш дa контролирaш.
Рaдвa ме, че те " срещнaх" тук. Имaй си доверие!