Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми преживява най-ужасяващия си период...
Здравейте всички!
Имам приятелка, истинска, която ме познава по-добре от всички. Познаваме се вече 6 години, но сме по-близки от 2. Не знаете колко прекрасен човек е. Обичам я много. Но един ден тя се появи със съвсем нов стил. Обикновено се обличаше свежо и беше винаги усмихната. В рози ден не беше така - приличаше да Кеша, че и по-страшно. Косата изправена (като по принцип) но този път с обем. Размазан грим, дрехите бяха черни "рок" стил. Честно казано изглеждаше наистина добре, направих й комплимент, чрез който исках да й покажа, че я подкрепям на 100%.
Оказа се, че това е само една стъпка към промяната.

Скоро тя започна да се отдръпва постепенно. Другите не виждат промяната, но те не я познават! Скоро разбрах, че имала ново гадже. И то не ми го каза тя, а ги видях да се натискат на капака на колата му пред училище. Забравих да спомена - аз и тя сме на 14 години, а приятелят й на 19. Постоянно ходи като дрогирана. Опитах се да разбера нещо, да я предразположа да се върнем към миналите ни отношения - не се получи. Отгодаряше ми на всичко кратко и безразличо. Дори съм я виждала да пие в училище. Целува се с тоя "боклук" навсякаде - пред учителки, пред приятели, в което няма нищо лошо, но те точат лиги навсякаде и буквално се мляскат.

Не е казвала на родителите си - и ми забрани и аз да го правя. Не съм сигурна, но мисля, че е шмъркала веднъж. А приятелят й до колкото чух, баща му е някаква мутра. Много се тревожа за нея. Винаги ще съм там, когато има нужда, но не знам как да й помогне, след като не ме допуска до себе си . ПОМОЩ, ПОМОЩ СПЕШНО Е !!

Коментари

1.   Знаеш ли все едно четах моята история,с едно момиче бяхме най-добри приятелки още от 11 годишни,запознахме се в Испания където живея и уча още от първият учебен ден бяхме неразделни,Сега аз съм на 16 а тя на 15 все още,но сме един и същи набор.Бяхме малки забавлявахме се,играехме,лудеехме докато тя почна да има гаджета и то не 1,2, а поне 6,7 аз нямах и ми беше гадно,че ме пренебрегва заради гаджетата си които даже не бяха сериозни.

Ходеше с едно момче който в момента ми е страшно добър приятел на 19г. и наистина е много свестен,но са правили секс и от тогава тя не е същият човек.Скъса с него и още на същата вечер тръгна с непознат на 21г. , ходиха 5 дена скъсаха и сега ходи с един на 24г.Просто не можех да позная най-добрата си приятелка.Стана егоистка,кукла барби която всички искат,но тя е сляпа за да види,че само я използват.Иска да е център на внимание а аз останах на заден план,почнаха коментари от типа:"Не си прави такава готина прическа ще станеш по хубава от мен","кво ти пука кво говорят за мене нали не те обсъждат".Завижда ми и съм се убеждавала не 1 път.В даскало почнаха да говорят,че е курва и какво ли още не.Аз не исках да сме приятелки вече,не виждах момичето от преди 5г.,казах и какво мисля за нея в лицето и,но тя не успя да разбере колко много се е променила.Не сме се карали просто и казах,че всяка трябва да продължи по своят път и,че в моят вече няма място за нея.

Знаеш ли,виждам я почти всеки ден и сега сме само на "Здрасти" и"Чао".Говори с приятелката си по някакъв начин,ако виждаш,че не иска да говори с теб и не ти споделя не се мъчи и се примири,защото и моята криеше гаджетата си,почна да пие,да пуши и не ми е казвала никога,докато един ден не я видях.Между момичета трудно има истинско приятелство бих казала повече:завист и злоба!

2.   Казваш й всичко в очите, така както го виждаш. Ако не разбере в какво се е превърнала, просто говори с родителите й или кажи на класната й, че има проблеми. Те ще те посъветват как да постъпиш. А ако сама не желае да се променя, просто я остави. Човек ако сам неможе да си помогне, никой друг неможе.

3.   Eх, деца, няма от какво да се учудвате, такива са тийнеджърите. в тези години голяма част от тях се променят изведнъж по различни причини, най-вече защото се стараят да се харесат и да се правят на много оборотни. бих казала,че някои деца са по-празноглави от други, но може би и това не е точно така.

Mоят съвет е ако не успееш с няколко раговора да й докажеш колко безмислени, смешни и глупави са тези нейни напъни, просто се отдръпни, радвай се че ти не си такава, поучи се от този урок и намери не толкокова празноглави приятели. в крайна сметка това са години, в които на децата им е позволено да правят грешки, стига да не са фатални разбира се.

4.   И какво те кара да мислиш, че можеш да решаваш вместо нея? Да не си й бавачка? Това е нейния живот, не твоя. Кажи й честно какво мислиш, но не плети интриги зад гърба й, както те съветва номер 2. Само ще довършиш приятелството ви по този начин. Тя е тийнейджър, позволено й е да прави луди неща, дори и грешни понякога. А може би и на теб ти е време да разчупиш малко рамките?

5.   Зарежи я, свършено е с нея.Щом смърка и пие от нея човек вече нестава.И по-зле ще става.