Споделена история от Тинейджърски

Промяна
Не само искам промяна, но и се нуждая от нея. Омръзна ми да се тормозя и да прекарвам живота си в мъка! Под промяна имам предвид не само начина ми на мислене, но и външният ми вид. Не мисля, че е имало момент, в който да се чувствам красива или значима :( Винаги съм се съобразявала с останалите едва ли не. Знам, че трябва да вярвам в себе си, но май се притеснявам какво ще си помисли семейството ми.. Дали ще ме сметнат за ненормална или не знам :дд объркана съм. Искам да оправя нещата, но ме е страх от околните! Може би, защото не искам да мислят, че ставам някаква лицемерка или неблагодарница..

Коментари

2.   Здравей!
За да се промениш трябва да спреш да се влияеш толкова от мнението на другите и какво мислят за теб. Не се съобразявай повече с останалите отколкото със себе си! Прави това, което ти харесва, не каквото харесва на другите! Никой няма да те сметне за ненормална заради това, че искаш промяна, и искаш да се чувстваш значима!
За външния вид:
1. Спазвай добра хигиена!
2. Грижи се за косата, кожата и ноктите си!
3. Изглеждай уверена дори да не си!
4. Обличай се добре. Прави хубави цветови комбинации. Ако искаш толкова да се влияеш от модата може да си купиш модно списание и да видиш какво препоръчват.
5. Не бъди невзрачна.
И последното:
6. Не се отдавай на лошите мисли и емоции. Не прави моята грешка и тази на много други хора, които в момента провалят живота си! Мисли си за живота, за бъдещето, гледай комедии и най-важното: БЪДИ ЩАСТЛИВА!!! НЕ ОСТАВЯЙ НА СВЕТА ДА ТЕ СМАЖЕ!!!

Дано да съм ти помогнала, може и да звучи клиширано, но е самата истина!

3.   Не мисли така. Ако не се чувстваш достатъчно хубава, направи каквото ти трябва - тренирай и се храни здравословно ако не харесваш тялото си, купи си нови свежи дрешки, научи се да се гримираш по-добре ако е това, прави си прически, дръж се като истинско момиче/жена, а не поредната кифла и к*рва, учи ако това те притеснява, интересувай се от различни неща, запознай се с нови хора, имай интереси, за да има за какво да си говориш с хората и мисли позитивно винаги каквото и да става! :)

4.   Да се чувстваш важна, значима, красива и да имаш самоувереност в себе си, зависи само и единствено от теб. Трудно е в началото да се абстрахираш от всички останали, които ти казват колко не струваш, колко си грозен и т. н., но колкото по-бързо осъзнаеш, че тяхното мнение няма значение, толкова по-бързо ще почувстваш промяната. Разбира се, важно е да имаш ясна преценка за себе си. Разбери кои са ти слабите страни, които не харесваш в себе си и започни бавно да ги премахваш една по една.
Един съвет: започни да спортуваш, независимо какво. Не само, че ще изглеждаш по-добре, но и ще се почувстваш по-силна, мотивирана, пълна с енергия. :)