Споделена история от Тинейджърски

Сравнявам се с другите..
Аз съм момиче на 14 години.
Когато вървя по улицата се заглеждам в момичетата, който ме подминават и си казвам 'де да бях и аз толкова красива'. Аз се чувствам ужасно грозна и недостатъчно добра във всичко! Постоянно се сравнявам с останалите и така се комплексирам още повече. Всеки е различен, но аз съм наистина отвратителна. Искам да подобря външният си вид, но не искам околните да започнат да ме мислят за кифла. Някой от 'приятелите' ми ще кажат, че съм започнала да мисля само да външния си вид. Знам, че той не е най-важното нещо, но искам и аз да се подържам и да се чувсвам красива. Моля Ви давайте съвети! Като се погледна в огледалото няма нещо, което да ми харесав!

Коментари

1.   Щом го искаш- направи го! Ако са ти истински приятели ще те подкрепят. И помни, че не трябва да се влияеш от чуждото мнение:)

2.   Това, че искаш да подобриш външния си вид не те прави кифла, а себеуважаващо се момиче. Това дали си кифла се определя от начина ти на държание и манталитет, а не от грима, прическата или дрехите. Да направиш така, че да се харесваш и да бъдеш щастлива с това, което си не е лошо нещо, не се притеснявай от приятелите ти, дащото животът си е твой и ако те не възприемат нещата, които те правят щастлива значи не са ти истински приятели. Но запомни, когато започнеш да се харесваш, не ставай прекалено самовлюбена и надута.

3.   Не е нужно да си кифла, за да се харесваш и да бъдеш хубава. Примерно изправи си косата, направи си хубава прическа, примерно подстрижи се на етажи. Сложи си очна линия, спирала, малко грим като цяло. Едни хубави дънки по тялото, кецове, блузка, ако подбереш добре цветовете ще се получи сладка комбинация. Гледай се в огледалото и откривай както точно не ти харесва и го променяй, докато не те кефи. Не си мисли, че момичетата на улицата дето ги виждаш стават от сън и са като кукли, иска се много грижа, за да са такива каквито ги виждаш.

4.   Ти първо кажи колко от момчетата те заглеждат, които срещаш по улицата? Някой нещо присмивал ли ти се е относно външния вид? Някой казвал ли ти е директно дали си красива/грозна?

5.   Остави какво другите ще кажат за теб. Много ясно, че ако усъвършенстваш гримиране, правене на прически или изобщо каквото и да било друго, ще ти завиждат и ще ти викат, че или си кифла, или си повърхностна, или тъпа. Давам ти пример - английския ми е като втори роден език, защото съм го научила като малка от детските, после пък винаги по този предмет завършвах със 6. Един ден една, която нищо не знае ми каза, че нищо не знам по английски :D. В училище ограничените ми съученици ме наричат курва, кифла, откачалка, защото много държа на външния си вид, идвам доста по-различно от другите момичета и не се срамувам от това, също така имам много изцепки в училището. Но имам и приятелки там, които ме хвалят за външния вид, както и учителки са ми го казвали. А съученичките ми ходят по цели сезони с един чифт дънки и 2 блузи. Ама буквално. И не става въпрос за бедняци - просто ги е страх от чуждото мнение, нямат вкус... мазни коси.. страшна работа. Та така. Сега ще съм за 11-ти клас, но съм 1 година по-рано тръгнала, тоест 98-ма година съм, преди 1-2 месеца станах на 16. Преди време, до 8-ми клас бях много зле - до 7-ми клас акне, ама ужасно, нямах хубаво тяло, защото не се движех, мазна коса.. не, че не се къпех, просто по принцип през пубертета повече ти се омазнява косата, от хормони и т. н. Лятото 7-ми за 8-ми клас изчистих акнето с хормонално лечение. Спрях да обличам само черни дрехи и то някакви смотани, почнах да си купувам и в други цветове, по-разнообразни. Не казвам прекалено разголени. През април месец на 8-ми клас започнах много да спортувам, още го правя де, най-много 1-2 дни почивка в седмицата имам. Упражненията ми са всяка вечер по 40 минути, измислила съм си на различни песни някакви по-енергични танци. Ходя много пеша на ден, поне по 15-16 км. Не, вече нямам мускулна треска, отначало беше много неприятно, но не се отказах и вече свикнах. Без този режим не мога. Спорта ми подобри и съня, че не можех да спя изобщо, тъй като по принцип преливам от енергия, а и ми вдигна самочувствието. Оправих тялото, почнах да нося рокли, къси панталонки. В края на 8-ми клас слагах чисто лек грим - спирала и гланц, чат-пат и молив. В 9-ти клас се научих да ходя на по-високи обувки, научих се да си слагам очна линия, сенки, пробвах всякакви видове грим, но най-важното - научих как да слагам повече неща, но да не изглежда напластено. Като гледам момичетата по улицата явно не го умеят това. Всичко това научих от клипове в youtube - пиша "how to apply eyeliner", за сенки "how to apply eyeshadow", има и клипове за ежедневен грим - "everyday make up", има и за по-тежки, въобще ще ти излязат много неща. Подобрявах си още и начина на обличане. В 10-ти клас се научих как да си правя прически, например как да си накъдря косата по най-различни начини, тя ми е естествено права, но исках да е къдрава, но да не я увреждам. Затова написах пак на youtube "overnight curls", тоест как да си накъдриш косата, без да я гориш - навиваш я на нещо вечерта, след като се изкъпеш и спиш така. Има пак много клипове. Ако не ти е удобно да спиш така, може сутринта като имаш време, просто трябва да поседиш 1-2 часа с навита коса и така. Да ти кажа на много хора им беше странно всичко това, обиждаха ме разни неподдържани момиченца, но не ме интересува. Намерих си истински приятелки, които ме приемаха такава, каквато съм, както и аз тях, разбира се. Имах си нормално самочувствие, момчетата почнаха да ми обръщат внимание. Така че, не се колебай, а промени това, което не ти харесва. Ако приятелите ти не те приемат само заради това, че искаш да се харесаш на себе си - по-добре ги зарежи и намери истински хора.

6.   От авторката:
Благодаря Ви изключително много!
До номер 4 : По улицата не. Например в училище - имало е момчета, който са ми казвали, че съм красива, но повечето ми казват обратното.. Аз съм била тормозена и това също се е отразило на самочувствието ми!
А по улицата, като вървя си мисля, че хората ме гледат и ми се присмиват тайно.. дори не знам за какво, но си мисля, че са се втренчили в мен :D :(

9.   Защо не започнеш да тренираш нещо - да ходиш на фитнес, да тичаш или нещо друго? Има страхотни упражнения за оформяне на дупе. Според мен ако си постоянна и правиш упражнения, резултатът ще бъде видим и като застанеш пред огледалото, самочувствието ти ще се вдигне, пък те нека са си красиви после, като няма кой да ги види, защото ти отвличаш вниманието на момчетата.
(Казва ти го момче, малко по-голямо от теб)