Споделена история от Тинейджърски

Историята на мойто отслабване
Здравейте много ще се радвам ако историята ми бъде публикувана не за съвети просто се надявам голяма част от момичетата, които са комплексирани от себе си да го прочетат. Така започвам от самото начало. Родителите ми цял живот са в чужбина идват си рядко с брат ми винаги сме имали избор дали да сме при тях или при баба и дядо та това е въведението живеем с баба и дядо, а знаете ги колкото и да ядеш все е недостатъчно. Баба винаги приготвяше тестени, но много вкусни работи като цяло ни изхранваше с тесто, позволяваше ни всичко чипсове, сладко, желирани бонбонки и всякакви нездравословни храни естествено ние с брат ми само това чакаме по цял ден се тъпчехме с боклуци. Бях си слабичка до 11 годишна възраст, но забелязах промени с тялото си може би е било зареди навлизането в пубертета, но аз откъде можех да зная не ми бяха разяснили нещата. На едно от претеглянията в училището всяка година ни теглеха може би съм била 5 клас, да правилно пети клас бях дойде моя ред да се кача на кантара пред всички момичета, които бяха дребнички и слаби, а аз даже бях и необичайно височка. Та кантара показа 54 килограма i 1, 60 ръст е да това ми звучи добре сега, но за 11 годишно момиче не ми звучеше така добре много бях комплексирана от себе си та аз бях качила 10 килограма за едно лято. Много от момчета ми се подиграваха, а аз все повече се затварях в себе си, прибирах се в нас разплакана просто не се чувствах на място си. На края на годината отново ужаса теглене и хоп вече 64 килограма не вярвах какво се случва с мене просто не осъзнавах колко бързо се случва всичко. За мой късмет дойде лятото въпреки и на 12 годишна възраст реших, че ще отслабвам с гладуване само изкарах точно 2 седмици при което баба ми забеляза, че пребледнявам тя не знаеше, че не се храня, защото я лъжех, че съм си купа чипс, дюнер и съм се нахранила почнах да припадам, стомаха ми се беше свил, болеше ме всяка част от тялото си, но въпреки това не се хранех докато проблемите не станаха по сериозно, почнахме по лекари да ходим и в крайна сметка пак почнах предишното хранене волята ми ме напусна и йо-йо ефекта беше на лице вече бях 78 килограма за 6 клас момиче ами единственото, което правех е да ходя на училище не излизах изобщо. Така ще пропусна детайли и подробности имаше много подигравки, но поплаквах си малко и ми минаваше. Сега тук трябва да разясня, че живеехме в голям град, но на майка ми родителите бяха от по-малък град и решихме, че ще е по добре за мен да ида там и без това нямах приятели. Преместих се лятото на 7 клас точно това лято станах и малко по-висока килограмите не ми личаха толкова запознах се с много нови хора, хванах си и приятел от любов почнах и да отслабвам знаете как е вече бях много добре, отслабнала, с човек до себе си ии много много ''приятели'', ново училище, нова обстановка и перфектни 57 килограма за мен не можех да повярвам бях на седмото небе. До момента на разочарованието разделихме се подробности няма смисъл и без това станаха много след 1 година връзка просто всичко приключи, много от приятелите ме предадоха по едни или други причини, но пак имах хора до себе си. Почнах да пия, пуша почти всеки ден бях пияна. Ефекта на лице отново напълняване до миналата година бях отново 80 килограма ами казах си край това е трябва да се стегна и така и направих зарязах всички боклуци като треви, цигари, алкохол и почнах да познайте гладувам да ядях малко приемах по 400 -500 калории на ден не повече. Всичко което ми се ядеше примерно ми се дояжда мусака ами едно парче и това е за цял ден, не се задържах в нас по цял ден бях навън и се разхождах с приятелка излизах в 12 часа по обяд прибирах се в 10-11 вечер както казах в по малкия град ходехме много от единия до другия квартал пеша, до някое съседно село понеже там няма градски транспорт и така имаше моменти в които исках да се откажа, но винаги когато бях на път да се откажа се сещах за всичкото старание, което положих и че не е сега момента дадох сила на волята си ето ме една година по-късно вече на 17 години и се чувствам като победител килограмите съм ги свалила преди много време, бързо свалих зареди гладуването, но най важното е, че нямах проблеми отново като припадане и не си върнах килограмите. Свалих 20 килограма за по- малко от 2 месеца, но и с много труд. Та сега съм мечтани 1, 70 височина и 53 килограма и съм повече от доволна. Съжалявам за много подробности просто нямаше как по друг начин да го оформя та всичко това го написах, не за да подтикна по- малките да ми подръжават и да гладуват. Просто не се предавайте пред трудностите и не си мислете, че само с гладуване ще стане аз моето отслабване го дължа на много движение. Просто недейте по цял ден да седите пред компютъра почвате здравословно хранене и много движение милички! Просто този сайт е препълнен с теми '' дебела съм'', ''спрях да ям'' и подобни. Надявам се да съм била мотивация за поне едно момиче :)

Коментари

1.   Да, наистина ме мотивира и ми даде воля! Аз съм на 15, висока съм 1, 67 и тежа 63кг. От 1-2 седмици и аз се храня точно като теб, приемам най-много 400-500 калории на ден. Засега отслабнах с 3-4кг. и съм доволна. Но проблема е, че не се движа много, защото сега лятото повечето ми приятелки са на село или на почивка и нямам с кого да излизам. Щом си успяла да отслабнеш и да си задържиш килограмите, значи и моят начин не е толкова грешен, защото повечето ми приятели ми казват "малее, на толкова малко храна ще се разболееш, ще съжаляваш послe" и т. н. Но твоят резултат е забележителен - 20кг. за по-малко от 2 месеца... и то движението ти е било само разходки... наистина ме вдъхнови историята ти!

2.   Кардио диета е решението, но нямам предвид да не ядете нищо, а да се храните здравословно. И изключете от менюто си бялата смърт( белият хляб) аз го отказах на 23 и ям само черен хляб, просто се чуствам перфектно. Male съм.

3.   Само да кажа, че 400-500 кал на ден са прекалено малко. На тези години се сваля много бързо. Аз на времето свалях по половин килограм на ден така като ядях по една голяма салата за вечеря само. Сега след толкова много години осъзнавам, че от тогава имам проблемите си със стомаха и това постоянно подуване, както и колит. Много внимавайте какво правите. Искате бързи резултати, но те не просто са по-нетрайни, понеже не може цял живот да карате с толкова храна и все някога пак ще ядете повече и ще качите, ами и е вредно за стомаха, както и се забавя метаболизма много от това гладуване. Един ден ще сте като мен и каквото и да правите няма да сваляте понеже сте гладували на младини. След толкова години мога да ви дам съвет и дано ме послушате. Правилното и здравословно отслабване, при което се сваля само мазнини, а не вода и мускули е да се храните поне по 1200 кал на ден, без вредни храни. Тази храна се разделя на поне 3, 4 хранения т. е. по на често по по-малко. Този режим се комбинира с упражнения или някакъв спорт най-добре да има аеробни и силови тренировки. Със силовите тренировки, например упражнения вкъщи, ще стимулирате организма да не сваля мускули и така ще сваляте само мазнини. Истината е че, е нормално да се свалят по 1, 2 кг на седмица и ако е повече то това най-често е вода. Водата е много лесно възобновима и когато гладуваме и почнем да се хранем пак тя се възвръща най-бързо, а организмът започва да трупа всичко на мазнини с цел запасяване в случай на нов глад и така се получава йо йо ефектът. Въобще много неща мога да кажа. Разбирам, че авторката е горда с резултата, но истината е че ако имаш проблем с килограмите единственият начин е цялостна промяна на храненето, която не е временна а е завинаги. Само така ще си гарантираш, че няма да ги върнеш обратно. Аз съм връщала килограми и след години, така че това не е гаранция, че сега не е качила. Много добър вариант е да се спре завинаги мазното, пърженото, белия хляб и брашното, намали се до минимум сладкото, никакво газирано, малко алкохол и никаква бяла захар. Ето само това ако направите ще свалите всичко без да гладувате и като си хапвате когато искате, а резлутатът ще е до живот. Всички известни личности, за които четете не случайно не просто са били на диета и после пак са се тъпкали, ами са си променили изцяло храненето и то завинаги. Красотата за някои изисква жертви, а имаш ли проблем то е логично, че ако не промениш нещо завинаги то ще го имаш този проблем отново и отново без значение след колко време.

4.   Много ти благодаря доста ме мотивира това.Сега ще започна да спортувам повече и да ям по малко.Междо другото съм 1.60 и 72кг.Много е знам затова почвам с тренировките.Пак благодаря за мотивацията!!! :))

5.   Aвторкaтa:
Номер три много истинa имa в товa,което си нaписaлa,но искaм дa кaжa,че aз в моментa си приемaм по 1000 кaлории нa ден ,което си е нормaлното и не съм кaчилa и килогрaм повече нито пък е имaло дни в които съм се тъпкaлa. Някaк си нaмерих бaлaнсa между всичко ,a и дa допълня и до днес се движa достa ;)

6.   Aвторкaтa:
Номер три много истинa имa в товa,което си нaписaлa,но искaм дa кaжa,че aз в моментa си приемaм по 1000 кaлории нa ден ,което си е нормaлното и не съм кaчилa и килогрaм повече нито пък е имaло дни в които съм се тъпкaлa. Някaк си нaмерих бaлaнсa между всичко ,a и дa допълня и до днес се движa достa ;)

7.   Авторке, наистина ме мотивира. Надявам се, че може да те попитам някои неща.
1. Какво ядеше?
2. Малки количества, но колко малки?
3. Имаше ли храни на които си наблягала и кои са те?
Съжалявам много за въпросите. Аз съм 1. 70 и тежа около 76 колкограла. Трябва да сваля 10 най-малко, а искам това да е преди 15. септ. (преди началото на училището) Ти си моя герой, но как го напраеи, аз сигутно няма да мога :(

8.   Авторката:
Номер 7 миличка с коментари от сорта ''аз сигурно няма да мога'' няма да отслабнеш не е лесно отслабването, но трябва да се заредиш с максимална воля, представяй си как ще изглеждаш, когато отслабнеш мен това най-много ме мотивираше. Ето и отговорите на въпросите ти ще опиша и един мой ден, когато изпълнявах този режим.

1. Какво ядеше? - Всичко без тесто, чипсове, шоколад, газирано като цяло вредните храни ги изключих. Имаше случай, в които съм се изкушавала например обожавам мусака, но в 100 гр мусака има 490 кал, а аз все пак не превишавах 500-600 и когато се изкушавах за мусака изяждах едно парче и това ми беше за цял ден. Имаше дни в които наблягах на плодове примерно сутрин ставах в 11 и хапна 2 ябълки с половин кофичка кисело мляко и примерно две нектарини. Наблягах на по леки храни салати си правех от краставици като естествено не беше точно салата, а само краставици без сол и без олио. Като искам да кажа, че ядях по 1 път на ден и това беше винаги в 11 часа преди да ям изпивах 1 чаша вода, а на ден някъде около 3 литра вода.
2. Колко малки? - Ами аз вече казах в предишния отговор преценях си нещата до 500 калории да са тоест ако примерно ти се яде мляко една кофичка кисело мляко е приблизително 350 калории и две ябълки общо ги слагам 150 калории и ето ти го дневното.
3. Храните на които наблягах бяха плодове без банани не ги обичам, а и са калорични, зеленчуци, сирене, но в малки количества, мляко, но не наблягах само на това имало е дни в, които и супа съм яла една купичка на ден примерно, една пълнена чушка и така, но наблягах на първите няколко изброени. Да допълня, че аз не се чувствах отпаднала въпреки многото движение на ден изгарях някъде около 1000 калории това са 5 часа разходки само с разхождане без тичане, но не се чувствах гладна или отпаднала все пак това е моя организъм, а не вашия не знам на вас как ще ви подейства ако се чувствате отпаднали качете калориите на ден примерно до 900, но преди всичко трябва и движение не очаквайте резултати само с гладуване, а и да има тялото ви ще е отпуснато, а ето и един мой ден докато бях на режим.

Ставах към 11 часа беше лято хапвам примерно половин кофичка кисело мляко с две ябълки и две праскови, пия едно кафе, оправям се и излизам към 12 часа като с мен винаги имаше вода малки шишенца, но по 3-4, което си е два литра и се разхождам ида до другия квартал, или пък обикалях стадиона имало е случаи в които слагам слушалките и обикалям по два три часа ей така стадиона без да тичам, просто се разхождам в умерено темпо. Един час разходка са ви - 300 калории сами си преценете. Прибирах се в нас към 22:00 и почвах да тичам по стълбите живея в къща на три етажа и така около 20-25 минути с малки почивки, защото е натоварващо и докато съм в нас още един литър вода, за да станат общо три литра. Така за по-малко от два месеца -20 килограма. От 80 килограма вече бях 60 и за мен това си беше нормално, а и изглеждах добре 1, 70 висока и 60 кг си бяха в нормата и реших, че трябва да нормализирам храненето до 1000 калории постепенно и бавно обаче, за да не си върна килограми. В процеса на нормализиране свалих още 7 килограма като отново се движех, но вече по два часа което са си - 600 калории. Преди всичко трябва и търпение, не само воля, въпреки, че аз лично бих ви препоръчала да не следвате моя пример прекалено тежко е и не се знае дали ще пасне и за вашето тяло.

Ето и един ден сега с нормално хранене:
В момента работя като сервитьорка почвам работа в 9:00 мога спокойно да си намеря някой, който да ме кара 15 мин е с кола, един час е пеша, но аз днес например станах в седем хапнах кисело мляко една кофичка с няколко бисквитки и излязох пеша отидох до работа към 12 часа имаме обяд всеки си поръчва каквото иска докато другите се тъпчеха с сандвичи и пици аз хапнах една салата и понеже не ям след 18:00 към 4 и половина хапнах две ябълки в 5 и половина свършвам работа и отново пеша се прибрах и сега ви пиша този роман и си пия кафето. След 20 мин отивам на стадиона за една двучасова разходка и -600 калории естествено, а и да ви кажа от една година не съм вкусвала тесто, което си е постижение също постижение са и желираните бонбони, които също не съм единственото, което не можах да откажа е кафето, но все пак не може от всичко любимо да се откажа. Хайде ставам, че много дълго стана успех и умната. :) Радвам се, че съм ви мотивирала.

9.   Благодаря ти аз съм на 14 и тежа 70 и съм висока 1.60!Мотивира ме страшно много!

10.   Аз съм пак номер 3 - Въпросът ми е мислиш ли цял живот да караш на едно мляко с 3, 4 плода и една салата на ден?
Пак казвам на теб и на всички млади момичета 500 кал на ден е много малко и е нездравословно. Недей да пострекаваш и другите. Решила си, че искаш бърз и нездравословен резултат. Това си е твой избор, но недей да подстрекаваш и другите! Подобни "диети" не само са нетрайни, но и вредят много на стомаха. Ако продължаваш да караш на толкова малко храна може и анемия да си докараш. Всеки организъм има нужда от въглехидрати. Не осъзнаваш ли, че като съветваш някой да кара с по едно мляко и 2 ябълки на ден може да си причината за сериозни проблеми? Аз съм я карала тая твоя "диета". Разбира се, че се отслабва като не ядеш ама айде почни да се хранеш 3 пъти на ден като нормалните хора и гледай йо йо ефект. Най-много съм сваляла за 6 месеца като просто спрях да ям хляб. Ядях си всичко друго в същите количества, но без хляб. Тогава от 56 кг станах 49 кг и не усетих кога това стана. И на теб и на всички други им е ясно, че няма как да караш на една салата и едно мляко цял ден завинаги! След 5 години се сети какво съм ти писала сега. Дано само не си си навредила прекалено много до тогава.

11.   Номер 10 колко пъти да казвам,че вече се храня нормално и се движа много :)

12.   Пак съм аз, номер 10 - Едно мляко с малко бисквити, една салата и една ябълка не са нормално хранене!!! Това може да е хранене по време на диета, но не е хранене за цял живот!

13.   Авторката :
Че аз съм описала един ден това не означава, че всеки дден ще е така жива и здрава съм със здрава коса, нокти всичко по мен е здраво успокойте се. И не ги карам както казах не карам никой да ми подръжава изобщо четете ли това, което пиша или търсите начин да се заядете. Препоръчала съм сто пъти здравословно хранене пред гладуване, но ме питат как съм я карала аз защо да не отговоря? Все пак всеки си има глава на раменете, а и аз съм на 17 години колко храна мислите, че мога да приема да се убия не мога на ден да погълна 1800 калории и тъй като гледам, че сте много заинтересувана успокойте се днес ядох даже и месо и хляб представете си. Не ме учете кое е здравословно и кое не много добре знам това, че съм избрала да премахна боклуците от ежедневието си не означава, че задължително са малко калориите които приемам, а този ден който го описах бях приела може би 1200 калории, като ги сметнах не разбирам на това, кое не е нормалното?

14.   Авторката:
Отново съм аз до номер 12 , че аз в момента си се храня по три пъти на ден и не съм видяла йо-йо ефект това , че вие не сте успяла да си задържите килограмите не е мой проблем, е то е повече от ясно , че ако почнете да се тъпчете ще си върнете килограмите и не ми обеснявайте как сега не съм ги върнала , а след време ще си ги върна . Братовчедка ми преди време свали по подобен начин 40 килограма тя беше много пълна , а аз тогава още бях малка сега 8 години по-късно не е върнала килограми , а според вас след колко ще ги върна 20 години ? Извинявайте ама това , че вие нямате воля да запазите теглото си отново повтарям е ваш проблем .

15.   Ох момиче, нищо не си разбрала пак. Аз не казвам, че всички си ги връщат. Братовчедка ти може да е спряла лошата храна и да се храни все още здравословно. Мисълта ми беше, че описваш какво си яла по време на диета, което ти сама каза е около 400 500 кал и гледам как други се нахъсват да следват тази диета. Това ме притесни, понеже не е нормално хранене. Казвам го с най-добри чувства и на теб и на другите, желаещи бързо да свалят. Няма такова нещо като бързо сваляне. Нормално е по един, два килограма на седмица. Има си начини за всичко, просто се иска търпение. Аз съм качила килограми, не много между другото след 10 год поддържане на перфектна фигура и при мен е от това, че се приместих в друга страна с други хранителни навици, стрес и може би вече и от възраста. Както и да е знам формулата и си я следвам и пак ще съм както преди година. В това съм сигурна. Ако се храниш 3 пъти на ден и поемаш всяка седмица месо, орис, картофи, зеленчуци, плодове, сирене, мляко, ядки, яйца и варива всичко ще е наред. Това, което исках да кажа е че диетата е начин на живот. Тя не е нещо временно и айде после пак по старому. Нормално е да си помислиш, че никой не може да кара по 500 кал на ден цял живот. Прекалените ограничавания водят до натрупване на глад, който като се отприщи после се качва от въздуха. Запомни нещо от мен : Отслабва се с хранене, не с не ядене! Храната е като гориво за организма и задейства метаболизма. Спреш ли я на макс той се стресира и приема всяко нещо, което си изяла за запас. Аз спирам да пиша тук и дано си ме разбрала правилно и дано си задържиш резултата като братовчедка ти. Лек ден от мен.

16.   Аз съм на 16 години и отсабнах с диетата от 600 калории на ден. Нито съм се чувствала гладна, нито нищо. Ядях, каквото си поисках, но до 600 калории на ден. Мисълта ми е, хапвайте от всичко, но по-малко. Тренирах само 2 пъти в седмицата и то само по 30 мин. Сега съм висока 1, 63 и съм 48 кг. Успех на всички, които искат да свалят някой друг кг:)

17.   Здравей и поздравления! :)
Благодаря, че сподели историята си с нас. Просто тези, които се подиграват на пълните хора и ги питат, защо не започнат диета или нямат ли намерение да отслабват не знаят колко е труден целият този процес.
Аз съм 1, 55 и бях 90 кг. Това си е направо ненормално за моя ръст.
Започнах да се храня здравословно, без хляб, сладко, газирано, мазно, пържено, тренировки здраво и прочие и свалих 25 кг.
Сега вече съм 65 кг., но за моя ръст пак са си множко. НО продължавам в същия дух. Искам да стигна мечтаните от мен 55 кг. и се надявам да успея!
Вярвам в себе си и вярвам, че ще го постигна.
Отслабването като цяло не е просто, да се стърпиш, да устоиш на изкушението от нещо, което ти се яде, а си е направо истинска борба със самия себе си.
Надявам се наистина повече момичета да се замислят навреме и то не заради външния вид, а заради здравето си. Защото аз стигнах 70, после 80 и накрая 90 кг. и вече започнах да се плаша, че ще стигна и 120.
Взех се в ръце и ето, че сега съм 65 кг. и имам по-висока самооценка. Имам самочувствие. И ще стигна докрая.
УСПЕХ на всички!