Споделена история от Тинейджърски

Приятелите от стария ми град ме забравиха
Момиче на 16 съм. Уча и живея в по-голям град от 2 години, но всяка събота и неделя си ходя в стария ми град, защото там са майка ми и брат ми, а освен това и цялото лято пак съм там. Имах толкова много приятели. Постоянно излизахме, аз направо не се прибирах. Нещата се промениха обаче. Това лято никой не ми се обажда да излизаме, като звъня аз си измислят някакви абсурдни причини, които дори на мен ми е ясно, че са лъжи. От 1 месец излизам на разходка само с брат ми, който е на 5 години за около 2 часа, или с майка ми по магазините и през останалото време чета книга, седя на компа и общо взето вкъщи. Станах и по-стеснителна, по-неуверена. Може би това, че се отдалечихме попречи да си запазим приятелските отношения толкова близки, но все пак за едно кафе дори, се измъкват. И няма с кого да излезна. Наистина. Много ми е кофти, така да си прекарам цялото лято. В другия град имам 3-4 приятелки и това е. Преди бях много по-отракана, много хора ме познаваха, имах контакт и с по-големи. Приятел си имах дори. Сега само 3-4 връстници и то от другия град... Не знам какво да направя по въпроса. Поддържам се, обличам се добре, гримирам се, оправям си косата, когато излизам навън. Гледам си и уроците, да, но сега не става въпрос за това, защото е лято. Исках просто да споделя, защото ми е много кофти, че вече ме изолират и на никой не му се общува с мен...

Коментари

1.   Здравей, и аз съм момиче, и то колкото теб. И с мен така стана, от село съм и сега за 9 лас отидох в града да уча, тук рядко излизах и сега всички се отдалечиха. Мислят си, че щом съм отишла там съм се променила, е да, промених се, защото винаги са ме мачкали, сега само се научих да отговарям на атаките. Иначе съм дори още по-луда, отракана. Но нямам с кого да изляза. От старите ми приятели само едно момиче остана, което когато и да и се обадя може да излезе. Всички други се разделиха по компании, имах друг приятел тогава, запознах го с много хора от село, но след като скъсахме, ми е неудобно да излизам с общата ни компания, още повече, че и той си е казал, че ако аз изляза той няма да отиде.. пък на мен ми става кофти и не излизам вече. Нямам търпение да си отида в града и да съм си с приятелите там..

2.   Миличка, и при мен беше така, когато след седми клас отидох да уча в друг град. Доста от познатите ми в бившия клас се разминаваха с мен по улицата и се правеха, че не ме виждат. Мислели си, че "съм се надул". Е, не знам как го установиха, след като въобще отказваха да говорим. Според мен, такова им е умственото равнище, но не мога да ги обвинявам - всеки си има своята мярка. Не се притеснявай толкова, ти си само на 16 г., тепърва има да срещаш и да се разделяш с приятели. Това са нормални неща.

3.   Осъзнаваш ли, че не са ти истински приятели. И един приятел да имаш, ако е истински ти префостатъчен. Искаш да си център на внимание и да нямаш истински птиятели ли? Още си малко дете, поне по ум.

4.   Мога да ти кажа , че има много хора , който могат да бъдат твой приятели , недей да се притесняваш , а на тоя свят да не би да са само те ? има безброй хора с , който може да си говориш , излизаш . Отиди говори с някой/някоя това , че имаш 3,4 приятелки не е проблем дори е по - добре , защото колкото повече са толкова по зле . Аз не смятам , че приятелството е вечно , защото всеки гледа да те прецака , ограби и изостави . Приятелството не е вечно то свършва рано или късно /съжалявам колкото и груба да звучи / Едва ли само ти си така има хора много като теб , но не ги виждаш пък и повечето стоят настрана от страх да не ги предадат . Поздрави!! **Win32**

5.   Хей! Аз съм 9 клас на 15 съм и съм в същата ситуация, за това вече по-рядко се прибирам, ами ако се прибера е само заради родителите ми. Ще ти кажа само едно - тегли им майна!! Те си мислят, че като сме се преместили сме се надули. Не знам защо си фо втълпяват, но както и да е. Яд ме е, че хора които казваха "винаги ще бъда до теб" сега ме подминават.. окей, свикнах с този факт