Споделена история от Тинейджърски

Ново училище- гимназията
Здравейте! Тази есен ще съм 8-ми клас. Страх ме е как ще бъда възприета от новите си съученици.
Повечето момичета от това училище обичат да се гласят много- грим, прически, рокли и високи обувки. Аз също се грижа за косата си, но не намирам за нужно да си слагам много грим- само малко червило и спирала. Обличам се с дънки, ризи, тениски и кецове. Косата ми е червена. Също много си притеснявам за това, че те са доста по-високи от мен- аз съм само 1, 59. Не се намирам за красива, но не може да се каже, че съм грозна.
Досега доста добре се разбирах със стария си клас, контактна личност съм, но често хората пребързват с решенията си.
От бъдещият ми клас познавам само едно момиче от бившият ми клас, но не се опознахме въобще за 7 години- тя дружеше само с едно момиче.
Може ли да ми кажеше как мога да направя добро впечатление и как да се държа първоначално?
P. S. Много моля редакторите да постнат историята ми, защото мо е много важно!

Коментари

1.   На първия учебен ден отиди с високо вдигната глава! Запознай се и общувай с колкото се може повече хора от класа. Не прави грешката, която аз направих.. да стоя настрани и да си мълча! Това е моят съвет.. да не страниш :)

2.   ...и аз много се притеснявам...училището в което ще уча се слави с най-надутите от целия град...въпреки ,че има 2/3 човека от стария ми клас се притеснявам и дано няма от момичетата които си описала понеже не се траят въпреки ,че съм момче...от друга страна нямам търпние да идва училището и да се свършва вече хах

3.   Здравей, разбирам притесненията ти, аз 2012 та септември влязох в осми клас и имах ужасни проблеми чак до сега. За това е много важно да запазиш спокойствие и да не се поддаваш на депресия. Това което го каза за грима и другите тъпотии също не го прави остани си нормална и всички ще се държат нормално. Няма нужда да се опитваш да ги впечатлиш просто се дръж мило и естествено и ще си намериш приятели 100% и също нещо друго - в гимназия всички и свичко е различно, ще научиш някои гадни неща за хората и света и може би няма да мислиш по съвсем сегашния начин.. но ще се справиш бързо ддд аз съм изключение

4.   Спокойно, мила! Помисли, че няма да си единствената, ами всички ще са в такова положение в началото, така че заедно ще трябва да свикнете един с друг и с новото училище и с новите учители... изобщо с всичко. Много по-гадно щеше да е, ако се преместиш в друго училище примерно в 10 клас и не познаваш никого, а другите вече са заедно от 2 години. Така, че бъди себе си, не се прави на нещо, което не си само за да се харесаш на другите и няма начин да не си намериш нови приятели. Ако не си супер срамежлива на първия учебен ден иди при някой, който ти се вижда симпатичен и просто го заговори. Ей, така: Здрасти! Аз съм... (казваш си името) и ще съм в 8 (А, Б, В... ) клас.
Това би следвало да помогне да започнеш разговор с него/нея и да се отпуснеш. А преодолееш ли веднъж бариерата, после ще е лесно.
Успех и не се шашкай! Всички сме минали през това и в училище и в университета и после при започване на нова работа (даже там е по-гадно, че обикновено другите се познават от години и докато те приемат за един от групата минава време). Така, че не го приемай толкова сериозно и ще видиш, че в класа ти ще има поне 1, най-добре повече, готини хора, с които да станете приятели.

5.   Струваш ми се много стойностно дете. Просто бъди себе си, а пък твоите съученици харесват различното и ще им се сториш интересна.

6.   Спокойно! Отначало може да им се сториш странна, но ми звучиш като доста приятен човек. Ако си по-контактна от началото ще е още по-добре.

7.   Дечица защо се спритеснявате? Вскичко ще се подреди, както сте предполагали.

9.   Да не ти пука за мнението на кифлите. Запознай се с новите съоченици и комуникирай с тях, защото ми се струва че не си общувала много.

10.   Явно си личи, че си притеснителна, а тогава ще те посъветвам никога да не се влияеш от другите, защото това може да те провали. Няма нужда от притеснения, това, че си 1. 59 не значи, че си ниска, а ти знаеш ли колко по ниски от теб има? 1. 45 на 13г е малко, а ти си мислиш глупости. Другите как се обличат не би трябвало да ти пука, а да правиш това което ти харесва, все пак не живееш за другите хора, който се обличат по някакъв начин или какво казват. Успокой се!

11.   Лесно е да се каже да несрамничиш. Просто се опитай да се запознаеш преди 15 Септември с класа-си, Остана месец и половина, а аз вече знам целия си клас. На входната врата има списък с приетите в специялността ти. Намери ги в фейсбук и им кажи, че ще си им от класът.

П. С. Може да не е само на входната врата може да го има и в училищният саит ако има такъв

12.   Благодаря за съветите! Принципно при запознанство съм супер спечената и не говоря много, но след това не мога да спра да говоря с даденият човек. Виждала съм във фейсбук някои, които ще са ми от класа и точно заради това се притесних, защото те изглеждат по-различно (както написах по-горе)- за тях аз също ще съм, но се притеснявам много. Принципно училището се слави с това че има много кифли.
Също познавам 4 човека от стария си клас, които са в същата гимназия, но просто сме в различни класове и не знам какво ще правя по-време на часовете.
От авторката

13.   Колко се радвам, че моето училище е с униформи и никога сме нямали проблеми с облеклото и всички сме изглеждали еднакво. Няма от какво да се притесняваш. Гимназията е едно от най-хубавите неща които могат да ти се случат. Там се намират много приятелите, които най-често остават приятели дооооста дълго след завършването. Та това, което ще те посъветвам. Няма нужда да правиш абсолютно нищо за да се харесаш на някого. Тези, които ще те харесат, ще те харесат защото си себе си. Както каза номер 11 и при мен беше така преди 2 години. Излязоха списъците и се намерихме в фейсбук август месец някъде и започнахме да излизаме почти целия клас заедно и станахме супер близки. На първият учебен ден класният се чудеше от къде се познаваме толкова добре.. Просто бъди себе си!

-Оля :)

14.   Няма причина да се притесняваш. Аз миналата година бях осми клас и още първия ден се запознах с 3-4 човека от класа ми, а не познавах никой от новия си клас. От личен опит ще ти кажа, че първите 2-3 месеца всички се делят на групички, но към края на годината ще сте един сплотен клас. Късмет и дано си се паднала сред готини хора! :)

15.   Няма нищо притеснително- всички са спечени, не си само ти. Дръж се мило и просто бъди себе си- това е най- добрият съвет, който може да ти бъде даден.

16.   Първо направи всичко което тези добри и прави хора ти казват, но искам да ти кажа да е се притесняваш от фръцлите с токове и с такова брашно по лицата си че хляб можеш да направиш бъди естествена. Ти не ходиш на училище за да се спънеш и паднеш по-коридора с токовете си а за да учиш, да правиш това, което другте момичета не правят и все пак успех.

17.   Само да допълня. Не се притеснявай. Може и да не станете задружен клас, но ще намериш нови приятели. В нашето дск ситуацията я следната - когато бьхме 8 клас си имаше от години такава "традиция" за готината компания от различните випуски .. не съм държала да съм от нея ... хм... и какво от това .. вече 9 клас се обособи г-д тази група "избраници". Да, но когато завършиха някои. от предходните випуски, традицията се прекъсна. И сега тази комания се е разрастнала супер мн в нашия випуск - като си помислих поне около 70-80 % влизатв% списъка с приятелите им.;о Промениха се тиа хора дето влязоха при тях ..странно изолирани се чувстват малкото останали ..

18.   Просто, ако на на първия учебен ден искаш да направиш добро впечатление си облечи най-хубавите дрехи, започни да се запознаваш и се усмихвай. Все пак първото впечатление е най-доброто.
Късмет на всички зайци и на теб
От какичка 12 клас

19.   Знам какво ти е, защото и аз ще съм осми клас. В моя клас се паднаха някой много надути момичета, но... майната им. Общувай с хора, който са ти приятни и нека не обърщаме внимание на драмите *те ще са много със сигурност* и най-важното е ученето. Нека не забравяме, че затова ходим там :д Аз съм адски притеснителен човек, но този път съм решенена да се отпусна и да не се стресирам.

20.   Не се притеснявай толкова, не се опитвай да им се харесаш-просто бъди себе си. По-добре да те харесват заради самата теб! Проучи как стоят нещата в твоето училище. В моето всеки ден си нагоре с униформа, а надолу с каквото искаш, токчетата и високите обувки са забранени, както и гримът. Според мен така е правилно, защото е училище все пак, а не модно ревю!
~•Isabelle~•