Споделена история от Тинейджърски

Объркана съм
Здравейте!
Пише ви момиче на 14 години. Искам да споделя и моя проблем. Знам колко е смешно на тази възраст да се оплакваш от живота си защото аз все пак съм на 14 години, но искам да ме изслушате. Напоследък в живота ми станаха много неща и аз се обърках тотално и не знам какво да правя. Скарах се с много приятели, разделих се с гаджето си и други неща които няма да споделя. А като се сетя, че почваме училище след един месец направо ми иде да се самоубия буквално. Не знам как ще се справям в училище, в главата ми са толкова много неща. Няколко пъти вече се опитвам да се оправя и да не мисля за нищо но не мога. Просто ми се случват неща които трябва да се случват на по големи. Не знам как може да ми помогнете дори и дали може просто исках да споделя на някой. Ако ще ми кажете "не мисли за нищо" по-добре недейте да си правите труда да пишете. Това вече го знам, че не трябва да мисля за нищо но просто немога :)
Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Не ми напомняй за това училище, че имам да чета 600 страници а даже не съм избрал книга...Какви са тези неща, които трябва да се случват на по-големите? Да нямаш проблеми в семейството?
Charming

2.   абе момиче я се успокой!! едва на 14 години си. изобщо дори не трябва да ти се въртят такива мисли! истински приятели не се намират лесно ! (казвам ти го,защото съм си патила и също съм ревала, но да мислиш за самоубийство е просто абсурдно)
Гледай на живота от позитивната страна , усмихвай се повече :) на 14 години едва ли имаш толкова много неща на главата.
Хората къде, къде повече проблеми имат в работата и не само там! недей да изпадаш в такива депресии! това, че гаджето ти те е разрязало нищо не значи- на тази възраст едва ли връзката ви е толкова сериозна , че да се правиш драми ! Има доста време до започване на училище-наслаждавай се на лятото и се усмихвай повече! :) Приятна вечер
Г 19

4.   Прочети "Вината в нашите звезди". Предполагам в момента не ти е до книги, но ако я прочетеш ще усетиш защо трябва да се радваш на живота, защо трябва да живееш ден за ден, в какво положение са някои деца по света... болни от рак. И ще разбереш какво имаш.
Някакъв отворко те е зарязал и голяма работа. Както имаше една картинка "Не плачи принцесо, ще ти падне короната". Недей да се унижаваш заради момчета, още повече на тази възраст. Има време да намериш подходящия.
Истински приятели съм се убедила, че много много трудно се намират и то не става просто ей така. Аз лично истински приятели нямам, но си гледам моя живот и не им се впрягам, направи го и ти. На тази възраст трябва да си гледаме образованието, за да можем да имаме личен живот след време, а не да сме зависими от някой си. За другите неща - целият живот е пред нас. Вярвай, че всичко ще се подреди рано или късно, че тези, които ти правят мръсно рано или късно ще им се върне тъпкано... И се УСМИХВАЙ! Друго не знам какво да те посъветвам, след като ти самата не си описала повечето от проблемите.

Момиче, 15г.

5.   О, не на 14 съм и се разделих с гаджето си! Каква ли мъка ти е, милата ти! Дано да се съвземеш след такава тежка раздяла, връзката все пак ви е била сериозна ;((

6.   Здравей, госпожице. Момче съм на 21 и ще ти кажа каквото мисля за подобаващо. В момента в цялото ни общество се наблюдават подобни на твоята душевна ситуация, хора, които в даден период от живота си са постъпили некоректно или са били излъгани от собствените си очаквания. Бих ти препоръчал да погледнеш в себе си, коя си, какво искаш и накъде си се устремила. Пред теб не предстои само началото на учебната година, но и много решения които трябва да взимаш. Най-важното е да имаш вяра-твърда увереност в по-доброто развитие на нещата, без вяра си аут. Не си търси момче с мисъл за плътски изживявания, днес 90 процента от момчетата са използвачи и егоисти. Намери си нови приятелки, но преди да тръгнеш с тях, добре ги опознай. Ти си красива, интелигентна, умна и специална, нека в живота ти дойде момче, високо ценящо това неизмеримо съкровище в теб. Пази се от съвети на хора, чиито личен живот е не отговаря на съветите им към теб, успех!