Споделена история от Тинейджърски

Искам да се науча да карам скейтборд
Привет! Аз съм момИче на 13 години( сега октомври ги навършвам ) от град Казанлък! И искам да се науча да карам скейт! Относно скейта- проучих, че скейтовете за 40-45 лв се чупят на 2-рата седмица! И затова реших да събирам 200 лв. за скейт който трудно се чупи. Аз съм се качвала 1-2 пъти на скейта на една фр, тя ме учи как да карам скейт! Ама аз почти нищо не разбирам! Затова ще помоля някой от вас, който е по-опитен със скейта, да ми обясни кое как става! Тоест, да ми обясни като се кача как да пазя равновесие... как да спирам! Ще съм благодарна на скейтърите да ми помогнат! ПЛСС!

Коментари

1.   Колкото и да ти се обяснява, няма как да го разбереш. Това не ти е урок.

2.   Ясно е че искаш да впечатляваш някое момче, но това не е начинът! Ние момчетата не харесваме момичета мъжкарани, намери друг начин да го накараш да те забележи защото ми е много смешно като видя някое момиче да се прави на каквато не е за да ме впечатли. :D

3.   В джъмбо има скейтове за по 20лв. и са доста издръжливи моя дължи вече 2год., а карам всеки ден. И аз съм момиче, да знаеш. Търси скейтове със силиконови колелца, защото иначе ще трябва много да го буташ. Пр) то си слагаш единия крак посредата и засилваш с другия, после и него го слагаш. За да завиваш се наклатяш на страната на която ще завиеш. За да спреш изчакваш да се забави малко ( може и да не чакаш ) и стъпваш на пътя с единия крак. Дано съм помогнала!!!

4.   Купи си ролери или лонгборд. Скейта рядко се получава при момичетата. Докат се научиш ще си се потрошила а отстрани ще изглеждаш смешно. Като караш скейт падаш цапаш се кръв едно друго късаш дрехите обувките, не работа попр за момичета, макар че има и професионалистки, които са почнали на доста ранна възраст

5.   До номер 2 : не!! Не искам да впечатлявам никого! И не знаеш нищо за момчето което харесваХ!! Просто искам да се науча да карам скейт и това е! Незнам как можа да си помислиш , че искам да впечатля момче! Ако искам да впечатлявам някого знам как ; !

От авторката!

До номер 3- Благодаря ти , това е полезна информация! още един път -Благодаря!
От авторката!

6.   От номер 3: До авторката : Няма защо!
До другите : Защо да не е за момичета? Аз карам вече 2 години и нито веднъж не съм паднала. Харесва ми да карам скейт и това доста ме успокоява. Аз карам с още няколко момичета и едно момче ( което не понасям, но един бог знае, защо карам с него). Мен най - добрата ми приятелка ме научи, а тя кара от 5 години. Забавно е. Това, че съм момиче не ми пречи. Не го правя за да впечатля момче, а защото наистина ме кефи!!!!

7.   Нима има някакво правило само момчета да карат скейт ? :д
НЕ.Аз карам от много време и причината е не , за да
впечатля момче,а защото е забавно. В Америка повечето
момичета могат да карат..

8.   Защо веднага решихте,че го прави,за да впечатли някое момче? Не може ли човек да направи нещо за себе си? :дд Помоли някого от приятелите си да те научи. Също в youtube скоро попаднах на видеа от типа на 'how to be skater' или 'how to skate'. Може да са ти от полза :)

9.   Абее да ти кажа няма такова нещо като "започнах нещо, защото ме кефи" - имам предвид, малко са тези неща, които ги почваш от кефене и така нататък. Винаги е или заради някой, или заради нещо. Ти си знаеш. Колкото до скейтборда - не съм карал, но това е като колелото. Мене никой не ме е учил да карам колело, просто баща ми един ден ме попита дали искам да се науча и на мен ми допадна идеята и ми купи едно колело. Евтино, но вършеше работа. И малко по-малко се научих. Според мене намери си някоя приятелка, която кара и може да те научи и нека ти помогне. Карането попринцип е нещо, което всеки научава сам. Трябва да ти идва отвътре. Иначе най-накрая спираш да го правиш.

10.   На какви глупости се начетох просто.. От кога момичетата , който карат скейтборд са мъжкарани? Аз съм виждала много яки мацки,който да карат.. не пишете излизшни глупости моля!
Иначе в интернет има разни клипчета. Напиши просто ' как се кара скейт ' или нещо такова :д Късмет!

11.   Авторката, да си чувала за "точка" (препинателния знак) ?
Какви са тия удивителни след всяко изречение, да не ни викаш ? Вместо скейт си купи учебник по български за първи и втори клас И го отвори да прочетеш нещо, че ти липсват няколко години

12.   До номера 7, 8 , 9 ,10 , - Благодаря ви! :)

До номер 11 : Не си ти човекът, който да ми казва какво да пиша! Ясно!?
От авторката :)

13.   Номер 6 ме умори от смях хах...две години карала и не била падала нито веднъж...то твоето ще е едно каранее..

14.   До номер 13, от номер 6

Еми не съм падала и си карам добре това че ти не можеш да караш е значи че други не могат. Ти като си падал аз не съм. И какво точно ми е на карането състезавали сме се с мой приятели те с колела аз с скейт и аз печелех и бях по- бърза от тях.

15.   Сестра ми е на 14 години. А аз съм момче на 18 години. Карам скейтборд от 10 годишен и един ден щях да излизам с една приятелка да караме скейт заедно и аз обличах се и сестрами влезе в стаята и ми каза може ли да ме научиш дакарам скейт и да правя трикове и аз казах да, но ще слушаш какво ти говоря и тяказа добре. Казах отивам и се обличай и тя беше готова след 10 мин и свалих моя скейт и взех един на който да я уча. Аз имам 5-6 скейта като за резерва и почнахме да я учим с приятелката и тя успя горе-долу да запази равновесив иначе се опитва да кара. Падна няколко пъти избърса кръвта и продължи и тогава приятелката ми каза малката е много упорита и аз казах да така си е. Да ти кажа всяко момиче може да се научи да кара скейт. Стига да е упорито.

16.   От авторката

Знам, че мина мн време, . От лятото.... Та.. научих се да карам скейт- дори си намерих нови приятели, . Нищо, че скейта ми е за 45 лева, но още е в отлично състояние и, когато е топло навън карам в парка! Не правя трикове, мисля, че още не съм мн добра в карането.

17.   Поне впечатли ли момчето заради което се научи да караш?

18.   Карам за6тото искам!

от авторката

20.   Здравей късно пиша този коментар! Карам Рипстик и искам да кажа на надутите момчета, които си мислят, че момичетата карат заради тях се лъжат. Карам защото ми харесва и съм свободна, а и някои момчета търсят момиче, с което имат нещо общо. Аз не се смея като видя момче да си бръсне веждите, за да се хареса на някое момиче. Да странно ми е, но просто не му обръщам внимание. Та ако не е късно не се отказвай ;Д

22.   много е лесно да се кара скеитборд...