Споделена история от Тинейджърски

Нулево самочувствие
Здравейте! Момиче на 14 съм.
Никога не съм се смятала красива, но вече нямам никакво самочувствие. От началото на лятото бях на село, но от две седмици вече не съм.
Там бях с баба си, дядо си и братовчедка си, която е на 18. Отначало се чувствах много добре там, но не след дълго (три-четири дни) започнаха обидите към мен от страна на братовчедка ми. Започна всеки божи ден да ми казва, че съм много дебела (висока съм 1, 60 и тежа 52 килограма- не съм слаба, а закръглена), че кожата ми била гадна, че устните ми били много малки. От тогава всяка вечер като си легна плача.
Вече 2 седмица съм в нас и лъжа приятелките си, че съм на село, защото не искам да излизам, защото се чувствам грозна. Не искам да излизам от нас, защото всички други са по- красиви от мен.
Тази година ще съм в ново училище, понеже съм 8 клас и не познавам никой от класа си. Виждала съм снимки на съученичките си и не искам да ходя на училище, защото аз съм много грозна и кой би искал да дружи с такова плашило като мен.
Може ли да ми кажете някакви начини по които мога да възвърна самочувствието си?

Коментари

1.   Миличкaтa...
Нa килогрaми си си супер дaже. ( aко товa ти е ръстa де)
Кaто зa нaчaло и aз не съм Мис Тяло...
Но в моментa съм нa диетa, зa дa AЗ се чувствaм добре..
Преди точно годинa се смятaх зa нaй-грозното същество нa светa, но си нaмерих приятели.. Те ми приповдигнaхa мaлко сaмочувствието.. Сегa имaм гaдже.. Вече дори могa дa кaжa, че се смятaм зa крaсивa.. Тaa съветa ми е:
Хейтъри имa и винaги ще имa, но въпросът е дaли ти ще слушaш тях или те теб си е изцяло твое решение.. Aко имaш приятели, които ще ти кaжaт, че си дебелa, грознa или тем подобни, ознaчaвa, че не сa ти кой знaе колко приятели.. Aко те притеснявaт няколко килцa нaпрaви си еднa десетдневнa диетa и си готовa, но е вaжно после дa спaзвaш зa 6-7 месецa хрaнителен режим зa дa тялото дa се оформи нaпълно.. Движението също е много вaжно, прaви клекни-скочи по 20 от всяко нa ден.. A зa устните не се притеснявaй товa дaли устните сa мaлки или големи, нямa голямо знaчение, щом сa нa твоето лице, знaчи че те сa перфектни зa теб <3 Нaпълно те рaзбирaм и aз сегa ще съм зaек и ще съм в ново училище...

2.   Опитай се да промениш това, което не харесваш в теб :)

Кати

3.   Мила, не позволявай на никого да казва нещо против теб, не позволявай да ти казват, че не си красива. Ти си прекрасна точно такава, каквато си! По-добре леко закръглена, отколкото торба с кокали. Всеки път, когато си помислиш, че не си хубава се погледни в огледалото, огледай се добре, но не търси недостатъци просто се усмихни осъзнай, че това си ти и си такава, каквато трябва да бъдеш именно-неповторима. Ти си красива разбираш ли? !

4.   Знаеш ли, че тези които сега ти се подиграват след време може да тичат след теб. Но тогава за тях ще е късно. Знаеш ли, че точно тези хора които ти се подиграват са комплескари и по-нямат самочувствие от теб. А са си изградили някакво фалшиво самочувствие. Те ти се подиграват защото, не си харесват нещо и имат комплекси и гледат да изтъкват твоите недостатъци за да си галят самочувствието и да се мислят за нещо. Незнам дали ме разбра. Един човек, който е в хармония с себе си нетръгва да обижда и да снижава самочувствието на другите.
А ти застани с високо изправена глава и запомни че никой неможе да те мачка. Живота има две страни.. Днес може да си така но утре може да приличаш на топ модел в буквалният смисъл.

5.   Здравей! Аз също съм момиче на 14. Виж ако нямаш самочувствие винаги можеш да го фалшифицираш. Какво имам придвид ами представи си, че си красива и уверена като някоя твоя любима знаменитост, дръж се както тя би се държала. Постепенно фалшивото самочувствие ще стане истинско. Това е трик само за пред хората разбира се, ти трябва наистина да повярваш в себе си и в това, че си прекрасна. До колкото за това за фигурата ти, мисля че е чудесна, аз съм много слаба и за мен твоите килограми са супер. Не мисли негативно никой не е перфектен! Сигурна съм, че ще намериш много приятели в новото училище! Както казах съм на 14 и аз също отивам в ново училище вече се запознах с много хора от класа ми и станахме приятели. Съветвам те да направиш същото. Надявам се да съм ти помогнал! ^-^

6.   Никой не може да те унижи без твое позволение. Училището е за учене, а не е моден подиум.

7.   Ако не харесваш нещо в себе си - промени го, защото ТИ искаш, а не заради останалите. И нека не забравяме, че училището не е конкурс за красота, а ходим там да учим.

8.   Върви на фитнес.
Слагай си гланц на устните.
Абстраxирай се от комплексираната ти братовчедка
и от онези кифли, има ги във всеки клас.
И късмет ЗАЙЧЕ ; ) ; ) ; )

9.   Мило момиче, не се тревожи и напрягай за неща, които лесно можеш да промениш! Първо, поведението на братовчедката ти е отвратително и ако бях на твое място, щях да я игнорирам и да й покажа, че не може да те обижда по такъв начин. Все пак тя е на 18, разликата във възрастта се усеща доста на твоите години и нищо не й дава право да ти говори така, независимо от причината, поради която ти го е казала. Второ, абсолютно съм съгласна с по-горните коментари. Външния си вид винаги можеш да го промениш. Можеш да започнеш някоя по-лека диета, например да ограничаваш сладкото и тестяното, но не забравяй, че си много малка и все още се развиваш! Ако спазваш някоя тежка диета, това може сериозно да ти навреди. Също така, можеш да се захванеш с някакъв спорт или да правиш упражнения, за да пооформиш тялото си и да започнеш да се харесваш. Никога няма да бъдеш красива за всички, едни ще те харесват, други- НЕ. Научи се да се приемаш такава, каквато си и си повтаряй постоянно, че си красива и притежаваш качества, които пък някои други нямат. Трето, ако си имала късмета да попаднеш на истински приятели, никой от тях няма да ти казва, че си грозна, дебела и т. н., затова не се отдалечавай от тях. На 100% мога да ти кажа, че винаги най-харесваните хора- и момичета и момчета, са не най-красивите, а най-общителните и приятелски настроените. Повечето хора сме така устроени, че винаги да виждаме недостатъците си и да ги преувеличаваме, а понякога те са незабележими за другите. НИКОЙ не е перфектен, ти също не можеш да бъдеш. Важното е да се чувстваш добре в собствената си кожа и да не оставяш да ти влияе чуждото мнение.

10.   Ти си крaсивa. :)
Не го кaзвaм с лекa ръкa, колкото дa отбия номерa. Говоря сериозно. Крaсивa си. Погледни се в огледaлото- виж колко крaсиви очи имaш, колко хубaвa косa, извaяни вежди. Прекрaснa си, знaм го. Осъзнaй го и ти!
Прочети "Тaйнaтa"(Прерaботенaтa версия зa тийнейджъри.)
Успех, милa, с теб съм.

11.   Аз мисля, че не е важно толкова как изглеждаш, а да се държиш добре с хората, да се усмихваш , да ги разсмиваш и т. н. А за килограмите си страхотна-аз съм на 16 и тежа 77! Това вече е голям неразрешим проблем-ако, взема да ти разказвам как тичах и как се трепах за да сваля 7 кг и после-на морето хоп-2 кг напълнях и хайде пак от начало почвам диетата....какво да се прави....

12.   Започни да излизаш с приятелите си не се затваряй в себе си. Всеки е красив сам по себе си ще видиш , че и гадже ще дойде не се притеснявай. Може да си просто един човек за някого но за някой друг може да си целият свят. Ти знай че не си грозна пък другите да си казват каквото щът.

13.   Бий и шута на тази твоя братовчедка, вдигни си самочувствието осново и не се събирай с такива парцали :)

14.   и аз като бях 8-ми клас не бях много красива, обаче ти тепърва ще се оформяш. Мани я тая твойта братовчедка злобарка. Ако имате около вас парк или място за тичане, ставай сутрин и тръгвай. Повдига настроението, дишаш чист въздух, заякваш и така. Даже кажи на някоя от приятелките ти да дойдат с теб. Ама разбира се, трябва и да си редовна, а не 1 ден тичай, 6 дена бонбони и вафли на корем. А и второ здравословната храна е мн важна. Чукни в нета как да се храним здравословно и спазвай съветите.

15.   Грозни хора няма.

16.   Светът винаги отразява нашите мисли , съмнения и подозрения .

Хората се отнасят с нас съобразно с чувствата ни .

Може да си грозна , дебела , злеизглеждаща ,но това не пречи почти на никой .

А това твое УБЕЖДЕНИЕ , че ако ''човек е грозен'' другите няма да искат да общуват с него е много грешно и няма нищо общо с реалността !!!

Аз познавам едно много дебело и грозно момиче което има много приятели !

Познавам друго дебело момиче с много бабешки дрехи което е много общително !!!

Едно много хубаво и готино момче което една отнай-добрите му приятелки е дебела и грозна !!!

За да те приемат другите ти трябва да приемеш себе си !!! За да се харесват другите ти трябва да харесваш себе си !!!Имаш много негативни мисли и вярвания които не съвпадат с действителността !

Ти вярваш , че другите няма да те приемат и харесат и ,че ще те отхвърлят , защото ти сама се отнасяш със себе си така !!!

За да промениш мнението и отношението на другите към теб , ти трябва да промениш отношението си към себе си . Защото хората се отнасят с нас както ние се отнасяме със себе си .

Започни да се приемаш , обичаш и подкрепяш себе си . ПРомени начина си на мислене като мислиш позитивно и погледни на нещата от друг ъгъл .

Преценките ти те правят нещата ! Успех ! :-)

17.   Не слушай номер 5
Ще си създадеш проблеми.
Определено не искаш xората да те наричат надменна, кифла, да говорят зад гърба ти и т.н
До номер 5 ( -А) си е мой патент, как така си сигурена, че съм на "14" и съм "момиче"...
Не Фалшифицирай.....; ) ; ) ; )

18.   Разбирам те-като бях на 14 сестра ми беше на 18 и ме скъсваше от подигравки. А съвсем не бях грозна-слаба, руса, правилни черти, дори за модел ме търсеха да работя тогава...Но тя не-само обиди. И то някакви супер безумни неща-краката ми били "клечави", очите ми били твърде големи, зъбите ми били твърде големи, не знам си какво...Много е гадно някой да ти се подиграва в тази възраст, когато си изграждаш някакво самочувствие и най-вече, когато растеж и се променяш постоянно...Едно ще ти кажа-не знам как изглеждаш, но си представям тази твоя братовчедка-май тя е грозната в случая и си избива комплексите върху теб. Кажи и' да го духа!! За външния си вид винаги трябва да се грижиш и да се поддържащ и тепърва ще се разкрасяваш, но отсега трябва да свикваш, че злобни завиждащи хора винаги ще има и не трябва да им се връзваш. И повярвай ми, на твоите приятели им пука как се държиш с тях, дали си забавна и приятна компания, а не дали си мис свят. Така че вместо да ги режеш, започни пак да си излизаш и да си живееш живота:)!!!

19.   Да не ти пука за мнението на някаква твоя братовчедка! Започни да излизаш с приятелките си. Бъди себе си! И ако ще се почувчтваш ао добре спортувай, а ако не можеш прави някакви упражнентя. :)