Споделена история от Тинейджърски

Искам да избягам от вкъщи
Майка ми почина преди 3 години от рак!
Баща ми от тогава е много суров с мен.
днес ме наказа защото не съм купила минерална вода
и почна да ме псува-на майка а там ми е болното място!
Баща ми постоянно ме удря и ми казва, че нищо не става от мен че съм пълен боклук казвал ми е и че не иска да живее в един апартамент с мен и иска да ме прати при баба но така и не го направи пуска ме на вън за2/3 часа по дяволите аз съм момиче на 14г. искам поне малко свобода!!!
Брат ми и той постоянно ме обижда а аз от страх да не ме ударят стоя като препарирана и почвам да рева
нз защо дори без да ме ударят просто съм чувствителна на мен ми тряа само да ме напсуват и ми става гадно и не за друго а защото го чувам от хората който обичах но вече не е така!!!
Моля ви не ми казвайте да отида в полицията защото баща ми е депутат и се мисли за голямата работа и си мисли че никой не може да му стъпи и на малкия пръст и после ще ме счупи от бой,
въпроса ми е ако избягам с пълнолетни приятели извън държавата какви са шансовете да ме намерят?

Коментари

1.   Депутат? Съотнеси се към медиите и му съсипи репутацията, България заслужава да знае какви управници има и такива хора като баща ти жестоко трябва да бъдат громени. Ако си в добри отношения със баба си отиди да живееш при тях и междувременно сериозно се заеми със съсипването на живота на баща ти по всякакъв начин, бъди изобретателна, но разбира се не сатрапка, играй честно и достойно и постави този човек на мястото, което заслужава. Срам ме е че ни управляват такива хора!

2.   Ако избягаш, ще стане по-зле. Разбира се от начало ще ти е добре, но после..

3.   Баща ти е депутат? ! ;д Абе лапе, седни си на гъза, хвани си куклата барби, пусни си някое детско и изключи въображението си.

4.   мисля че не трябва да бягаш от вкъщи оплачи се в закрила на детето за да вземеш номера им обърни се към социални и т.н. ако те е страх обади се на някой роднина да ти помогне нямаш ли леля или просто някой роднина от майчина линия? късмет

5.   Шансовете ти да се оправиш в чужбина на 14г. в чужбина не са много големи.По-добре отиди при баба ти и дядо ти или роднини.

6.   Може и да те намерят, може и да не те, но откъде знаеш какъв ще ти е живота там? Сигурна ли си в хората, с които ще си? По-добре не бягай от държавата, но например след 7-ми клас, ама то при теб май вече е минал, но нищо, след първи срок или догодина да кандидатстваш в училище, което не е в града ти? Там ще си сигурно на общежитие, няма да си при брат ти и баща ти. Друг вариант е да отидеш при баба или дядо. Ако не стане нито едно от двете, тогава се записвай на някакви курсов /английски, нещо друго/, извънкласни дейности, въобще търси начин да си по-малко вкъщи.

7.   Не можеш да напуснеш...ще има издирване а и няма как да напуснеш легално като си на 14 и то без родител...иначе имаш възможност да отидеш в дом което е най-добре за теб..

8.   Мило момиче, ти трябва да потърсиш истинска помощ, защото това, което ти се случва, е много сериозно и може да се задълбочи. Ненавиждам родители като баща ти, такива хора за мен не трябва да имат деца никога. Както и да е. За да не се обръщаш към полицията директно, понеже очевидно те е страх, ще ти препоръчам да потърсиш една фондация, казва се Анимус. Самата аз наскоро попаднах на нея и честно казано бях учудена от факта,че съществува такава организация в България, която да помага на жертвите на насилие. Единственото, което трябва да направиш, е да се обадиш и да разкажеш историята си. Анонимността е напълно гарантирана, никой няма да разбере коя си и е напълно безплатно. Те ще ти кажат как и откъде точно да потърсиш помощ. Точно заради този страх, много деца в твоето положение страдат години наред и това им остава белег за цял живот, а спасение ИМА, независимо какво работи баща ти. Трябва час по-скоро да се обърнеш към компетентни хора, които всеки ден се справят със случаи като твоя, не се страхувай!

9.   Не можеш да избягаш извън България , защото си непълнолетна! А за проблема агенция за закрила на детето.

10.   Отиваш в полизията и им казваш всичко. Тези престъпления се вземат много на сериозно. Доста вероятно е депутатския ти баща да остане без работата си и да го пратят в затвора. Въобще да не ти пука какъв е. Закона е равен пред всички. Никой нормален родител не псува детето си... Не бъди страхлива, не търпи такова нещо. Ако не отидеш в полицията, ще си останеш мълтретирана повярвай ми. Няма никой приятел да те спаси в чужбина. Тъй ката на тази възраст ти трябва разрешение от родител за да напуснеш страната.

11.   Здравей, миличка! Искам да ти кажа първо да се успокоиш, колкото и трудно да е - така си вредиш много на здравето. Според мен щом баща ти е влиятелен човек, винаги ще може да те намери и да стане по-лошо за теб. Не си струва да бягаш, защото едва ли ще успееш, а последиците са големи. По-добре потърси някакъв контакт със "Закрила на детето". Ще бъде труден път, но въпреки всичко не се отказвай и не се сломявай! :)

12.   по-добре наиснина иди при баба си.
помни че каквото и да става брат ти и баща ти са ти най-близките хоря и според мен те те обичат, макар да говорят така.

13.   Добре мила така да бъде номер 11 е права какъвто и да е обаче депутат журналист няма значение може да се обадиш по телефона на някой роднина да се посъветваш с него ако сте на едно мнение действай ако пък не сте обмисли внимателно последствията и от двете мнения сподели не се страхувай моля те когато ми прочетеш коментара пиши ако обичаш

14.   Добре мила така да бъде номер 11 е права какъвто и да е обаче депутат журналист няма значение може да се обадиш по телефона на някой роднина да се посъветваш с него ако сте на едно мнение действай ако пък не сте обмисли внимателно последствията и от двете мнения сподели не се страхувай моля те когато ми прочетеш коментара пиши ако обичаш

15.   Не отивай в дом не е добре.От личен опит ти го казвам.

16.   Първо, не може да напуснеш страната без родител щом си на 14. Където и да отидеш, ще те обявят за издирване и ще те намерят. Освен че ще ядеш пердах от баща си, ще им се стъжни и на твоите пълнолетни приятели, които са те взели при себе си. Затова си налягай парцалите и си стой у вас.

17.   Номер 3 момичето е на 14 да не е на 6 че да пуска кукла барби извинявай за грубия тон ама номер 3 нещо не е на ред
момичето трбва да избяга аз като бях на 15 ми беше първото бягане от къщи
Успех

18.   По добре ги изтрай докато навършиш 18. Тогава бягай в чужбина детето ми :). Все ще се оправиш някак. Ще си намериш работа. Ще живееш по скромно но ще си далеч от проблемите, а пък и дори и да нямаше такива в България винаги ще имаш проблеми :). Лично аз бих отишъл в Япония, красива природа, култура, жените им са красавици но това си е лично моето мнение ;) Извинявай че се отплеснах от темата, но все пак да споделя.

19.   До номер 3
Защо ти не вземеш да гледаш тези филми? И защо да не е депутат? България я управляват толкова много богаташи и крадци, дето се мислят за голяма работа. Мислят си за своите нужди, колкото по темата, аз също реших да бягам, но не в чужбина, а в гората. Взех си няколко сандвича и нож, лък и стрели, които ми бяха подарък. Веднага щом мина първият ден, се сплаших, понеже имаше много змии мечки и т.н. и едва намерих път до вкъщи. След това дадох две бисквити на малкия ми брат да мълчи пред нашите, те бяха на почивка и останахме двамата, но аз бях на 17 искам да кажа, недей. Баща ти питай защо прави така и изчисти проблема, успех ;)

21.   Значи ако бягаш слушай кво прайш - баща ти като си легне отиваш до тоалетна пускаш сифона на гърнето от там имаш 30 сек докато шуми да се напълни(изпробвано) за тези 30сек отключваш вратата отваряш я, затваряш я. Ако имаш куче му биеш един шамар с крак да го е страх да издаде шум и почваш да бегаш докато не осъзнаеш че си на разстояния, в което баща ти ако стане няа те хване :)) Успех xo xo

22.   Аз пък не живея в България но родителите ми си мислят че са много добри разправят ми как били ми купували неща които другите деца нямат, браво че може да купите щастието с пари но предпочитам да нямам нищо но да имам родители които ще ме подкрепят във всичко и няма за най-малкото да почват да ми викат. удрят и какво ли не, те не знаят на мен какво ми е колко пъти съм искала да се самоубия или да избягам и искам, а и сега това страдам и от любов не мога да разбера защо Бог все мен наказва но и не знам какво да направя искам да стана на 18 и да се махносам от всеки и всички но още 4 години не знам как ще успея да живея без да изперкам или друго наистина ми трябва ПОМОЩ.