Споделена история от Тинейджърски

Тийн
Преди около 20 дни се случи нещо ужасно почина баща ми. Това тотално обърка представата ми за живота. Когато си тийнейджър започваш да виждаш нещата по-реално, но все още витаеш някъде из облаците и си мислиш, че всичко, което си мечтаеш на тази възраст ще се случи.. Но точно, когато си в този пероид се случват тотални промени със самия теб, с чувствата ти, сблъскваш се с непознати за теб ситуации, забъркваш се в какви ли не проблеми, изживяваш първата си любов или разочарованието си от първата любов, палиш първата цигара, или общо казано всичко ти е ново, всичко ти е за първи път.. Повече от всичко искаш да си независим, повече от всякога родителите ти те изнервят до краен предел и изричаш думи, за които после ще съжаляваш.. Обиждаш родители си, правиш неща, с които реално вредиш само на себе си, но ги правиш, за да може по някакъв начин да стреснеш вашите.. Но определено случката ме накара да се замисля над всичко, и тук е проблема защо трябва да се случи нещо лошо, за да се замислиш над поведението си, над това какво искаш и всичко останало. Сигурна съм, че това ще го прочетат и други деца загубили един от двамата си родители и не само, също и много тийнейджъри ще го прочетат и се надявам по някъв начин да ги накарам да се замислят... Когато преживееш такава загуба не бива да се отчайваш и да си посегнеш това би било най-голямата ти грешка, едва ли човека, който си е заминал би искал такова бъдеще за теб. Трябва да се бориш, да изградиш един силен характер и стойностен човек. За да може човека, който те гледа отгоре да се гордее.. Не казвам, че е лесно, напротив ужасно трудно е, да се сблъскаш с реалността очи в очи.. особенно, когато всичко ти е розово.. затова по-добре се замислете как се държите с родители си или общо казано с близките си, защото дори да знаят, че в тази възраст правим всичко без да мислим, със сигурност не им е приятно, когато им се сопкате, обиждате и какво ли още не.. Те са ни създали, те ни отглеждат и са готови на всичко за нас, затова имайте уважение към тях.. защото, когато си отидат започвате да се обвинявате, защо сте се държали по този начин.. Не се опитвайте да бъдете част от "готините " като обиждате родителите си пред приятели или им затваряте телефона.. защото ще сте "готини" до време тоест в гимназията и след това какво.. бил си готин пропилял си всичко, ученето не е било за тебе, и сега увисваш на мама и на тати.. Като се замислим всичко опира до тях, винаги.. Не е най-големия проблем това, че нямаш скъп телефон или маркови дрехи, най-големия проблем е, че повечето нямат нищо в главите си.. Затова докато е време си седнете на задниците и помислете с главите си затова какви искате да станете и какви реално ще станете... Мога да напиша още мнооого неща, но няма смисъл, защото съм сигурна, че повечетоо няма да ме разберат, но когато и ние станем големи би ни било по-лесно да си работим това, което сме завършили, а не още да оправяме кашите, които сме забъркали като тийнейджъри...

Коментари

1.   Много точно...

3.   Ами не че нещо ама клишетата не ни карат да се замисляме а точно обратното, когато се случи мъка с родител е по добре да сме си сами и когато успеем сами да си го преживеем чак тогаз можем да излезем с приятели понеже отрано не е хубаво да ги натоварваме с нашата мъка. Това че си го преживяла заслужаваш поздравления. Ама да тръгнеш да обиждаш хората без да им знаеш нито историята нито какви са като личности говори лошо за теб. А тези които са говорили лошо за родителите пред приятелчетата си, са от разбито семейство и родителя в повечето случеи си го е заслужавал, понеже ако си говорила с деца от разбитите семейства, единия от двамата родители е изневерил, върнал се е при бившата, или просто не се е застоявал в къщата. Детето го възприема по много лош начин и се опитва да намери утеха сред деца на неговата възраст. Така че пак ти повтарям за да съдиш е по добре да опознаеш човека.

4.   Права си наистина си права като чух историята ти се уверих, че ти ще станеш един прекрасен човек

5.   Съжалявам много ако погрешно сте ме разбрали, но аз имах предвид за децата, които го правят, за да се почувстват готини, а не тези, коити го правят, заради някаква причина. Винаги има изключения, което е хубаво.. но въпросът защо някои го правят, за да се харесат на по-големите си приятелчета. Не съда никой, не налага мнението си на никой, просто смятам, че е добре да се замислим как се чувстват и другите..

6.   Ти сега дразниш ли се или им завиждаш. Ако има замесени по-големи и `детето` посяга към цигари, то е за да впечатли баткото или каката и да си има гадже от `големите`, понеже врастниците му уж са `недорасли`. А иначе и аз съм била в компания с по големи, ако искам ще пия бира, ако искам ще се закачам с баткото - но все пак отдавна минах пълнолетието. А колкото до цигарите си е въпрос за мене на личен избор, ако ми се пуше ще пуша. Не виждам какъв ти е проблема. А това че някой въпросни ще използвам термина `улави` смятат това за готино или мислят че това ще впечатли врастниците им се огледай пак. Вероятно само твоята компания е направила изключение да ги смята за готини, ама е възможно просто да правят фалшив имидж, който са гледали от филм. и аз като 12 годишно палехме пиратки, цигари и какво ли още не едно време зад районното щото беше забавно ама не съжелявам пък и ги бях отказала с години.

7.   То за всичко си има причина , но не винаги е основателна.
Има хора , които се осъзнават навреме и такива , които не.
И не думите на авторката са клише , а нещата , които се случват и водят до ужасни ситуации. Те са постоянен факт и точно за това хората , които знаят Истината , постоянно я повтарят, а след време другите сами я откриват. Но дали ще бъде късно или не ,зависи от тях.

8.   Моите съболезнования

9.   Права си.

10.   Ами ако се опиташ да се правиш на готин просто, за да те възприемат насериозно и да спрат да те обиждат в лицето какво правим а това е към авторката. Иначе бих искала и аз да споделя една история. От известно време имам кошмари, Нека да го наречем така, има 2ма човека които не са спряли да се поддържат поне от 10тина години. И честно казано според картите са един за друг. Момичето е много готино и ако не беше отмъстително вероятно момчето щеше да я харесва. Моя човек за жалост се води по техния акъл, а те не са спирали да ме злепоставят тъпчат и обиждат. По принцип ако нямах проблеми с ученето на нови неща и да се нуждая от чужда помощ постоянно понеже и аз съм човек и имах нужда от подкрепа за учене само, иначе между другото почти винаги съм била сингъл, нямаше ама изобщо да им обръщам внимание. В интерес на истината винаги ги смятах за по силни от мен самата и реално Те са да.Като ме тъпчат най вече Може би ако момичето признаеше чуствата си както тя направи, а момчето най накрая си я вземе той пак си е до нея на фотоси и всичко , вероятно нямаше да ме обсъждат или да се занимават с мене ама изобщо. Бях прекалила с това да съм затворена и факта, че бях сингъл за да впечатля или поне да намеря моя човек някак им даваше правото да се ядат с мен защо съм нямала тогава приятел, а като почнах да си търся изведнъж лоши неща коментираха за мен. Не съм лека така че нямам идея откъде им се даваше това право. Реших да го настъпя моя като се занимавах с друго момче, и при това не леко, а дълго го настъпвах,пак да повторя не съм лека,така че другия ама все едно въобще не е бил и не е част от моя живот. Пак му се ядосвам, а оня все едно бълха го ухапала. Нямам идея моя човек как ги търпи и слуша. Наистина се надявах да не е моя човек и да не ме чака а да предприема нещо. Явно не е моя човек, Въпреки че на карти, а и аз подсъзнателно просто пак го усещам че е той. Явно не е ... Незнам. Пак внимавам постоянно и продължавам да търся свестния, които търси задължително обаче търси свястната. А за двойката, която се смята за готини, хубаво пушете си, продължавайте да ме тъпчете, радвам се че тя ме святка че са двойка, искрено се радвам за тях двамата. И аз да я светна, Ако го исках щях да съм говорила с него,а не да не го понасям или даже щях да показвам топли чуства, а не да го презирам най малкото. Твоя си е отговорността да си го пазиш и само твоя. Аз искам, а и си чакам моето момче. За жалост е във вашето обкръжение, но докато той не направи първата крачка, ще продължавам да съм сингъл и задръстена. Мога да съм отворена и пушачка , но моя не се впечатлява за моя радост от такива. Външния вид естествено почнах да поддържам, но той ме харесваше дори и когато бях пухкава, а не кокалите със стомашен гастрит и причинена язва на стомаха от гладуване- което съм сега и омазаната физиономия с токсични отпадъци и с изгорялата ми коса от химий . В лице вече незнам на какво приличам, И това го смятат за готино най вече за да спрат с тормоза . А като човек поне мога да се похваля че спрях цигарите най после. И всичкото това само и само да спрят да ме тормозят в училище. Да спрат да ми слягат кондоми по джобовете и да спрат ме блъскат срещу мангали. и да говорят цинични приказки по мой адрес. Трудно го преживявам все още и като се ядосам ония същите противните настройват и други заедно да се хвърлят срещу мен. Ходила съм на психолог, мях и в болница първия месец на системи. Честно казано тормоза не е спрял дори и когато си промених външния вид. Поне в едно се убедих моето момче ако найстина беше за мен щеше да ме защити, и нямаше да водя битките сама срещу всички. Добре имам физиологични травми имах и приятел за две седмици. Незнам кога този тормоз ще спре. Признала съм ги за по силни и съм се карала с тях, но каквото и да направя всички продължават да се самонастройват срещу мен. Бях затворена и 180 градуса човека който съм в момента, но вероятно щом си нарочат някого, тормоза няма да спре. Така че до авторката найстина ли си мислиш че само със сухи приказки как си тормозила някого няма само да донастройваш тормоза. Бас държа че си била характера дето е тормозил човек като мен искам да разбера какво искаш да постигнеш и дали крайната цел си заслужава. Ако е борбата за момче твой си е, аз съм сингъл понеже не се е появило момчето което да е на моя страна независимо от всичките приказки. и да ме защитава най вече.