Споделена история от Спорт и красота

Препоръки за козметика
Здравейте! Момиче на 14 съм и тази година ще съм в ново училище- 8 клас. Имам известен проблем с ситни пъпчици по лицето. От 7 дни използвам акне аут и има някакъв ефект, но все още се виждат. Може ли да ми препоръчате продукти и козметика с която мога да прикрия пъпките, защото ще ме е много срам от тях в новото училище? Също бихте ли ми препоръчали цвят червило, което би отивало на момиче с червена коса, сини очи и много бяла кожа?

Коментари

1.   Напомняш ми на мен. Ситните пъпчици са от храната. Най-доброто им разкарване е да ограничиш драстично чипсовете, шоколадите и бисквитите, също разни майонези, кетчупи и т. н. Изобщо всичко, което съдържа рафинирани растителни мазнини, хидрогенирани растителни мазнини (! ), бяло брашно, бяла захар, намали солта. Може да ти се струва мисия невъзможна, но повярвай, не е. Ако искаш хубава кожа, трябва да не ядеш гадна храна. Наблягай на рибата и зеленчуците, препечен пълнозърнест хляб, вземи си да пиеш бирена мая (от нея не се качват килограми, в нея няма калории.. ), а напротив - има много витамини и микроелементи в естествена форма, които тялото ги усвоява в по-голяма степен от синтетичните витамини. Само с козметика проблемът ще се разреши частично, но пъпките ще продължат да излизат, затова комбинирай двата метода. Купи си целулозна гъбка за миене на лице, измиващ гел, дегримьор, памук и крем здраве. Марката Алверде на ДМ препоръчвам с две ръце пред каквато и да е популярна синтетика. Вечер сваляш грима с дегримьора и памука, след това отиваш в банята и си наплискваш лицето 5-6 пъти с топла вода, за да се отворят порите. Слагаш малко гел на гъбката, затваряш си очите и започваш да обтриваш лицето със ситни движения, като леко натискаш. Така го търкай няколко минути, след това изплакни с топла вода и с лицето си приключила. (Тук искам да вметна, че е хубаво зъбите да се мият вечер, а не сутрин. ) След като си измила лицето, върху пъпките нанеси плътно крем здраве и си легни. На сутринта гадовете драстично ще са се свили. Ако искаш да ги прикриеш напълно, използвай фондютен с цвета на кожата ти и го нанеси върху пъпките, като го разнесеш и прелееш с кожата. Вечерта повтаряш процедурата, и така всяка вечер. Важно е да е чисто лицето преди да легнеш да спиш вечер. Малко изнанагорно идва в началото, ама се свиква. Това е процедурата за чиста кожа. За грим мисля, че е добре да си вземеш обикновено червило - стик в червено - аз използвам нюанс Almost Famous на Essence. Ако имаш възможност за по-скъпо червило - вземи си, че essence не са кой знае какво. Преди червилото сложи балсамче за устни и червилото го нанеси не като го плъзгаш, а с потупващи движения (изглежда по-естествено). Можеш леко да подчертаеш веждите с молив със същия цвят като тях и да ги срешиш с малката четчица, но гледай в огледалото как изглеждаш, че да не станат твърде подчертани веждите. Руж - Алверде имат хубави мус-ружчета 2 в 1 (стават и за червило) - можеш да ги нанесеш смело върху бузите, за да придобият приятен розов цвят, ако си бледа. И общо взето си готова. Като станеш на 17-18 можеш да почнеш да нанасяш крем със защитен фактор, но сега според мен ти е рано. Можеш да използваш и кафява спирала, вместо черна на първо време.

емка :)

2.   Аз самата ползвам Акне аут и да ти кажа има ефект! Продължавай с него. Колкото до червило.. не мисля, че на едно 14 годишно дете ще отива.. (та аз самата не нося, а съм къде по-голяма) За сметка на това на пазара има безброй гланцове, както безцветни, така и с блясък и цвят. Отиди в някой по-голям магазин с тестери и пробвай докато не се харесваш. Мисля, че един добре подбран гланц със цвят (щом настояваш за такъв) ще подчерта къде-къде по-добре естественото ти излъчване! По-свежо и младежко е - докато червилото принципни стои строго и по-женствено. :)

3.   Към номер две - в днешно време просто се огледай как се обличат 12-13 годишните момичета.. така, както ние с теб сме се обличали като сме станали на 17-18.:д. Старите съвети не важат за тях. (Не говоря за тия, които се мъчат да се правят на каки и се катерят на токове с тонове грим...) Момичето е питала за нещо ежедневно, за освежаване. Днешните подрастващи нямат нищо общо с нас, когато ние сме били на техните години. Модата и стилът на дрехите са доста разчупени, сравнени с чалгарската мода преди 5-6 години и сравнително са се поизчистили от тия влияния. Всичко може да се слага, зависи КАК и ПО КОЛКО. Ако се прекали, ефектът ще е ужасен, да. Но и най-бледите устни могат да изглеждат невероятно само с помощта на две-три точици подходящо червило или гланц, махар че според мен класическото червило може да се нанесе така, че да изглежда част от кожата ти, докато течните червила стоят добре само на перфектни и обемни устни, защото не подчертават извивките, все едно си нанесъл блажна боя. Просто са твърде тежки и плътни. И се разтичат...

4.   Здравей! ;) Много ми е позната твоята история (в момента се боря с такива пъпчици). Внимавам какво ям (да не е много мазно и да е приготвено вкъщи), вечер си измивам лицето, след това го мажа с https://www.google.bg/search?q=гарниер&tbm=isch&imgil=SYQPzte7yINYcM%3A%3BpqWs-UjXc5swEM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.svatbata.org%252Fforum%252Findex.php%253Ftopic%25253D14295&source=iu&fir=SYQPzte7yINYcM%3A%2CpqWs-UjXc5swEM%2C_&usg=__fQtC7WWDOwEdaxuoTg2PRMqZrc4=&sa=X&ei=VGz_U_mVMZHeaqevgqgP&ved=0CE8Q9QEwCg&biw=1137&bih=752&dpr=0.9#facrc=_&imgdii=_&imgrc=SYQPzte7yINYcM%3A;pqWs-UjXc5swEM;http%3A%2F%2Fwww.beautyandthedirt.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2009%2F05%2Fgarnier.jpg;http%3A%2F%2Fwww.svatbata.org%2Fforum%2Findex.php%3Ftopic%3D14295;191;249 и изчаквам няколко минутки (препоръчвам ти да тестваш "гарниера" върху много малък участък, за да видиш дали няма да се обринеш още повече, защото на някои хора им създава големи проблеми), след което го измивам и изчаквам водата да попие сама. След като е попила се мажа с "Акне аут" на Биотрейд и си лягам. На сутринта измивам лицето, мажа се с "Гарниера" (изчаквам 5 мин. и измивам), оставям водата да попие сама и се мажа с "Бочко с пшеничен зародиш" http://multipharm.eu/product/1501/bochko-hidratirasht-bebeshki-krem-sas-zehtin-i-pshenichen-zarodish-240ml.html и така до вечерта. Надявам се да съм ти била полезна! Приятна вечер и успех с борбата на тези малки гадове! ;)

5.   Здравей! ;) Много ми е позната твоята история (в момента се боря с такива пъпчици). Внимавам какво ям (да не е много мазно и да е приготвено вкъщи), вечер си измивам лицето, след това го мажа с https://www.google.bg/search?q=гарниер&tbm=isch&imgil=SYQPzte7yINYcM%3A%3BpqWs-UjXc5swEM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.svatbata.org%252Fforum%252Findex.php%253Ftopic%25253D14295&source=iu&fir=SYQPzte7yINYcM%3A%2CpqWs-UjXc5swEM%2C_&usg=__fQtC7WWDOwEdaxuoTg2PRMqZrc4=&sa=X&ei=VGz_U_mVMZHeaqevgqgP&ved=0CE8Q9QEwCg&biw=1137&bih=752&dpr=0.9#facrc=_&imgdii=_&imgrc=SYQPzte7yINYcM%3A;pqWs-UjXc5swEM;http%3A%2F%2Fwww.beautyandthedirt.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2009%2F05%2Fgarnier.jpg;http%3A%2F%2Fwww.svatbata.org%2Fforum%2Findex.php%3Ftopic%3D14295;191;249 и изчаквам няколко минутки (препоръчвам ти да тестваш "гарниера" върху много малък участък, за да видиш дали няма да се обринеш още повече, защото на някои хора им създава големи проблеми), след което го измивам и изчаквам водата да попие сама. След като е попила се мажа с "Акне аут" на Биотрейд и си лягам. На сутринта измивам лицето, мажа се с "Гарниера" (изчаквам 5 мин. и измивам), оставям водата да попие сама и се мажа с "Бочко с пшеничен зародиш" http://multipharm.eu/product/1501/bochko-hidratirasht-bebeshki-krem-sas-zehtin-i-pshenichen-zarodish-240ml.html и така до вечерта. Надявам се да съм ти била полезна! Приятна вечер и успех с борбата на тези малки гадове! ;)

6.   Забравих да спомена, че "Акне аута" е силно изсушаващ и е хубаво да се мажеш с "Бочкото" или друг хидратиращ крем ;)

7.   Благодаря за съветите! Както казах от 7 дни използвам акне аут, но забравих да спомена, че използвам комплекта- сапуна, лосиона и крема. Препоръчвам го на всеки с проблеми като моите. Всяка вечер преди да си легна си измивам лицето с акне аут сапуна, след 15 минути почиствам лицето си с активния лосион и след още 15 минути хидратирам кожата с крема, а на сутринта пак измивам със сапуна. Прави чудеса- вече виждам разлика, но още пъпчиците се виждат- дано да има по-голям ефект след време! Ще внимавам какво ям повече от преди.
А за грима- да питах за нещо ежедневно. Смятам да си взема коректор, който ми препоръча една приятелка- бил био и осве, че прикрива допре пъпчиците от другата страна имал нещо с което може да намажеш проблемните участъци- подпомагало за премахването на пъпчици. Избах си червило, което е светло розово- изглежда много естествено и прави малките
ми устни по-обемни.
Какво мислите за избора ми?
Млечните продукти наистина ли предразполагат кожата към акне?

8.   Розово също е добър вариант. Изобщо всички вариации на розово и червено с малки изключения, разбира се. Има и един нюанс nude, доста е добър, но не отива на всеки. А за млечните продукти - от тях излизат тези ситни пъпки по челото, да.. Но по-скоро е в комбинация с шоколад, смисъл не по едно и също време, а ако попринцип ядеш сладко и млечни продукти. Пъпките излизат понякога и заради натрупани токсини, шлаки... Но не се отказвай напълно от млечните продукти, защото сега си във фаза на растеж и в-вата трябват и за друго. Спри маргарина и хидрогенираните масла, от тях гаранция, че излизат, спри полуфабрикатите и колбасите. Маската с хума маха всички нечистотии и разкарва пъпките, пробвайте с нея, замества над десет синтетики..

9.   Авторке , моля сподели каква марка , какъв е този коректор , който ти препоръчала приятелка ? :)

10.   Няма смисъл да си товарите кожите с кремове против акне.. Решението е в миенето на лицето но не с ръце, защото нищо не се постига, а с целулозна гъбка. Купете си - те са едни кръгли гъбки от шуплеста материя. Тази гъбка ексфолира кожата по много добър начин и не може да се сравни с маска, ексфолиант или прочие - просто ефектът е различен. Измивайте си лицето вечер, преди да заспите, с подходящ измиващ гел и с тази гъбка - по лесно е, а ефектът е видим след измиването. Маски с хума си правете - няма смисъл да се ръсите по 10 лв за гарние и други подобни - ефектът на хумата е дори по-силен. В гарние или друга синтетика се съдържат петролнопроизводни деривати като пропиленгликол, петролатум и т. н., които разрушават защитния слой на кожата, за да накарат активните вещества в продукта (които във въпросното гарние са главно каолин - т. е. хума) да проникнат в кожата, но заедно с полезните съставки, проникват и натриевия лаурил сулфат (който предизвиква дерматити), остатъци от разпадналите се петролатум, глицерил стеарат, консервантите, оцветителите, ароматите и пр., които са токсични в-ва и нарушават функциите на кожата, затлачват и процесите, натрупват се като шлаки, пречат и да диша. В резултат на това тя става посърнала, изсушена, с отслабени защитни функции, дори може да се състари преждевременно. Това е направено с цел да се мажете с кремове, да купувате още и още козметика след време.. Затова поне докато сте млади, внимавайте какво си слагате по лицата и избягвайте синтетична козметика - ползвайте поне такава, която е сертифицирана - там поне количеството химикали е значително по-малко.

11.   От авторката до номер 9
Марката е Alverde. Още не съм пробвала продуктите им но след няколко дни ще се сдобия с коректора, но момичето което ми ги препоръча каза, че са много качествени за цената си и въоще не запушва порите.

12.   Alverde с две ръце "за". Сертифицирана козметика от natrue с минимално количество гадории.. и на добра цена! Всичко на тази марка е много добро, заслужава си! Намира се само в ДМ, защото се произвежда за там само. Цените са напълно нормални.

13.   От номер 9 - Благодаря ти . Ще го видя тези дни в магазина . Аз сега гледах за коректори и виждам добри отзиви за този на Буржоа и на Лореал . Искам да си взема коректор , за да прикривам само някои места и да ми стои по-естествено , да не запушвам порите си , сега и доста пъпчици ми излезнаха не знам дали е от фдт , защото досега само се мацам с фдт и стои много изкуствено , дори онзи ден приятелят ми ми вика слагай си по-малко фдт и ми стана неудобно , защото като се погледна на пръв поглед в огледалото не изглежда много , но на някои места където ми е по-проблемно трупам повече за да прикрие и сигурно затова седи грозно .