Споделена история от Тинейджърски

От пушенето (на цигари) отслабва ли се?
Здравейте искам да попитам дали от пушенето се отслабва.. излизам с една комнания, в която почти всички пушат и аз на седмица по 3-4, но не като тях на ден по толкова. Има едно момиче (8 клас) и едно момче(9 клас) те двамата миналата година бяха доста пълнички, а от когато почнаха да пушат отслабнаха МНОГО ( от 1 год пушат някаде толкова.. ) и въпроса ми е дали е от цигарите или просто са пораснали по височина, но лично аз не виждам разлика във височината им.. И ако има хора, които пушат моля да кажат дали са отслабнали от тогава.. Благодаря на всички, които ще ми отговорят!

Коментари

1.   Момиче ти полудя ли? Това е мит. М И Т ! От пушенето не се отслабва. Аз също пуша (не заради това) и няма никаква разлика. Дори напротив, струва ми се цигарата засилва апетита.

2.   Не се отслабва.Аз пуша от 16 г ,вече да съм се свършил.И много трудно се отказват.Ако сега имам избор,никога няма да започна да пуша

3.   А може би не виждаш разликата във височината,защото си постоянно с тях ... със сигурност са пораснали,защото именно в 8 и 9 клас най-много растеж на височина. А иначе да отслабва се но трябва да имаш на предвид,че си зависи от организма. Всеки е различен. Попринцип цигарата замества голямо количество храна ето защо често от нея се отслабва.Освен това с нея губиш апетит.

4.   Глупости!Ако знаеш какви познавам,които пушат като комини,а са не пълни,не дебели ами и аз не знам...

5.   Много ясно,че ще отслабнат нали белите дробове им се свиват от тия вредни цигари!Ако се чустваш дебел/a просто намери начин да отслабнеш,но не ставай дърт/а пушач/ка!

6.   Наивно си мило, и то много! Не се проваляй с цигари! Нито е "модерно", нито здравословно! По принцип цигарите притъпяват чувството на глад. Но струва ли си?! Лош вкус в устата, развалени зъби, пожълтяла кожа, вмирисана коса и дрехи...Това те чака... А и цигарите са доста скъпи! Не се подвеждай по останалите! Не ставай зависима от тютюнев дим! Ще прецакаш сама себе си! УМНАТА!

7.   За пореден път се убеждавам, че днешната младеж е необикновено тъпа.

8.   Аз пуша от 5-6 години и при мен отслабване няма не се заблуждавай така ...
А във вашата възраст сега е нормално качване или свалянето на килограми
Ако мислиш че когато започнеш да пушиш ще отслабнеш това е заблуда, само джобът ти ще олекне
Хайде умната

9.   Аз не сам пробвал цигара, но знам,че при повечето хора се отслабва, зависи от човека- индивидуално е. Отслабва се но кожата ти става отпусната, въпросът е не да отслабнеш, а да имаш набито мускулесто тяло. Цигарите само вредят, забавят възстановяването на тялото след физическа умора, рефлексите ти се забавят, губиш сила, издръжливост, дишането ти се влошава и не на последно място финансово не е изгодно. Така,че ти си решавай, ако ти се пуши според мене Недей-после много ще съжеляваш, разбирам те сега гъзарско е като отидеш на кафе да пушиш например, но..... Аве ти си знаеш най-добре.!

10.   Аре, шматко, пуши, за да имаш тяло на модел!!!

11.   Bсъщност, това е психология! цигарите ти помагат да правиш нещо, ако не пушеше щеше да ядеш, затова хората го свързват с отслабването и повечето хора като спрат да пушат и почват само да ядат

12.   И да се отслабва и да не се тва значи ли ,че трябва да пушиш!

13.   От пушенето НЕ се отслабва, но при опита да ги спреш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ НАПЪЛНЯВА!

Така че избирай сама.

14.   Не нападайте момичето като хиени, малка е още и не знае.

Моето момиче, никога не се хващай за цигарите. Ако сега можеш да пушиш по три - четири на седмица, то след време ще привикнеш и една кутия дневно няма да ти стига. Не тръгвай по моя път, за да не свършиш като мен.

Тук му е мястото да си разкажа историята. Някои хора трябва да се стреснат докато е време. Почваме от лекомислие и подражание, но свършваме по жесток и мъчителен начин.

По мое време беше модерно да се пуши, но аз първоначално не пушех. Бях муфтаджия и припалвах периодично покрай пушачи. Пристарстих се като станах студент. Постепенно увеличавах дозата и към 25-тата си година вече пушех по две кутии на ден.
Година след година. Ожених се като заклет пушач, разведох се като заклет пушач, останах сам и пак бях заклет пушач.

Това, комбинирано с алкохолните ми навици трайно разклати здравето ми. На 34г. вече бях с пародонтоза, един лек инфаркт и хронична кашлица. Всяка сутрин изхрачвах в мивката все по-големи и тъмни храчки. Все - повече и повече се задъхвах и изморявах, все повече се засилваше болката в гърдите, но аз не спирах. Сякаш някаква дяволска сила ме движеше към саморазрушение.

Сега още нямам 40 г., но няма и да ги доживея. Диагнозата ми е потвърдена, лечението не мина успешно, битката е загубена, краят ми е въпрос на време.

Никой не ми е виновен. Искам да прочетете това и много да се замислите. Не си струва да се свършва така, както аз ще свърша. Великият Джордж Бест на смъртното си легло помоли журналистите да го снимат как казва "не умирайте като мен". Искал е да помогне на младите да не повтарят грешките му. И аз това искам. Вече нямам какво друго да искам.

Спрете цигарите докато можете! Те не прощават, но късно осъзнаваме цената. Аз ще си платя, поне вие недейте!

15.   Ако искате да отслабнете не са ви необходими цигари.Какво ви става бе деца.Що се самоунищожавате не знам.Ако искате да отслабвате потърсете специалист .Дали ще е някой колега или аз няма никакво значение.Какви са тия самоубийствени експерименти не ми го побира главата.

16.   Не се отслабва.Пушачка съм и знам . . Но както по-горе казаха при отказването се надебелява много при това,имам си и личен пример за това. . Но аз те съветвам ако не си много много зависима направо да ги махаш ,няма да умреш без тия 3-4 цигарки на седмица . . Не гледай,че всички около тебе пушат гледай си здравето ;) Аз съм момиче на 16 ( 9 клас) . . Просто ти казвам махай цигарите!!

17.   8 клас пушат..., а този 10. коментар направо ме разби... жалка работа.

18.   Най-вероятно са пораснали. Но от цигарите наистина се отслабва по-лесно, защото потискат апетита. Това не е мит, това е факт. Пуша и аз от 8 клас и знам. Обаче ако се зарибиш и после ги спреш, ще ядеш доста, гарантирам ти. Ако си решила да отслабваш, не е този начинът.

19.   Всъщност не се тслабва от тях а се отслабва защото губиш апетит но при различните хора е различно но недеи да пушиш

20.   Абе на всички тъпаци ще кажа че пушенето просто убива апетита . Искам да ти кажа че не виждаш разлика във височинат защото сиг постоянно си с тях .Ако искаш да отслабваш има спорт а пък нзз в глада му е майката

21.   Аз съм 176 висока 48 кг., пуша от 2 години. Не мърдам , стоя си на едни килограми. Може и да си въобразявам, но от както пуша съм си толкова Макар, че ще е хубаво да се откажа от този вреден навик...има време... :)
Иначе не си струва да си тровиш живота., но все пак ти си решаваш.. Пуста суета.
miss bitch.

22.   Наистина се отслбва, но по-добре не започвай да пушиш после е много трудно да спреш трябва да имаш много силна психика, за да го направиш. Аз съм 9-ти клас пуша вече близо 2 години и отслабнах доста, но това не е правилното решение за отслабване наи-добре е спираш хляба и ядеш от всичко по малко и по-често доказано е, че този начин води до отслабване без връщане на килограмите.

23.   електронната цигара е добре за диета така съм чувал да ти задоволи никотиновия глад без да се тровиш!

24.   при мене цигарите не ми убиват апетита, а ме карат да ям и да пия витамини и вода и газирани напитки! Всичко е хубаво в умерени количества! Не да пушиш по 2 и по 3 кутии на ден! Умерено до 10 цигари 1 кутия е добре!

25.   и да добавя изобщо не е хубаво да се пуши, ама като почнеш трудно се отказват!

26.   Попринцип от цигарите се нарушават някои функции и обмяна на в-вата и така се свалят килограми... поне така съм чела, но това е единствента полза. Дори и да отслабнеш кожата ти ще е отпусната и сбръчкана. Косата ти също няма да остане здрава, зъбите... Колко неща ще развалиш, така че по-добре не пуши. Спортувай, храни се здравословно и ще имаш хубава фигура!!

29.   Сега и аз да се изкажа, в цигареният дим има над 800 токсина които влиаят на всички функции и системи в човешкото тяло на първо място е кръвоносната система, който мисли че е газо-обменната (дихателната) греши. В белите си дробове имаме повече кръвоносни съдове от колкото в главата, цигарите стесняват кръвоносните съдове, всичките и вени и артерии и капиляри че последните дори се пукат много често. След това оказват влияние на централната нервна система, на храносмилателната същ как мислиш дете кои орган обработва храни и отрови-като пример сирене от 3 лева от палма, цигарен дим вредни емисии във въздуха ами алхохола, да това е черният дроб. Като го претовариш с прекалено много токсини разбира се че ще отслабнеш защото организмът ти ще е зает с усвояването на храна до толкова до колкото да набави енергия за преработване на отровите така е устроен, но като избереш този метод за отслабване това не означава пък че ще се чувстваш или изглеждаш добре, не ти трябват диети и режими поне не на тази възраст изчакай още около 2-3 години организмът ти ще се измени много а и мисленето и гледната точка. А за останалите решили да отслабват с цигари, не ви трябват диети не ви трябват диетолози не ви трябва разделно хранене, единственото което ви трябва е непрекъснато движение и усилие(труд, спорт и натоварване) по подходящ начин, тогава не само че няма да пушите, не само че ще ядете колкото ви се яде, ами и ще слабеете ще ставате по силни и здрави а и ще се чувствате така.
(dpmax)

30.   Вие пък и вие голяма работа като не знае момчето. На неговата възраст сте знаели сигурно. Никой не се родил научен.

Колкото до въпроса на автора. --- според мен си е до човек някой отслабват, но други не зависи от много, ама много неща. Баща ми до миналата година пушеше, но ги спря лесно. Да беше отслабнал доста и той самият казва, че като не пуши му се яде повече. Абе не знам ся гледай да пробваш ;д да не останеш по-назад.

Йоана

31.   Цигарата при някой подтиска, при някой засилва апетита, но с нея само си вредиш. И аз съм пушач, но принципно спортувам, в някой спортове пречи, така че не ставай пушачка! Спорт и фитнес му е майката!

32.   Според мен зависи от самия ген на човека.. Имам една приятелка, с нея решихме да изпробваме една и съща диета.... в продължение на месеци ставахме, лягахме и правихме всичко по едно и също време, както и ядахме една и съща храна в едни и същи количества, тя отслабна, а аз не. Така че, СПОРЕД МЕН, е генетично

40.   Пушач съм. Цигарата намалява апетита и по този начин се отслабва - ядеш по-малко :)

41.   Вие нормални ли сте?
От пушене не може да се отслабне, не може да си по здрав от някой непушач.
Когато мързелуваш, не очаквай да отслабнеш :)

43.   Не се отслабва, но се умира.

44.   Не, не можеш да отслабнеш. Само можеш да навредиш на здравето си. Съветвам те да орекратич контакта с цигарите си колкото се може по-скоро. Знам, че ще е трудно, но за твое добро е!

46.   Де да се отслабваше от пушене... ама тц! Единственото, което можеш да получиш като "бонус" ако пушиш е лош дъх и здравословни проблеми. Така, че ако искаш да отслабнеш-спортувай!