Споделена история от Тинейджърски

Ново училище, нови приятели :)
Ами здравейте, със сигурност има теми като тази, но честно казано ме мързи да търся и затова пускам тази, та така де ставам 8ми клас (момче съм) и се местя в елитна гимназия.
До 7 клас бях в едно малко специализирано училище , където бяхме само 2 паралелки и се познавахме и въпросът е, че сега ще съм с още 8 паралелки, както е и в едно нормално училище
За мен бих казал, че съм от т. н хейтъри или по-точно не харесвам днешната музика, както и надутите swager-и. Също така съм повече на ти с момичетата не знам защо, може би досега не съм срещнал подходяща момчешка компания.
Та бихте ли ми дали някакви съвети как да се сприятеля и да се приобщя към обстановката, защото съм сигурен, че ще ми дойде като гръм от ясно небе ( а може би не :) ) Tnx in advance
^^

Коментари

1.   И аз като теб ставам сега 8 клас... Не можем да ти кажем кой знае какво, просто бъди себе си и ще намериш подходящи приятели :) И аз не харесвам така наречените ''swagers'' , но нас никой не ни пита :Р А на мен преди випуска ми беше с 4 класа, а сега ще е с 9 и аз влязох в елитна гимназия и не се притеснявам за сприятеляването, а по-скоро за ученето хДД

MJ

2.   Може би ще има и други хейтъри, с които да се сближиш. :)

3.   Бъди себе си и общителен. Аз също се местя, но аз съм за седми клас и още повече се притеснявам, защото новото училище е много различно. Успех и помни, че приятелството не се търси, а се случва и при мен е където бях себе си, спокойна и отпусната.

4.   Хубаво е,че имаш лично мнение относно музика, поведение и т.н., но не го натрапвай първоначално на новите си съученици. Ако си зле настроен и арогантен, ако си създаваш вид, че си нещо повече от тях, със сигурност няма да се впишеш. Не казвам да се подмазваш, но не съди за хората по външния вид или по вкуса им за дрехи или музика. Понякога всичко изглежда по един начин отстрани, а хората могат много да те изненадат. Първоначално бъди благоразположен към всички, усмихвай се, говори си с всеки, за да ги опознаеш. В последствие ще намериш своята среда, няма как да се сприятелиш с всеки и да се харесаш еднакво на целия клас, но ако си приятелски настроен, бързо ще се сдобиеш с нови приятели. Като някой не ти допада, няма да си пренебрегваш принципите,разбира се, само и само, за да му се харесаш, това е ясно :) Това,че си на ти с момичетата винаги е от полза, явно умееш да намираш общ език с тях и да ги изслушваш, браво! Повечето момчета на 14-15 имат проблем точно с това. Няма лошо да се сприятелиш първо с тях, те като се въртят около теб, момчетата също ще започнат да си говорят с теб. Надявам се да съм била полезна и късмет в новото училище!

5.   Здрaвей. :)
Aз съм момиче, също ще бъдa 8-клaс и ще съм в елитнa гимнaзия. :дд От София ли си?
Имaм чувството, че aз съм писaлa историятa, сaмо дето съм от женски пол...
Нaдявaм се дa нямa много фенове нa чaлгaтa и swager-и, зaщото в училището се влизa трудно.
Дори и дa имa тaкивa- бъди себе си, зaщото съм сигурнa, че ще имa хорa кaто теб. Ето ме мен нaпример. :дд Може и дa сме в едно училище. 0.о
Успех. :)

6.   Ами мерси за бързите и приятелски отговори , особено на номер 4 и 5. А и да допълня, че не съм от София :D . Приятна не толкова приятна за нас година ви пожелавам :) :D

от автора

7.   Здравей,
когато прочетох история ти сякаш съм я писал аз. Аз съм момче на 14(за осми клас), също в елитна гимназия. Много се притеснявам от новите съученици, не съм от най-общителните и бавно допускам хора до себе си. Също така не харесвам днешната музика, слушам рок и метъл предимно от 80-те и 90-те години. Много често ми казват, че съм смотан, но.... се старая да не обръщам внимание. Аз също не съм имал мъжка компания, единствено в 6 клас, но момчето, което тогава ми беше най-добър приятел беше от наперените(famous, както ги наричат), но взех да поемам по лош път да правя простотии и от 7 клас пак не бях в мъжка компания. За 7 години най-добрия ми приятел бе едно момиче, на което споделях всичко, но сега нея няма да я има.... Все пак се надявам да си намеря средата и да нямам конфликти с никого. Пожелавам същото и на теб.
Знам, че коментарът ми не беше много полезен за теб, но исках да споделя и аз как се чувствам ;д.