Споделена история от Тинейджърски

Дебел ли съм?
Здравейте, аз съм дете на 12 години! Аз съм висок 159см и съм 57кг.. Тренирам много спортове най-много тренирам футбол, волейбол, бокс, борба, баскетбол. И пак продължавам да си мисля че съм дебел. Активен съм по 6-7 часа гледам малкия ми брат който бяга на всякъде.
Мисля че проблема ми е че не ходя на лостове и не правя много кормени преси и лицеви опори. Вече съм стигнал и на коремни преси и на лицеви опори 150 на ден но не става пак гърдите ми ако мога така да кажа са малко увиснали корема и той има целулит и се образува като бирено шкембенце. Когато бях 2-ри клас трябваше да ми направят операция заради носната ми сливица и малката ми устна кухина. Дигнах цели 30 килограма след операцията и трябваше да стоя няколко седмици вкъщи не помня много, но май бяха 20 дена или повече към 25 сигурно, но както и да е няма значение скучах много и играех на компютъра и се образува едно като белег между ребрата и пъпа ако сте стояли много наведени ще знаете и се чудя как да го залича и него. Ще съм ви благодарен ако не ме обиждате :). До скоро извинете ако има някакви грешки и съм изпускал много запетайки, но не съм много добър по български език. (ако го бях написал на английски щеше да е по грамотно :D )

Коментари

1.   От това което описа, чак дебел не си, но според мен имаш излишни килограми.

2.   Не си дебел абсолютно нормален си си. Така че се успокой и не си създавай някакви ненужни комплекси.

3.   Еми не бих казала дебел, ама опитай се да смъкнеш 5-6 кг.

4.   Не, ИТМ таблицата показа, че си в нормата.

5.   Спокойно съвсем нормален си си. Само след 1 или1, 5 години ще се издължиш на височина и тези проблеми няма да ги имаш. Коремчето ще изчезне и гърдите ще заприличат на мъжки само продължавай с игрите и хич да не ти пука.
Още си дете и е нормално да имаш детско коремче, нормално е и тялото ти да се е запасило с малко мазнини по гърдите.

6.   За годините и ръста ти мисля, че 57кг са горе долу нормални. Ти спомена, че си имал операция. Разбира се, че ще надебелееш или ще отслабнеш от нея. Изчакай да порастеш. Имаш време. Само на 12 години се. Не мога да разбера и аз самата каква е тази мания за красиво тяло. Ще го изваяш стига да имаш търпение. Не бързай да растеш... :)

8.   От автора : до номер 1 Играя футбол по часове но не мога да сваля
до номер 2 мерси

9.   Нормално е не е страшно

10.   Относно белега, почакай да станеш на 18 и си направи татус, за да го закриеш

11.   Щом питаш, значи си дебел. Ако беше слаб, щеше да знаеш.

12.   Ами има няколко излишни килца, но лесно ще ги свалиш чуй сега какво трябва да направиш според мен първо се разгрей глава, рамене, ръце, крака след това започни да се разтягаш после започни да скачаш на въже и не спирай с бокса опитай ще ги свалиш според мен трябва да свалиш 7 килограма даже 5-6 стигат не се дебел не се тревожи

13.   Чудесно е, че спортуваш! Рядко се среща сред момчетата на твоята възраст. Не си дебел! Само на 12 си, тялото ти ще се промени много в следващите 4-5 години, ще се оформи и ще бъде доста по-мъжествено. Килограмите, с които се бориш, не са от тъпчене с разни чипсове и шоколади, а от операция, което е съвсем нормално. Не се впрягай толкова. Спортът изгражда и оформя тялото много добре, както и пубертетът :P Ще видиш разликата след някоя година, не се тревожи.

14.   Като влезеш в пубертета израстваш на височина и отслабваш. Споко.