Споделена история от Тинейджърски

Мустаци при момичетата, как мога да ги махна?!
Момиче съм и съм на 13 години. Първоначално имах нещо като мъхчета, но след това започнаха да се забелязват и е адски грозно.. Премахвам ги с ленти Вийт, но след 1 седмица някъде се появяват отново, но малки. Не искам да ги махам с пинсета, боли ме хД... И ги чакам след като пораснат всичките да ги махна отново, но не искам да се забелязва, че изобщо имам. Проблемът е там, че след като ги махам с ленти, не успявам да махна всичките, а с пинсета ме боли. Как по друг начин мога да ги махна? !? !? Моля за съвети и предварително благодаря на редакторите за публикуваната ми история! :)

Коментари

1.   Аз съм на 15 и също си ги махам с лентички и ако останат косъмчета с пинсета... не е болка за умиране а пък и свикваш. Ако не, опитай да се мажеш предварително с някакъв крем примерно крем ,,Здраве'' много помага. :)

2.   Като ги махаш, те порастват по-тъмни, по-големи и по-здрави. Затова ги избелвай – купи си кислородна вода (6%) и ги мажи 2-3 пъти на ден с клечка за очи. След месец няма да са толкова тъмни и ще оредеят. Ако ги мажеш в продължение на месеци, после няма да ти се личат. :)

3.   Скуби ги с пинсета. Така правят повечето жени.
А и е публична тайна, че всички жени в България имат мустаци.

4.   Има специални кремове за обезкосмяване. (Има за крака, интимна област и т.н.) Поинтересувай се в магазините или питай родител.

5.   Ленти и пинсета. Свиквай с болката.
Някои ползват и конец, но не е много удобно.

7.   Аз използвам едни лентички от магазина за хранителни стоки се продават - veet май се водят.. или други, 6 -7 лв е кутията с много лентички вътре. Нагрявам в микровълновата и после махам космите, супер са.

8.   Отиваш при козметичка и за 1 минута си готова :)

9.   Отиди на козметик! Аз съм колкото теб и ходв. Едно дръпване и поне 3-4 седмици няма да имаш проблем. След като ги махна 1 месец не мисля за косми :D

10.   Аз като си скубех веждите много ме болеше но търпях, дори леко кръв имаше но трябваше да си отстраня "веждата" и го направих и вече 2-рия и 3-тия път не болеше и така свикнах. После видях че ми излизат мъхчета като тебе и пробвах с пинсета и наистина болеше.. но пак така се свиква но пак още ме боли за разлика като си скубя веждите :Д Та затова аз ги бръсна със самобръсначка като мъж колкото и тъпо да звучи.. Ами да, и ми се появяват маалки мъхчета след нз колко седмици и ги махам леко с пинсета, просто така ми е по-добре. Ами и аз пробвах с тия лентички, кво стана, кво напраих първо че аптекарката ми даде само една лентичка а аз мислех че са на брой? И просто много се обърках дори и сега, никъде не пишеше как да се прилагат и аз ко сложих ги, не почаках и направи рязко дръпнах и то остана нещо лепкаво под устната ми, после ги оставих на масата за да се изчистя и залепнаха на масата, просто нз какво на правих и дори и неискам да знам вече :Д. Пробвай ако ще ти е удачно

11.   Трай бабо за хубост. И мен ме боли ама живота е такъв.
- Broken

12.   От номер 2: Имах предвид клечка за уши. Ако ли не, ще трябва да изтърпиш с пинсетата, не е болка за умиране. Но ти препоръчвам да отидеш на козметик!

13.   Не ги махай с времето изчезват ако започнеш да ги махаш стават повече и ще ги махаш цял живот

14.   Ако ги махаш с кремове, след време ще растат повече и по-тъмни със сигурност. Единственият вариант е да ги скубеш. Няма друг начин. Можеш да ги изсветляваш с кислородна вода, но кола маската за мен е най-добрият вариант, след което да почистиш останалите косъмчета с пинсета. Правя си кола маска над горната устна сигурно от 10 години и нито са станали повече, нито по-тъмни. Трябва наистина да свикнеш с болката, която в началото се усеща, но с времето няма да те боли толкова.

16.   Момиче, не слушай номер 2 в никакъв случай? Като ги махаш няма да станат нито по- груби, нито по- черни или дебели.
А и не знам ти на колко време искаш да ги махаш. Не става веднъж в годината, горе- долу на седмица. Ако имаш възможност и ти се дават 5 лева за тоя мустак, въри на козметик. Ако не, поне смени лентичките, тези на Вийт не струват. Може и с кола маска от аптеката за левче на Джанкар.

17.   Еми ако имаш епилатор, включи го на сухо бръснене и действай :)

18.   Поздравления! Скоро ще имаш и брада... и не не лъжа

19.   почни да се бръснеш купи си пяна за бръснене или крем и един жилет или повече и пред огледалото в тоалетната си се бръснеш през седмица

20.   Пинсета (ако са много малко) или конец/лентички.