Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя?
Здравейте,
много обичам да чета този сайт. Винаги откривам нещо, което ме грабва още със заглавието и разбира се когато мога помагам с нещо. Така и аз реших да споделя моята история.
На седемнадесет години съм, момиче. Ще започна с това, че наскоро се разделих с приятеля ми който много обичах. От тогава аз се промених. Той беше единственото момче, което съм обичала толкова много. След като се промених, започнаха и много проблеми разбира се, защото се промени държанието ми към повечето ми приятели. Опитвам се да се оправя, да бъда пак същата като преди но раздялата ми с този човек ме направи такава. Най-много ме безпокои това, че започнахме училище. За мен е пълен ад още от самото начоло. Попринцип не харевам училище, но тази година след доста неща които преживях въобще не ми се почва по простата причина, че не мога да се концентрирам. Аз мисля за съвсем други неща, може би като мине месец-два ще влезна във форма. Е, така ще ми кажат някои от Вас де, но аз знам че няма да е така. На един човек му трябва доста време да се оправи ако е наранен. Не съм хич в настроение за почване на училище. Притеснявам се, че ще започна да изкарвам лоши оценки. Ако решите да ми напишете "На 17 си, не си мисли че си преживяла кой знае какво" НЕ ми го пишете по-добре, само аз си знам какво е ставало и щом съм го написала има защо.

Коментари

1.   Само това ще ти кажа, истинска любов можеш да откриеш само в обятията на Нашият любим спасител Господ Иисус Христос. Надявам се, да не сте стигали до край с приятеля ти, защото вече ще си блудница, ако не сте женени, но ако си, разкай се пред Него и не съгрешавай повече.

2.   Ех, мила! Всички сме били на 17 и всички сме късали с любим човек, така че знам какво е. Да, определено боли, обаче не е края на света! Колкото и да не ми вярваш. За това спри да се самосъжаляваш, ами се опитай да се концентрираш върху уроците. Не е лесно, обаче помага. Винаги когато имам сериозен проблем се отдавам на работа и колкото повече работя и съм по-уморена вечер, толкова по-добре, защото съм скапана и заспивам веднага, а иначе като почна да мисля...
За това, училището дори може да ти е полезно, че ще си ангажирана с нещо и няма да имаш време да мислиш колко ти е тежко и колко ти липсва приятеля. Пък кой знае? Нова учебна година, нов късмет. Може и да срещнеш някой сладур, обаче за да го видиш очите ти трябва да са сухи, а не подпухнали от плач. Разбра ме, нали? За това марш в банята, измий си очите, облечи си най-готините дрехи, гримирай се, направи си косата и излез от вас с походка на принцеса! Нека целият свят види колко си красива! А бившият ти може и да разбере какво всъщност е загубил.

3.   А я си представи, че освен училището и любовните ти неволи трябваше и да ходиш да копаш на полето, да прибираш реколтата заедно с родителите си и многото си братя и сестри, и да приготвяте зимнина, за да има с какво да оцелявате зимата?
Много време й трябвало за да свикнела и да се концентрирала... Проблемът на съвременните поколения е , че сте прекалено ГЛЕЗЕНИ, неорганизирани и дундуркани от родителите си и от цялото общество. Презадоволени сте от всичко и по цял ден мислите само глупости и от какво да се оплаквате. Дори не си давате труда да раждате и да учите.
ТРАГЕДИЯ!

5.   номер 3, ти пък си много възпитан човек

6.   О, пак са ми изтрили коментара :)
А бях искрено убеден, че е полезен....

Y D

7.   Y D, твоите коментари никога не са полезни!

8.   Само едно ще ти напиша не се влияй от нито едно написано мнение. Само ти си знаеш какво ти е и не знайно кога ще успееш да се пребориш със случилото се.

9.   Това са нормални неща и не трябва да спираш, защото си се разделила с приятели си. На 17 години не очаквай, че ще намериш ''вечната любов''. Може би си имала силни чувства, но... това са години в, които трябва да очакваш неочакваното. Все пак успех! ---Ангелчето---

10.   Мила, ползата да пишеш в този сайт е основно от това, че коментират хора, по-големи от теб, които са преживяли подобна история. Естествено, че всички сме били на 17 и сме били наранявани. Възрастта за това не е от значение, то се случва независимо дали си на 17 или на 37. Нормално е хората да ти казват, че ще се оправиш и ще го преживееш, защото сме го изпитали на гърба си и никой не е легнал да мре след едно любовно разочарование. Разбирам те, съчувствам ти, надявам се да се вземеш в ръце и сама да си помогнеш. Да се изолираш от приятелите си и да се лишаваш от социални контакти е най-грубата ти грешка. Ти трябва да правиш всичко възможно, за да отвлечеш вниманието си от мъката от раздялата. Излизай, запознавай се с нови хора, създай нови приятелства и възобнови старите. Повярвай ми, така ще се разсееш най-добре. Ще ти кажа нещо банално, но много вярно: ВСИЧКО в този живот се преживява! Стига да искаш, разбира се. Ти трябва да сложиш точката за себе си и да вземеш решение да продължиш напред. Няма да стане за 1-2 седмици, но ще стане! Освен това, след време ще дойде момент, в който ще срещнеш някое ново момче и ще се отърсиш от преживяната болка напълно. Относно училището, какво да ти кажа.. не е приятно за никого и никой не изгаря от желание да пише домашни и да учи всеки ден, но е наложително. Да не би да си по-малко схватлива или умна от останалите, че да не можеш да се справиш? Не мисля. Подреди си приоритетите и давай смело напред.

11.   До номер 1 ти си от тия религиозни филмари с промити мозъци и до номер 3 не слегай всички под общ знаменател такива като теб много ме дразнят тва, че ти си видял някъв такъв не значи, че всички сме такива