Споделена история от Тинейджърски

Как да се справя в новото училище?
Здравейте. Осми клас съм. Тази година ми е първа в новото училище, а съм и в нов град. Живея при едни близки близо до града и всеки ден пътувам. Идвам от село и се чувствам не много на място. Срамежлива съм. Когато госпожите попитат нещо знам отговора, но просто ме е страх да вдигна ръка, а и да вдигна някой от надутите гражданки ще са го казали без да вдигат ръка. Нямам много приятели тук. Познавам всички от класа си. Аз съм такава, че мнпгоо ме дразнят тези надутите, като имат пари.. Та искам да ви почитам как да намеря приятели? Както от училище така и от децата които пътуват с мен. И също наистина много искам да имам сериозна врузка, но има толкова хубави момчета и не ме заговарят. Смисъл аз не се имам за хубава, дори не съм.. както и да е. Мерси за всички съвети, които ще ми дадете.

Коментари

1.   Здравей!
Ще опитам да съм максимално полезна.
Това, че момичетата отговарят без вдигната ръка не винаги е индикация, че са надути, може би просто нямат това като навик.
И в града и на село хора има всякакви. Не знам в кое училище учиш, нито в кой град, но съм сигурна,че има поне един човек който ще се зарадва ако седнеш и си поговориш с него, ако му кажеш нещо от типа на "много яка блуза", ако го питаш как се казва, от кое училище идва. горе долу опитай да се поставиш на мястото на човека срещу теб за да имаш горе долу някаква представа как да се сближиш.
Надявам се да бях полена!
Пожелавам ти много успех, любов и приятелства в новото училище! :)

2.   отиди в библиотеката. намери си хоби . така ще откриеш отговорите за въпросите си

3.   Ако ти е писано да намериш приятели, ще намериш.