Споделена история от Тинейджърски

Изпотяване
Здравейте, аз съм момче на 16 години. След баня си подсушавам подмишниците и се пръскам с дезодорант, но докато ги подсушавам се изпотявам и мириша цял ден на пот. Хората ми се подиграват, че съм нехигианичен, а не е така, всеки ден се къпя.
Не знам какво да правя, помогнете ми....

Използвам Одорекс, душ гел и не си бръсна подмишниците, надявам се след като споделих информация да ми помогнете...

Коментари

1.   Ами пробвай да си махаш космите. Като имаш косми и като се потиш, миризмата се усеща по - силно.

2.   Мирише не потта, а бактериите, които се разпространяват и действителмо предимно на немито тяло - задължително си бръсно подмишниците, Ползвай ефикасен дезодорант и парфюм много важно - пери си дрехите след всяко обличане. Много хора се къпят, но носят многократно едни и същи дрехи и пак си миришат.
Аз пера дори якетата имвръхните си дрехи, а панталоните и блузите при всяко обличане. Човек може да си позволи дънки да носи два до три пъти, но риза и блуза задължително, за бельо да не говорим

3.   Ти, че ще се потиш, ще се потиш, но важното е да не миришеш. Първо си обръсни космите и слагай дезедорант, ролките не са хубави. Пробвай Nivea Stress Protect.

М. 15

4.   Да, и аз мисля, че ако си обръснеш космите ще е по-добре. А ако и след това продължиш да се потиш и най-вече да мирише, тогава те съветвам да потърсиш лекарска помощ, защото има такова заболяване при което се потиш прекомерно. Не е опасно, ама е доста неприятно. Обаче си мисля, че при теб проблемът ще се реши с махане на космите и разбира се продължавай да поддържаш добра хигиена. А и още нещо, може би има значение и какви дрехи носиш. Гледай да са от естествени материи, а не някакви полиестери, защото полиестерът запарва и прави нещата още по-зле.

5.   Най-добре се обрасни под мишниците, защото като имаш косми и се изпотиш мирише повече и използвай Одорекс део. От начало се напръсква три поредни вечери, а след това през 4-5 дни (когато забележиш, че започваш пак да се изпотяваш) по един път вечер, изчакваш да изсъхне и тогава се обличаш. Ти казваш, че след баня се напръскваш с Одорекс, но е желателно преди лягане да го използваш, защото тялото през ноща си почива и не се изпотява и одорекса по добре попива в каналчетата на потната жлеза. По този начин няма да се изпотяваш или съвсем малко ще се изпотяваш, но няма да мирише. Надявам се да съм била полезна и успех :))

6.   Здрасти, и аз се потя като теб. Също така много мирише. Един съвет не използвай odorex. Аз го ползвах и нямаше ефект. Къпи е често, бълши си мишниците с мокри кърпи и сложи диздорат. Опитай се да си чис и спреднат защото ако ходиш раздърпан хората ще си помислят, че нямаш дори и елементарните хигиенни познания. А колкото до това с мокрото на блузата аз си закупих едни лепенки които се залепват от вътрешната страна на блузата и не се мокри, а и миризмата се намалява.
Успех!!!