Споделена история от Тинейджърски

Една огромна грешка.
Здравейте. Момиче съм, на 16.
Историята ми е свързана с едно момче. Той е на 18. Много е красив, средно висок.. просто няма недостатъци. И аз не съм грозна, но не съм кой знае какво. :D
Та всичко започна 2-3 месеца след като започнахме у-ще. За мен у-щето беше ново, за него не. Той учеше там от една година. Всички го познаваха, момичетата точеха лиги по него, но той не обръщаше специално внимание на никоя..
Един ден бях заобиколена от много мои приятели момчета и обсъждахме нещо. И както си говорех с един приятел реших да се огледам наоколо (всичко това се случва в голямото, когато всички са навън) и погледите ни се засякоха.
От начало ми стана странно.. помислих си този защо ме гледа, какво ми има? :D Но после се размислих и реших, че може би има симпатии и че ми е хвърлил око. :D
Минаха се някъде около 2 седмици и тадааа.. Един наш общ приятел (отвратително лицемерен, клюкар, подмазвач, използвач зад маската на супер пича който е приятел с всички) говореше нещо с него и явно момчето е питало нещо за мен, но този тъпак му е казал отвратителни работи за мен, за да го откаже изобщо да има какъвто и да е контакт с мен. (това го разбрах малко по-късно, за говоренето зад гърба ми) По-натам реши да се намеси и една курва, която не може да ме понася, защото явно ми завижда и реши да се бута на въпросното момче. Даже ги видях заедно веднъж извън у-ще.. И като цяло много неприятно положение.

Но момчето не се отказа от мен, спря контакта с тези лицемери и вече всичко си беше както предии.. Погледите, намеците.. Постоянно ме гледаше, сядаше близо до мен.. опитваше се по някакъв начин да се сближим, да се запознаем и ако си допаднем да стане нещо.. Но тогава разбрах нещо много важно.
Той си има приятелка... И бум, дойде ми като гръм от ясно небе..
Тя естествено е много хубава, сладурка е, няма какво да си кривя душата, но с нищо не ме превъзхожда, ако трябва да съм честна.
Оттогава реших да седя на дистанция от него, защото имаше 2 варианта: Да му се бутам и да изляза курвата която разваля връзки и 2рия да не му се и всичко да приключи.
Явно до някаква степен избрах 2рия... Голяма грешка.
Той не идваше с седмици на училище и всеки ден се надявах да го видя, докато не разбрах, че се е преместил.. И край.

Просто ми стана гадно за приятелката му.. Той е с нея, а в същото време дава надежди и на други, опитва се да ме провокира да ревнувам от оная курва (неуспешно, изобщо не съм ревнива или поне умея да го крия) и не знам... подло е от негова страна..
Ох знам, че е много тъпа история, съжалявам :D Просто исках да споделя.
Но един съвет от мен - когато искате нещо и изпитвате нещо към някого отидете и му кажете! Без значение какво мисли той! За да не стане като при мен.. и двамата си мълчахме и накрая какво стана - НИЩО! Не се отказвайте и действайте докато е време!
И ще ми е интересно да чуя какво мислите за постъпката на всички които съм споменала. Кое мислите за правилно и кое не? Излишни тъпи коментари са излишни :)

Коментари

2.   Най-вероятно на момчето изобщо не му е пукало, просто ти си се вкарала в някакъв драматичен филм :Д

3.   Мда и аз когато бях ученик имах подобна случка. Харесвах много една съученичка, но ме беше срам да и кажа. И на следващата учебна година на 15 септември я чакам да се появи, а тя се преместила в друго училище... Меко казано ми стана лошо. Толкова лошо ми беше, че се съвзех чак втория срок. Поне за разлика от твоя случай, авторке, тя мен не ме харесваше. Смисъл не съм сигурен, но по всяка вероятност. А не съм грозен, просто от 10 момичета, 7 да ме харесат, а аз ще харесам една от тея 3, които не ме харесват. И досега съм така.