Споделена история от Тинейджърски

Скуката в училище
Здравейте, пише ви момиче на 16 години.
Всички знаем, че почти на никой не му е приятно да е на училище,
но не е работа, да стоиш 6-7 без да си обелиш дума с никой.
Не ми е проблем да мълча 40 минути, но поне междучасието искам да си приказвам с някой и да ми е забавно.
Почти винаги, когато съм на училище съм в "общително" настроение, а няма с кого.
Около себе си виждам само или заспали хора, или хора, които говорят за съвсем други неща, да речем били са на някво място където аз не съм била и няма какво да кажа по този въпрос.
Винаги се старая да слушам разговорите на останалите и да вметна нещо или да кажа собственото си мнение, но или не ме чуват или по-скоро се правят, че не ме чуват или пък ме гледат така все едно ми казват "Теб пък кой те пита? " или "К'во се месиш в чуждите работи? ", или пък просто се споглеждат и се подхилкват, а не като да си казват някоя велика тайна (било е примерно нещо от рода на къде мислят да кандидатстват, или как ще бъдат облечени на бала и всяк'ви такива работи).
Много пъти се е случвало те да се чудят за нещо или да спорят и аз да мога да обясня нещо, което знам и съм видяла, а те дори не си правят труда да ме чуят като им говоря.
От съседните класове също имам, някакви познати, но почти винаги имат някаква друга работа.
Общо взето след училище се чувствам като "заредена бомба", която всеки момент ще гръмне, заради всичко насъбрано вътре в себе си.
Искам просто да правя нещо през тези 7-8 часа освен да уча, дори и да е някаква игра на бесеница.
Как да ги накарам да ме вземат малко на сериозно и да "чуят" това, което им казвам.
Ще се радвам, ако темата се публикува, както и да чуя вашите съвети. :)

Коментари

1.   Нищо лично, но те да не би да са длъжни да ти обръщат внимание? Излизаш натрапница в случая, надали и на тях им е много приятно други лица да се месят в личните им разговори. :) Никой не обича такива. Разбирам, че не е умишлено, с цел да любопитстваш, но пък не е и правилно. Още повече, изглеждаш като безнадеждница, отчаяно търсеща си компания.
Така още повече им падаш в очите. Спри да се натрапваш и може би ще намериш подходящ събеседник. Може би точно заради тази ти черта те отбягват.

2.   В училище във всеки клас се сформират групички. Една група най-малко съдържа двама човека. Няма ограничение за броят на хората в групата, но повечето общуват със групата в която са. Ако досега не си към дадена група може да трябва да смениш училището и да си намериш групата с която ще се водите.

3.   На мен пък ми е приятно.

4.   И аз съм като теб и всяко междучасие чета книга! Наистина успокоява и забравяш за света около теб.

5.   Българска му работа, ще ти кажа! Първо да уточня, че сме връстници, не ти пише някой прогимназиален учител. Ето ти един съвет- ПРЕСТАНИ ДА МИСЛИШ ЗА КЛЮКАРСТВАНЕ! Това е приятелка препоръка. Така като ти гледам писанията, май не си особено грамотна. Не се обиждай, но на 16 години да не знаеш, че няма такова словосъчетание в българския език "с някой", защото "някой" се използва за подлог, си е жалко. И не си единствената- целият ми клас от дебили не знае това за "някой". Но стига си мислила за това, с кого (не с КОЙ! ) да си бъбриш, а залягай над учебниците, защото на държавата не й трябват клюкарки, а грамотни млади хора.

6.   Твойте приятелки са ограничени к*чки което означава че слушат чалга, ходат по барове и се тагват и искат да ги знаят че водят бясен живот и се разцепват на макс а всъщност търсят нечие внимание. Трудно можеш да си намериш приятели като цяло в живота затова смени средата в която си, Не в смисъл да смениш училището, а си намери хоби или се хвани за нещо което ти харесва да го правиш. Създай си нови контакти и ще видиш че все с някой ще си допаднете и че имате общи интереси, дори и да е момче не се притеснявай от това.
Пожелавам ти Успех! :)

7.   Мисля че трябва да поговориш с тях и да ги попиташ защо го правят. Може да има някаква причина.

8.   Не се унижавай да се буташ при хора, които не те искат. Измисли си някое интересно занимание през междучасията - примерно ако ти се рисува хващаш един лист и химикал и драскаш.
Иначе лично аз не мога да ти помогна по друг начин, освен с горния съвет. Не съм бил в твоето положение. Когато бях ученик, то в междучасията не говорех с никого и НЕ исках да говоря с никого. Така се чувствах по-добре!

9.   По-добре сам от колкото в лошо компания..

10.   Номер 1: В личните им разговори не съм се месила. Аз като говоря нещо лично не го казвам на висок глас.
Като съм им досадна, защо тогава като една от групичката отсъства примерно и като някой от тях е сам ме вика да седна до него. Това си е чисто използвачество. Аз като някой ми е досаден не ми е нужна компанията му.
Освен това някой от тяхната група като остане сам и той започва да си вре носа тук там и оглежда им се получава.
Сигурна съм, че и ти ще направиш същото, вместо да стоиш и да "тъпееш".
Номер 5: Само да ти кажа, че не във всеки разговор става въпрос за клюки. Има много други неща, за които може да говориш и да си запълваш времето и не е нужно всичко това да са празни приказки.

Благодаря на останалите за съветите. :)

11.   От авторката: Сега като си прочетох отново темата, изглежда доста преувеличено. Звучи така, че едва ли не само им вися на главите и им крещя да ме чуят. ;d
Мобе би не съм представила нещата точно както трябва и все пак ще се радвам и на други съвети.