Споделена история от Тинейджърски

Много самотна
Опитвам се да общувам с хората по често, но вече взех да си плаша, че ще ме отблъснат. Като се опитам да кажа нещо или не ме чуват или пък ще си кажат ''Ти пък къде си бъркаш? ''. Чувствам се ненужна, а в момента имам най-много нужда от приятел.. Къде освен от училище мога да си намеря? Нямам си на идея. Чувствам се адски самотна. Може би грешката е в мен.. за пореден път
Може би за вас този проблем е нищожен но в момента всичко което искам е да имам истински приятел.. Не издържам и явно ще си остана с искането :(

Коментари

1.   Започни да тренираш нещо, тръгни на фитнес така ще има хора около теб дори и да не те заговарят ще се отпуснеш а и самочувствието ти ще се дигне ( по думите ти в текста имам чувството, че е малко ниско ). Пробвай с някакви интернет запознанства или " лаив чатове " просто за да говориш с хората. Но може и проблема да не е в теб, сегашното поколение повечето пушат, пият ( знаеш за какво говоря предполагам ) и когато видят някой който не е като тях и го правят на черна овца така да кажем. Лично аз бях с подобно положение преди 4/5 години но тръгнах на фитнес ( ходех в един малак фитнес клуб, нямаше много хора 2/3 ) та в този клуб си намерих и приятелка и все още сме заедно. Не се знае къде какво ще стане :). Не спирай да опитваш, има една поговорка
- Не е провал да не успееш в нещо, провал е когато спреш да опитваш ( или нещо подобно не помня с точност поговорката )
Ако ли не можеш да се запишеш по клубове за рисуване или нещо, надявам се схвана идеята ми и дано съм помогнал :)
Късмет

sPinneR^^

3.   Аз имам много приятели, с които не съм се виждала на живо, но общуваме чрез форуми, мнения или имейли. Някой са по-големи жени от мен примерно, но имаме общи интереси и си споделяме, къде рецепти, къде любовни мъки, в училище само познати имах и една близка приятелка. Повечето ми приятели са от клубове по народни танци, фотография и рисуване. Народните танци ме сближиха със страхотни хора, понеже има участия по градовете, пътувания с преспиване, полезно е за здравето и се отслабва много по-добре от фитнес, а по фестивали си е голям купон. Може да се пробваш да запишеш нещо подобно извън у-ще и така да си разшириш кръга от приятели.

4.   Не знам пътя към успеха, но пътя към провала е да се опиташ да угодиш на всички!

Дано те нахъса този цитат :)

5.   Аз също се чувствам така, затова направих така че да нямам почти никакво свободно време, за да не си мисля такива неща. Ставам, уча, ходя на улилище, като се върна си изсмислям какво да върша в нас, къпя се, събота и неделя ходя по цел ден на уроци, нямам време да се ядосвам просто, запълни си времето, дали ще е танци, дали ще е език някакъв, ти избираш.

6.   Знам какво е.. Аз започнах да пиша в фейсбук на хора от други паралелки и на хора от квартала ми.. Някой ме отрязваха :D но пък с други си пишехме и накрая излизахме заедно навън и в момента сме си много близки.