Споделена история от Тинейджърски

Не сте виждали такъв странен проблем!
Здравейте. Момче на 15 години. Имам следния проблем - АБСОЛЮТНО всеки ден намирам пари на едро навън (когато се прибирам от училище примерно) - 10, 20, даже и на няколко пъти 50 лева. 99,9 % от видялите това първо ще си кажат "Да ти имам проблемите, и аз да бях така", и аз така си казах, когато преди около 3-4 месеца намерих 10 лева, докато минавам покрай един гараж. Това се случва абсолютно всеки ден, не е през седмица, не е през ден, а е всеки ден. Всеки път, даже и да отида до магазина, намирам някоя пачка и си я вземам. Отначало ми беше супер и си мислех, че имам супер як късмет, но започна да се задълбочава - в даскало ми викаха, че съм бил разглезен и родителите ми ми давали много пари, а вкъщи - майка ми и баща ми ме питат откъде имам толкова пари (в бедно семейство живея), а аз като им казвам, че ги намирам на земята някъде навън, те отказват да повярват и започнаха да ме мислят за наркодилър. Не знам по какъв начин да им обясня, и на съучениците, и на родителите, а и вече имам проблем и с момичетата - доста хора в даскало вече знаят за това и ходя с някое момиче за по 2-3 дни само заради парите, които намирам. Не може да имам такъв късмет. Днес сутринта имах кашлица и температура и майка ми ми каза да не ходя на даскало и все още не съм излизал, по тази причина не съм намерил нищо все още, но съм сигурен, че ако изляза ще намеря една десетачка поне. Случвало ми се е, когато съм с приятели и намеря някакви пари навън, те да искат да им ги дам, защото съм печелел всеки ден. Нямам нищо против, но си губя и приятелите заради това!

Предполагам много от хората ще ме помислят за наркоман поради това, което виждат, че пиша, но не съм нито наркоман, нито наркодилър! От Пловдив съм, между другото. Благодаря, че изчетохте проблема ми...

Коментари

2.   Събирай ги и ги дарявай за благородни каузи :)

3.   и аз бях така докато ходех на училище, обаче при мен стотинки абсолютно всеки ден намитах по някоя монетка, от както пораснах обаче спрях да намирам, може би и защото станах късоглед и не виждам до земята, мога да те посъветвам само едно, спестявай събирай за момент когато дарбата изчезне, няма нищо вечно

4.   Единственият вариант историята ти да е вярна е някой нарочно да подхвъля парите така, че да ги намираш. Последното буди доста интересни въпроси. :)

6.   Щом ти е проблем - утре като намериш не ги взимай и кажи по кои улици минаваш ;)!

7.   Сигурен ли си, че някой не те следи и не ти слага банкнотите предварително пред теб?

А сега сериозно - мисля, че си измисляш. Чак пък всеки ден да намираш, това е невъзможно.

И ако наистина пък намираш, ами не казвай на никого и не ги харчи. Просто си къткай някъде и ги харчи само при нужда за черни дни. Хем няма да правиш впечатление на богат и няма да даваш излишни обяснения. Ще кажеш, че вече не намираш и така.

9.   Това е наистина странно. Ти си казал истината на ваште, но те не са ти повярвали. Продто нз какво да ти кажа. Идеята ми е глупава, но може да ги заведеш на мястото и да им обясниш подробно. Успех:)

11.   Зависи от квартала, в който живееш. Имам позната, която живееше до гарата, там се събират почти всички проститутка и най-редовно си намираше я по десетачка, я 20лв, пък и по 2-5 лева.

12.   Събирай ги парите тихомълком. Кътай ги и нека никой не знае за тях. В предишен живот може да са те измамили и сега съдбата ти помага. Не бягай от съдбата си.

13.   Уха. Наистина е много шантаво. Не мисля че трябва да ти пука какво мислят другите за теб. Ако родителите ти не вярват вземи ги с тебе и се разходете... Но тогава напук на всичко няма да намериш... :)

15.   Ем аз бих си си складирал на некво тайно място. Може да си си продал душата на сатаната и даже да не знаеш ;) ;]]

16.   Хаха, Симо. Как може да си помислиш, че приятелите ще те изоставят? Аз лично винаги съм било до теб. Няма да кажа на никого за това че си качил това нещо тук. Обади ми се като видиш коментара.

18.   Ако е истинска историята да ти имам проблема.

19.   Ами това ми звучи като майтап, ако не е то за теб може филм да се направи. Късметлия си, защо споделяш с другите? Трай си. Ще мине време, ако късмета ти продължава ще видиш че приятелите, истинските става дума не се купуват с пари.

20.   От автора:

След като изчетох всичките ви коментари, видях, че всички пишат едно и също: измислена история, откъде съм минавал и т. н., но ми грабна погледа първият коментар - да ги давоам за благотворителност. Сега ще отговря на всички в 2-3 реда - мисля да почна да ги давам за благотворителност, ще излизам по-често (демек ще правя опити) и по определини улици въпреки че досега всичко намирах случайно, съвсем различни и случайни места. Благодаря на всички за отговорите, и да не забравя - #16, кой си ти? Кажи ми само име, ще ти се обадя.

21.   Авторе, съжалявам, обаче освен фантазьор си и лъжец... коментар 16, както и 20 са все твои! И, моля те, не ми излизай с номера, че някой приятел ти го е писал от компютъра без да го усетиш...

100% измисена!!!

И един виц:
Жена ми е голяма късметлийка! По-миналата седмица си намерила 100€ на улицата, миналата - 200€, а тази - ново кожено палто! Пък аз... само едни мъжки гащи си намерих под леглото, и те ми големи...

22.   Номер 16 и 20 са от един и същ компютър! Ясно е че е измислена. Незнам защо изобщо си губиш времето с това...

23.   Авторе, ти си поредния автор, който така и не разбра, че над коментарите, пише "hash: ...". В случая твоя хаш е ec027ac310.

Така че престани да се правиш, че пишеш от името на друг и после да си отговаряш от свое име. То бива фантазии, ама чак толкова. Пък и ти съвсем за канарчета ни взе, един хаш да не можем да видим.

24.   от номер 16 до 21
извинявай пич, ама къв смешник си ти да казваш кой какво е при положение че сайта е анонимен? да бяхме казали че знаеш кой е тоя човек и ако го познаваш тогава си изкажи мнението. не трябва да се приемат такива коментари като тоя, човека иска помощ.
2. Хейтъри не се толерират!
ПС: Никой (предполагам) не е влизал в компютъра му. Аз също гледам тоя сайт, съвпадение.

25.   Хахаха как да повярвам на тая измислица, как?

26.   Измислица е историята.
Авторе явно нямаш даже 15г, но когато станеш по-голям се научи да не пишеш "фантазия супер живот".
Всичко се вижда по хаша, така че спри да пишеш тези глупости!
Хубав сайт, но все се намират деца, които си нямат друга работа, освен във виртуалното пространство да пускат измислиците си, които личат още от първите 2-3 реда.
TH3L3G3ND

27.   Пести за жилище, като пораснеш. А и сигурен ли си, че някой не те следи и не ти ги пуска? Опитай някой ден, да не ги вземеш, и тогава виж какво ще стане. Ако продължи, извикай някой път родителите ти да видят, и така. Ако се задъллбочи още повече, извикайте полиция, или детектив, без да пипате парите, да ги вземат, да видят отпечатъците, и на другия ден, пак ако намериш, да ги извикаж, и да ги сравнят. Ако са едни и същи, тогава вече те ще се заемат.

28.   №24 (който е също и 20, и 16, и автора "Симо") - пикльо пиклив, дупе насрано! Имаш още много сол да изядеш, докато в главата поне малко заприличаш на човек! А сега ходи на някой друг пясъчник да си играйкаш! Този път може да намериш пък дедовия...

от №21

29.   28, забрави "който е и също приятеля на Симо и прителя на автора". Автора може да има раздвоение на личността и на моменти да забравя, че е автора и да пише от името на приятел на автора, знае ли човек :)