Споделена история от Тинейджърски

Боли ли при татуиране на китката ?
Здравейте :) искам да ми дадете няколко съвети. Страшно много искам да си направя татус на китката но единственото което ме спира е болката. Има хора които казват че не боли има и такива които казват че боли. На кого да вярваш :D ?? Моля да ми кажете ако сте си правили на това място татус горе долу дали боли и каква е болката. Искам да чуя много мненията ви и да ми помогнете със вземане на решението. Благодаря Ви предварително :))

Коментари

1.   Аз си направих преди няколко месеца на китката, споко не е болка за умиране, ако толкова болеше нямаше толкова хора да са с татуси давай смело няма страшно!

2.   Всеки има различна чувствителност, примерно някои ходят с къси панталони през зимата, а други слагат по 2 якета. Същото е и за татуса. Принципно татуса се прави с игли, така че помисли си дали можеш да седиш и да те боцкат, пробвай само повърхностно с игла, за да видиш, но имай предвид, че те го правят по-дълбоко, а не най-отгоре на кожата.

3.   При всеки е различно. Аз имам и мога да кажа, че болката е поносима :)

4.   Всеки човек има различен праг на болка, затова и всеки ти дава различен отговор. Ти най-добре познаваш собственото си тяло и ако имаш нисък праг на болка, вероятно ще те боли.

5.   Имам татуировка на китката. Истината е, че в началото боли- търпимо, но все пак. Но пък после мястото някак изтръпва и остава нещо като полу-приятно гъделичкане. А и татусите там са мънички, няма да отнемат много време, така че и да те боли- няма да е за повече от 20-30 минути.
Ако някога те е болял зъб, или ухо, или бъбреци- значи можеш да понесеш 500 пъти по-малка болка :D

6.   Ами, да, боли, но не е болка за умиране, няма от какво да се страхуваш
M27

7.   Хората, които имат на китката ще ти кажат че боли. Но аз нямам само там и е търпимо и честно казано щом е на китката няма да те боли повече от 5-10-20 минути(макс). Погледни го от тази страна, ще те боли временно не ще си украсила ръката си завинаги :)

9.   Щом болката е факторът, който те спира, по-добре недей изобщо да си правиш татус.

10.   Аз имам на гърба, ама не е обемна - дори би минала за малка, само текст е. И е точно между плешките, където почти не засяга кокал. Едва-едва само някои буквички се допират до кокала. При мен болка нямаше - беше повече като жегване, опарване. За китката, ако си бях правила там, сигурно щеше да е същото, дори си мисля, че нямаше да усещам нищо такова, просто някакво боцкане с игла, което нямаше да ми прави впечатление. А и както други написаха - на китката какво толкова може да се татуира, че да отнеме много време? До половин час, макс., а и ако поискаш малка почивка (2-3 минути, примерно, все пак е китка) - татуистът надали ще ти откаже. Аз случих на пушач такъв, който си припалваше цигара на всеки 10-15 минути, така че :D...

Ж22

11.   Да. Боли. Ако те е страх (а теб явно те е) ще те боли още повече.

12.   Номер 9 го казва най-точно!

13.   Единствения начин да разбереш дали боли е да пробваш =]

14.   аз имам на китката и цялата ръка нагоре до рамото.
най боли отвътре под рамото, едва се издържа.
на китката в началото (5-6 мин) се усеща леко парене и после изключваш и нищо не усещаш, поне при мен е така.