Споделена история от Тинейджърски

До рокаджии и метъли... :)
Здравейте, приятели! Разбирам че тук е сайт за споделяне на проблеми и истории, понякога които не можем да разкажем на някой друг, но обожавам този сайт и ще се радвам да отговорите тук... От чисто любопитство искам да задам някои въпроси на тинейджърите сега, чиято любима музика, а може би и начин на живот е рокендрола. Ще помоля всеки да напише на колко е години. Нека участниците биват от 10 до 20 (максимум! ) годишни :). Та започвам:

1. Кой ви е любимият (под)стил метъл/рок?
2. Откога слушате точно този стил?
3. Какво откривате в него?
4. Кои са любимите ви групи?
5. Някога имали ли сте/имате ли идоли, творци на любимата ви музика? Какво разбирате под, , идол, ,? С какво ви вдъхновява(т)?
6. Какво друго освен музикален стил мислите че е рокендрола (в това число и всички подстилове метъл)
7. Харесва ли ви метъл, , екипировката, , , имам предвид стила на обличане? Изразява ли нещо според вас и какво?
8. Обичате ли да четете или гледате окултни книги, статии, филми... основно психология, философия?
9. Някога чрез дадена песен или група откривали ли сте нещо велико за себе си, важно, вдъхновявали ли сте се, едва ли не откривали ли сте новият, правилният за вас път?
10. Какво мислите за рокендрол музиката и за нейните фенове или някои които се наричат така днес, какво е нейното бъдеще?
11. Някога игнорирали ли са ви, подигравали ли са ви се заради избора ви на музика? Мислят ли ви за странни или задръстени, този въпрос основно за тези до около 14, някакси след това тези нападки намаляват, ставаме, , по-хора, , ;)? И защо според вас?
12. Някога да сте събирали пари както вашите майки, баби, бащи... за значка, тениска и тем подобни с любима група или за списание, сиди?
13. Предполагам, както всички, обичате да правите щуротии и да поддържате... как да го кажа, , метълският дух, , , да се забавлявате по необикновен начин, да се вълнувате твърде много от например окултизъм, да стоите нон стоп със слушалките, да сте постоянно във, , готовсност, , ... не мога да се изразя добре, но може би част от вас разбраха... :Д Мислите ли да го, , запазите, , за дълго или завинаги като рок звездите, има ли някой тук изобщо което мечтае да стане рок звезда и в какъв стил? Въпрос към всички, които и само мечтаят и вече са се устремили здраво напред и полагат усилия! Защо?
и 14. Само за момичета! :Д Незнам каква реакция ще предизвикам у повечето от вас... но какво мислите за дългата коса при момчетата/мъжете? Харесва ли ви, готина ли е според вас?

Първо да поясня: момиче на 13 години съм! ;) Предпполагам хората около моята възраст ще ме разберат по-добре, а и основно по-млади хора са се обсебили дотолкова от това велико изкуство! Интересуват ме отговори на млади хора!

ПП: Забравих да спомена че също съм израсла също с любимата ни музика! Поздрави!

Коментари

51-68 от 68

51.   Обожавам рок музиката и метала, но не ми харесват стереотипите, свързани с този стил. Не мисля, че за да си истински "фен", е нужно да издигаш някого на пиадестал, както каза някой по-горе да ти е като учител в живота и модел за подражание. Също смятам, че не е нужно и да се обличаш в черно, да си с дълга коса, да си сатанист и тем подобни. Музиката е огромна част от живота на хората, но тя най-вече е създадена за забавление, успокоение и лично удоволствие на човека. Няма смисъл да подражаваш на някого и да се правиш на интересен (същото важи и за другите стилове, не ми харесват и хора, на които примерно от 100 километра им личи, че слушат чалга)
Освен това за тези, които смятат, че рока и метала по някакъв начин издигат в култ злото или дявола, искам да кажа, че това изобщо не е така. Този стил аз асоциирам най-вече с бунтарството, със звука на самите инструменти и гласовете, както и с голямата дълбочина в самата музика, а не толкова с текста, който може да е на всякаква тема - било то любов, щастие, тъга, нещо по-оригинално (като например Бохемската рапсодия), забавление или дори секс (в което много обвиняват чалга изпълнителите, но смея да твърдя, че има много хубави рок песни на тази тематика като например Acdc-She's got the jack).
Като цяло искам да кажа, че ми омръзна от стереотипа, който хората са си изградили за слушателите на този музикален жанр. Аз съм момиче на 17 години и по никакъв начин не се вписвам в този стереотип както и много мои познати, които обожават рока и метала. Престанете с тези сатаниски истории и това зло, не знам точно какъв метал слушате, но този който аз харесвам същност използва за тема най-вече възмущението от обществото и злините, които се извършват. Предполагам, че повечето коментари са такива, защото са от деца на 13-14 години, които си мислят, че е много готино да си "лош", но това е и една от причините представата на хората за металистите и рокаджиите да е толкова негативна. Порастнете и осъзнайте, че това са просто хора с вкус за добрата музика, нищо повече.

52.   Добре, все пак не мислите ли, че сатанизма и християнството си противоречат? Аз съм номер 21 и 36 и питам, без хейт.

53.   Момиче/15г.

1. Рок и хеви метъл
2. От една година.
3. Харесва ми, успокоява ме и ме кара да се чувствам себе си.
4. Metallica, Rammstein, Linkin Park, Deep Purple, Iron Maiden, Bon Jovi, Red hot chili peppers.
5. Нямам идол и не съм имала.
6. -
7. Метъл "екипировката" ми харесва, разбира се. Винаги хората, които видя с някаква дреха на някоя от любимите ми групи, ми правят много приятно впечатление.
8. Харесвам психологията, но какво общо има това с метъла?
9. Чак пък толкова...
10. Сигурна съм, че и в бъдеще ще има фенове на рокендрола.
11. Твърдо да. Съучениците ми наскоро разбраха, че не си падам по техния любим стил музика - чалгата - и веднага се започна с "метълка" "сериозно ли слушаш рок и метъл?!" и ме гледаха като че ли съм някакво извънземно. Беше твърде странно за тях, но аз не приемам приказките им толкова лично. Нека си говорят пък.
12. -
13. -
и 14. Нямам нищо против дългата коса при момчетата. Някак интересно е и веднага си проличава, че момчето е фен на рока и метъла. :)

54.   1. Траш, блекарийка хдд, рок слушам също - алтернативен рок най-вече и whitesnake също - това са легенди които не умират, също така ме привлича финския фолк метъл и норвежки и фински блек метък (burzum, taake, marduk, т. н. )
2. Края на 7 клас, започна се от една депресия..
3. Метъла/рока.. ще говоря повече за метъл защото там водите са ми по познати.. Някак с него изразявам как се чувствам. Текстовете са къде къде по-смислени от повечето текстове в попа и поп-фолка.
4. Burzum, taake, sodom, tankard, Breaking Benjamin, Megadeth, Metallica, Sodom, Black Sabbath, Destruction, Ensiferum, Airbourne, Cannibal Corpse, Blasphemy, Horna, Behemoth, Hate, Anthrax, Slayer и много други TFK и TDG също са доста добри.
5. Идол винаги ми е бил Дейв Мъстейн, може би защото показа една борбеност след изгонването му от Металика и се върна пак на върха. Идол според мен е човек на когото се възхищаваш и по някакъв начин се опитваш да подражаваш.
6. За мен лично метъла е начин на живот, call me total no lifer xD
7. Готик стила, винаги ме е привличал, винаги съм го намирала за страшно првлекателно, наистина.. наречете ме луда, но това ми харесва 3ОООООО пъти повече, от колкото да виждам, моите връснички (на 15 съм) облечени като тия от планета hd.
8. Да, разбира се. Всъщност, детската ми мечта беше и може би още е, да стана психолог.
9. Според мен в почти всеки текст на песен можеш да откриеш частичка от теб самия, защото човек преживява много през живота си и песните го връщат в даден период от неговия живот и му навяват спомените.
10. Рока и метъла съществуват години назад и имат верни фенове, защото за разлика от попа, там обръщаме по-голямо внимание не на външния вид на изпълнителите, а на това какво послание ни дават с музиката си.
11. На 15 съм, но ще ти отговоря. Да, аз съм съдена основно и до ден днешен за музиката която слушам. Дори съм "метъла" в училище, но на кого му пука? Живота си е мой, решенията също, след като аз не държа сметка, защо те слушат чалга и дори я пускат на всеослушание, не смятам, че има на какво да обърна внимание или дори да се засегна хД Всеки си има вкус, не съм ангажирала никого с "моята" музика. Попита защо - Защото, се открояваш от стадото овце, след като се открояваш разбира се трябва да бъдеш измъчван, унищожен, изолиран. хД И все пак винаги има хора, които са до теб независимо от това какъв стил музика слушаш, как се обличаш и така нататък, това според мен е много по-важно.
12. Да, доста пъти.
13. Един true metalhead който наистина разбира какво слуша (изключвам позьорщината като BVB, Asking Alexandria, BMTH и там още някой банди и моля фенките на BVB да не скачат веднага) никога не би си помислил, да се откаже, защото това е начин на живот.. Ние сме наистина много отдадени на музиката си.. Аз лично имам намерение да започвам уроци по китара.
14. Разбира се, че е готина! ;Д
П. С. - Не знам защо винаги, метълите ни смятат за жестоки, груби.. вандали едва ли не.. а то е точно обратно, ние сме най-тормозени. И ако надникнеш в душата на един такъв човек, обикновено ще видиш колко много болка носи в нея.

56.   Здравейте. Надявам се темата още да е актуална. Радвам се, че има и други хора като мен на и около моята възраст, които слушат качествена музика, защото повечето мои връстници и познати слушат основно чалга и няма с кого да споделя какво ми харесва наистина. Аз съм момче на 17 години.

1. Любими стилове - хеви метъл, нео (ню) метъл, алтернативен метъл, индъстриъл, метълкор, хард рок и др.
2. Слушам метъл от 8 годишен. Тате ми подари диск с песни на пърпъл и на мен много ми хареса.
3. Откривам себе си, зарежда ме с енергия и ми дава сили да гледам напред.
4. Любимите ми групи са Disturbed, Korn, Atreyu, Bullet for my Valentine, In Fear and Faith, Soilwork, Oceana, Three Days Grace, Slipknot, Rise Against, RED, System of a Down, In Flames, Papa Roach, Metallica, Skillet, Pain, The Kovenant, Jimmy eat World, Story of the Year, Yellow Card, Bad Religion и др.
5. Нямам идоли.
6. Освен музикален стил за мен метъла е един малък свят, в който мога да се скрия и избягам от проблемите, да се заредя с увереност, енергия и вдъхновение да постигна желанията и мечтите си.
7. Да, харесва ми. Когато бях по - малък имах много тениски, суичъри, гривни и значки с метъл групи и бях с дълга коса, но в момента се обличам спортно и като нормално момче. Не ми личи, че слушам такъв стил музика, но 90 % от дрехите са ми черни и ми харесват момичета с метъл екипировка.
8. Любимото ми занимание е да гледам научни и документални филми, да чета статии свързани със зависимостите както и всичко свързано с човека и човешкото тяло.
9. Определено да! От всяка една група от тези, които съм изброил мога да назова поне по една песен, в която откривам нещо за себе си и ме кара да настръхна и да намеря правилния път в живота.
Например Disturbed - Shout 2000, Korn - Did my Time, Atreyu - The Theft, In Flames - Cloud Connected, Soilwork - Rejection Role, Three Days Grace - On My Own, In Fear and Faith - The Taste of Regret и др.
10. Рокендрол и метъл музиката е за хора, които ценят качествените неща и изкуството. За да я разбереш трябва да вникнеш дълбоко в нея. Тя не е за хора, които мислят повърхностно и елементарно. Нека всички, които слушат рокендрол и метъл да продължават да го правят, защото това наистина е истинска музика и да не се влияят от нищо и от никого. За бъдещето не знам, не съм пророк.
11. Хората, които знаят, че слушам метъл ме мислят за странен и луд, но на мен не ми пука за тяхното мнение. По скоро те са странни, защото слушат глупава музика. Това подсказва, че съм много над тях. Не са ми се подигравали.
12. Събирал съм пари за тениски, значки, гривни, слушалки, МП4 плейъри и съм търсил плакати на любими групи със седмици.
13. Ами по принцип не си падам по такива щуротии, но винаги съм искал да ходя по концерти и да се забавлявам там. Когато тренирам (фитнес маниак съм), когато излизам или просто си седя в нас съм със слушалките или съм си пуснал някоя песен на компютъра. Със сигурност тежкото звучене на метъла винаги ще ме радва така че да, ще го запазя завинаги. До сега не съм си мечтал да съм рок звезда.

Хората не харесват тази музика, защото са си изградили погрешна представа за нея. Според мен всеки е свободен да си избира музиката, стила и начина на живот. Желая ви късмет и да живее метъла и рокендрола!

57.   Момиче, 14
1. алтернативен рок
2. 2 години
3. Има баланс между хард рок и китари и бавни моменти над които да се замислиш
4. Three Days Grace - love it
5. Не
7. Нямам мнение
8. да
9. да
11. не
12. не

58.   Момиче, на 16 от София.
1. Кой ви е любимият (под)стил метъл/рок? - Пънк и алтернативен.
2. Откога слушате точно този стил? - Една година и 2 месеца.
3. Какво откривате в него? - свободата на изразяване, също така откривам част от живота си в текстовете на песните, откривам истинския смисъл на думата "музика"
4. Кои са любимите ви групи? - Simple Plan, Nickelback, TDG (главно първата, всички други са след нея)
5. Някога имали ли сте/имате ли идоли, творци на любимата ви музика? Какво разбирате под, , идол, ,? С какво ви вдъхновява(т)? - С начина им на поведение, начина по който са се преборили с шитовете на живота и са успели.
6. Какво друго освен музикален стил мислите че е рокендрола (в това число и всички подстилове метъл)- нация от хора, събрали се заради общите си интереси, цели и желание да преборят хората, които не ги харесват.
7. Харесва ли ви метъл, , екипировката, , , имам предвид стила на обличане? Изразява ли нещо според вас и какво? - харесва ми всичко освен кожените клинчета, които мъжете обличат.
8. Обичате ли да четете или гледате окултни книги, статии, филми... основно психология, философия? - от части..
9. Някога чрез дадена песен или група откривали ли сте нещо велико за себе си, важно, вдъхновявали ли сте се, едва ли не откривали ли сте новият, правилният за вас път? - по-скоро само вдъхновение да продължа да живея.
10. Какво мислите за рокендрол музиката и за нейните фенове или някои които се наричат така днес, какво е нейното бъдеще? - Само ще кажа че ненавиждам кифлите, които носят бенд тениски, а на слушалките се чува Азис..
11. Някога игнорирали ли са ви, подигравали ли са ви се заради избора ви на музика? Мислят ли ви за странни или задръстени, този въпрос основно за тези до около 14, някакси след това тези нападки намаляват, ставаме, , по-хора, , ;)? И защо според вас? Аз съм на почти 17 и все още продължават хаха, просто не ни разбират и не знаят колко щастливи ни прави тази музика.
12. Някога да сте събирали пари както вашите майки, баби, бащи... за значка, тениска и тем подобни с любима група или за списание, сиди? - Разбира се :) Ще дам пример за тениски, значки, а скоро и надявам се билет за концерт на Simple Plan. haha
13. Предполагам, както всички, обичате да правите щуротии и да поддържате... как да го кажа, , метълският дух, , , да се забавлявате по необикновен начин, да се вълнувате твърде много от например окултизъм, да стоите нон стоп със слушалките, да сте постоянно във, , готовсност, , ... не мога да се изразя добре, но може би част от вас разбраха... :Д Мислите ли да го, , запазите, , за дълго или завинаги като рок звездите, има ли някой тук изобщо което мечтае да стане рок звезда и в какъв стил? - Не мечтая да съм рок звезда, мечтая да пътувам и да ходя на концерти на любимите си групи, това ми е достатъчно *. *.
Въпрос към всички, които и само мечтаят и вече са се устремили здраво напред и полагат усилия! Защо?
и 14. Само за момичета! :Д Незнам каква реакция ще предизвикам у повечето от вас... но какво мислите за дългата коса при момчетата/мъжете? Харесва ли ви, готина ли е според вас? - Обожавам момчета с дълги коси (но да не са по-дълги от линията на раменете)
АЗ ПРЕДЛАГАМ ТЕЗИ КОИТО СМЕ ОТ СОФИЯ ДА СЕ СЪБЕРЕМ НЯКЪДЕ И ДА ПОДИВЕЕМ (ИЛИ ПОНЕ ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ ХД). ОТ ДРУГИТЕ ГРАДОВЕ СЪЩО. ТАКА ЩЕ Е ПО-ЛЕСНО ДА ОБРЪЩАМЕ ГРЪБ НА ТЕЗИ, КОИТО НИ ХРАНЯТ ЗАРАДИ ТОВА КОЕ СМЕ.
.. И само да добавя... когато прочетох коментар номер 20 се зачудих дали аз не съм го писала, но тази тема я чета за първи път. Уей.. ако #20 все още следи темата нека остави някакъв коментар, за да се опознаем защото имаме много общо -;-

59.   Петдесет коментара и абсолютно никъде не видях български групи.
Стана ми мъничко тъжно защото си имаме толкова добри пост пък и Ню уеб в банди. Аз също слушам голяма част от групите изброени от повечето хора тук, но нима няма поне един човек, който да слуша Контрол, хиподил, клас, атлас, ревю, нова генерация, Мефисто, абсолютно начинаещи, Стенли, Милена, ахат, кале, остава и др.
Отказвам да повярвам че никой от вас не слуша българска музика!!

60.   Аз съм на 13 и ме мързи да отговоря на всички въпроси, но за последния определено обожавам момчета с дълга коса. И слушам метил от 1 година.

61.   Здр на всички метълхедс! Аз съм момче на 17 от София
Слушам предимно брутал дет метъл, траш понякога и от време на време нещо по-леко :). Едни от любимите банди са ми: Кенибъл Корпс, Каркас, Обичуари, Диасайд, Бехемот, Абортед, Синистър, Дет и др.. Предимно брутална музика с много бласт биийтове. Не ми харесват масовите банди, които слушат момичетата не ме кефят като цяло нищо лично към феновете им хД. Имам идоли и това е вокалистът на Кенибъл Корпс. Кефи ме метъл екипировката освен кожените клинове, които мъже носят иначе кожени якета гривни скъсани дънки всичко това ме кефи.
Обичам да чета окултни реални истории интересни са ми но не съм навътре в нещата просто ми харесват за отбиване на време интересни са ми, както и филми на ужасите обичам свързани с окултни работи.
Чрез много песни съм откривал себе си и това беше само в метал песни в никой друг стил не съм се откривал така както в метъла.
Не си спомням пряко да са ми казвали нещо гадно за това което слушам освен, че е извратено, друго не се сещам, но някси усещам, че на другите не им харесва много това което слушам и така, но на мен не ми пука особено.
Събирал съм пари въпреки че почти нямам метъл "работи" освен гривна и 1-2 тениски, но ще гледам да компенсирам в бъдеще ;).
Винаги съм мечтал да съм на голяма сцена и да съм китарист и вокалист на дет метъл група и не веднъж съм си мислел сериозно да се захвана обаче засега не мога защото ресурсите не дават....
Пс: С дълга коса съм!! :D

62.   Трудно се намират хора като нас. Не сме харесвани заради стила музика който слушаме, противни сме им заради начина на обличане, но на мен не ми пукаше. Знаеш ли пе метъл и рок песните имат най истински смисъл. Виж за мен е противни това му обилчане с къси поли особено през зимата. То е -10 градуса а те крака показват. Слушам почти всички метъл групи за които се сетиш. Обожавам облеклото и стила им. И така също обожавам дългите черни коси, които описа в един от последните въпроси. В моя клас бях подигравана за това, защото тъпите ми съученички слушаха чалга. Но аз доказах че метъла е едно уникално ниво на музика и като чели и на кифлите малко започна да им допада. Не се променяай (момиче 15)

64.   Вижте новата банда на Маколи Кълкин,Pizza Underground:https://m.youtube.com/watch?v=GgIEdaOHryc,страхотни са!!

66.   1. класически рок, алтернативен, хард, пънк, грънч, инди, пост, психеделичен, електронен (Рок)
хеви метал, готик, ню, металкоре, деат, симфоничен, прогресивен, дум, хард, траш (метал).
2. Рок слушам или по точно харесвам от проходилката, но някъде 15- 16 годишна възраст започна с по тежката музика. Рок винаги съм харесвала, особено балади. След това се премина на метал.
3. Като цяло определено смисъла за реалността.
4. Flyleaf, bullet my valentine, Linkin park, Metalicca, Simple plan, Paramore, А perfect curcle, Papa roch, Elysion, Fireflight, Eluveitie, placebo,
Too Close To Touch, nirvana, The Big Pink, Thousand Foot Krutch иииии др.
5. Ами може би на някои изпълнители от любимите ми групи.
6. Аз лично, харесвам силния грим, цветна коса, емо стилът, черни дрехи. Но не ме разбирай, че ходя по такъв начин на вън. От тези неща досега само косата съм си правила по цветна.
11. Определено много малко хора разбират този стил музика или поне аз не ги срещам. Лично на много хора им е странна, а повечето хора дори не могат и да я осмислят. Проблеми с това дали съм имала- не бих казала, ама винаги съм била странна. То си въпрос на ценностна система. Най- тъпото е, че аз лично приемам и съм толеранта към всякакъв вид музика, дори чалга. Но чалгарите не са толерантни към нас.
14. Определено неееееееееееееееееееееееееееееееееееееее. Средно дълго до раменете идва, ама не и по дълга :D

67.   Рокът е за хора с акъл в главата. Чалгата е за простите, комплексирани, нямащи самочувствие хора, които не могат да отстояват позицията си и страхуващи се да бъдат различни!

68.   1. Принципно всички :)
2. От 3-4 години
3. В всеки стил различни неща :)
4. Ооо адски много са ако почна да ги пишаа... иначе са някъде към 90
5. Принципно идоли нямам, но харесвам адски много певци
6. Начин на живот ;)
7. Да аз лично имам метъл стил :) по този начин изразявам себе си.
8. Да
9. Да определено
11. Ами за съжаление ми се е случвало... много пъти хора са си позволявали да ми натрапят мизерната чалга. В такива моменти съм се отчайвала как може да има такива мизерни хора като тях. Трагедия....
12. Да почти винаги
13. Обичам и то много :D ;)
14. Не мисля нищо лошо даже напротив

П.С момиче на 15 съм

71.   С най- голямо удоволствие бих се срещнала лично със "скинарчето", дето се прави на много умно, обаче не знае колко много му липсва сивото вещество. :) Явно не знае, че половината скинхедс друсат яко и знаят толкова за идеологията, колкото аз идвам от Юпитер. По- добре да се скрива, защото вероятно и той е един скинар, та направо дрънка. И само да му обясня (ако някой ден види коментара ми), че музиката, каквато и да е тя, не те прекланя пред нито една религия! Религията е личен избор, който ако си достатъчно разумен, няма да допуснеш да влияеш от някаква музика. Аз лично се самоопределям като християнка, ако че религията не ме влече особено и повечето ми приятели- метъли са атеисти, а това че има разни "метъли", които се "прекланят на дявола", не означава, че трябва да се слагат всички фенове под един знаменател и не означава, че са истински фенове!
Аз се къпя ВСЕКИ ден и стила по никакъв начин не ми попречи да се поддържам и дори специалността, която искам да следвам, е в областта на медицината и естетиката. Сега не се обличам така. Мизерни хора не понасям, а колкото до наркотиците - никога не съм пробвала такива, никога не съм се напивала или пушила, кафе не пия и пр. Нямам проблем с килограмите и в никакъв случай не съм грозна! Така, че "скинарчето" да си мери думите, моля!

По темата:
1. Всички разновидности на метъла ми харесват (а те са над 100 :) ), но най- любими са ми Хеви, Пауър, Спийд, Траш, Дет, Симфоничен метъл, а от Блек метъла сякаш ми допада повече Първата вълна;
2. От много малка, защото родителите ми слушат тази музика, но сериозно от пети- шести клас;
3. Много неща. Рокът и метълът засягат всички по- сериозни аспекти в живота и включват тематики като философия, митология, легенди, литература, история, политика, религия (било то за или против нея), общество, въображение, реалност и др., което ги прави или изключително първични или изключително интелигентни и сложни;
4. Dark Angel, Venom, Epica, Holy Moses, Derketa, Original Sin, S. A. Slayer (не Slayer! ), Pantera, Huntress, Voor, Sarcofago, Overkill и др. ;
5. Идол е малко пресилено, но определено има музиканти, към които изпитвам уважение. Идол означава човек, който е твой пример в живота ти и в музиката (ако си музикант). Част от музикантите, които уважавам, са Сабина Класен, Джил Дженъс, Дейна Дъфи, Кронос, Джеймс Хетфийлд, Мерилин Менсън, Дейв Мъстейн и пр. Самата музика често ме вдъхновява да рисувам. Завърших с такава специалност;
6. Част от отговора ми се крие в точка 3. Като стилове рокът и метълът дават изключително голяма свобода по отношение на вокалите, текстовете, инструментала, поведението и стила на групите. При тези два стила не само правиш музика, а предаваш цяла философия. Тази философия може да предадеш по какъвто начин желаеш, стига да имаш талант! Може да е в традиционен вид, като в Хеви или Пауър метъла, в агресивна форма като Блек или Траш метъла, чрез хоров състав, симфоничен оркестър и оперно пеене като в Симфоничния метъл и т. н. ;
7. Да, ако че вече не ходя облечена така. Просто ми омръзна;
8. Да, но сега съм на съвсем друга вълна;
9. Да. Музиката има силно влияние върху мен;
10. Определено музиката има своето бъдеще, въпреки неините противници (като "скинарчето"). За съжаление, обществото е право, че някои от феновете са под всякаква критика с визията и поведението си. Има и много позьори, "слушащи" тази музика и обикновено това са точно "дяволопоклонниците", но се срещат и доста интелигентни, чистоплътни и успели фенове. Всичко е индивидуално и музиката не представлява фактор! Който определя другите според музиката, сериозно трябва да се замисли колко е умен :) ;
11. Да, много често, но поне така разбираш кой те цени истински. Смятам, че е защото обществото ни е твърде предубедено. За да имаш собствено мнение за някого, трябва да го познаваш лично, а не да го определяш според музиката или дрехите;
12. Да, но преди, защото не поддържам стила;
13. Обикновено това е част от самия теб и остава в теб. Аз обичам да слушам музика всеки ден, да изслесдвам нови и изоставени, понякога зловещи места, да се разхождам сред природата и да правя снимки, да рисувам и пр., но определено не ми допадат пияните компании, без значение каква музика слушат.
14. Да, стига да са поддържани;
Съжалявам, че коментарът ми стана толкова дълъг, опитах се да го съкратя максимално и моля екипа на сайта да го публикува, защото наистина ми отне много време и старание да го напиша.

Black Sabbath
(Ж, 19)

72.   1. Готик и блек
2. Може да се каже - откакто се помня
3. Уникална красота и невероятна мощ едновременно, което не се среща в абсолютно никой друг музикален стил
4. Dimmu Borgir, Satyricon, Immortal, Gorgoroth, Burzum
5. Чак идоли в общоприетия смисъл - не бих казала
6. Начин на живот
7. Харесва ми да, и мисля че изразява индивидуалността на конкретната личност
8. Да и то много
9. Не един или два пъти
10. Общо взето според мен границата между различните стилове в метъла бавно и постепенно, но сигурно - рязко се размива
11. Случвабо се е доста пъти - научих се да игнорирам и да не го приемам прекалено навътре и на сериозно
12. Най вече за тениски, плакати и списание ПроРок
13. Според мен тези неща са си времето си - в тийн възрастта, и после постепенно и малко по малко се израстват
14. Много ми харесва

73.   Видях случайно темата и реших и аз да се включа. Аз съм много голям фен на блек метъла и слушам само това и нищо друго дълги години. Най-любимите ми групи едва ли ги знаете, тях почти никой не ги слуша. Тези от по-известните дето може да сте ги чували са: Behexen, Beherit, Lord Belial, Satanic Warmaster, Forgotten Woods, AEBA, Acheron и много други. Силно увлечен съм по сатанизма и за мен това е начин на живот. Затова съответно слушам само сатанински блек метъл. Променил съм и навиците си на живот, съответно спя през деня, а през нощта съм активен. Събирам и чета окултна литература, неща трудни и редки за намиране. Научил съм латински, което ми помага много при ритуалите и призоваването на демони. Един от хората към които храня дълбоко уважение е Йон Ньодвайд от Дисекшън. Той беше истински сатанист и отне живота си в името на Мрачния.

51-68 от 68