Споделена история от Тинейджърски

Самота
Здравейте! Аз съм ученичка на 17 години. Уча в малък град. Имам един ужасен, отвратителен проблем - от много време се затварям в себе си. Не знам, не мога да кажа защо, нямам идея как стигнах до това състояние. Нещо в мен ми казва да се пазя от хората, да не им се доверявам, да не говоря с тях. Или може би просто ме е страх да започна разговор, защото всеки път когато се опитам, някой ме нагрубява. Питам каква е домашната ни работа или дали имаме някаква и веднага започват обиди. Нямам приятели в града. Няма един човек, когото мога да проведа нормален разговор или да изляза на по питие, независимо алкохолно или не. Не мога да се отпусна. Страх ме е да завързвам разговори, за да не бъда отхвърлена, нагрубена или игнорирана.
В училище седя на последната маса, въпреки че съм зле с очите, но ме е срам/страх да се преместя по-наред. В часовете винаги съм сама, в междучасията също. Не смея да питам нищо. Преди няколко месеца, излизах с едно момиче след часовете и по време на ваканциите. Нещата обаче се объркаха. Изведнъж тя ми заяви, че повече не иска да излиза с мен, защото хората говорели, били разправяли че е курва и че се друса. А аз освен със нея в училище с никого не се разбирах. Дойде ми като гръм от ясно небе. Аз реално погледнато... съм къщовна. От вкъщи на училище и от училище вкъщи, изключение прави ако се отбия в едно заведение близо до нас, където преди работех. Все съм си у нас, пред компютъра или телевизора. Смятат ме за надута, защото не поздравявам никого, а не е така. Просто ме е страх да поздравя. Не знам какво да правя, в задънена улица съм.

Коментари

1.   Здравей разбирам те напълно на твоите години и аз водих подобен
живот дори и по гаден от малък град съм колко ми говорят зад гърба наркоман съм бил мафиот съм бил пропаднал съм бил последното момиче с което ходих ме заряза заради тези празни приказки. Когато завърших училище живота ми се промени и от към малко по добре и от към по зле. В момента си имам някой друг приятел може би не истински незнам в днешно време е много трудно да си намериш приятели или пък гажде поне за такива сериозни като мен е доста трудничко. С
годините разбираш че хората около теб единствено могат да те наръняват просто трябва да избереш тези които ще те нарънят по малко също така
ще се научиш да живееш с тази самота искаш или не искаш ставаш непукист. :) Погледни го от
добрата страна за какво са ти приятели който само пият пушат ходят по дискотеки взимат
наркотици и тем подобни лицемери мислят че правят нещо значимо и нещо много забавно а всъщност нямат грам амбиция
далече от такива хора единственото което ще правят за теб е да ти тровят животеца. Предполагам
че не пиеш не пушиш не взимаш наркотици не ходиш по дискотеките да си въртиш задника като
повечето чалга порове за това не те харесват моят съвет е следния.

1. Не се променяи като цяло тегли им една майна на всички
2. Не си търси приятели рядко са хората които ще те разберат а именно те мога да са ти приятели
3. Намери какво да правиш вместо да се депресираш (Аз започнах да се уча да правя татуировки и все още го практикувам)
4. В момента си пълен айляк възползвай се от това прави каквото ти се прави цялото време е твое като изключиш училището
5. Излизаи макар и самичка все ще срещнеш някой с който да забравиш самотата ако имаш куче
разкарвай го по често лично аз като видя красиво момиче което разкарва куче винаги го заговарям
е каква по добра възмност ;d здравей може ли да го погаля как се казва и т. н но помни че тя самотата не е толкова зле :P

3.   Аз просто имам нужда от комуникация. Пуша, пия в границите на нормалното, пробвала съм разни работи, не излизам често вечер - не само защото майка ми не ме пуска, също защото не съм кой знае колко добре финансово. Не търся приятели, на които а споделям, а познати с които да мога едно кафе да изпия сутрин. Занимавам се с много странични неща, които ми отвличат вниманието, но за определено време. Просто през някои часове от деня, се сещам за това и нищо не може да ми премести вниманието към нещо друго.

ж17

4.   И аз съм в същото полжение. Постоянно се чувствам предаден.. Самотен.. И всеки обяд ставам (от 2 седмици не съм спал като хората... Лягам си в 5 часа) с мисълта, че тоя ден ще се промени живота ми... Мечта, но тя ме държи на крака. Та искам да ти кажа колкото и отчайващо да е положението НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ

6.   А бе я не се предавайте хора!! Аз съм почти на същото положение нямам си нито един приятел в много смотан клас съм м който никой не общува с мен и ми се смеят ! Но на мен не ми пука занимавайте се с нещо аз се занимавам с йога и тичане. Да не ви пука!

7.   Аз съм 9 клас и съм в същата ситуация нямам приятели нито гадже ..чувствам се понякога изолирана от света. :( нз как ще издържа класа ми не е от най добрите :( ..просто ми се иска понякога да умра...,но ще ми е жал за родителите ми...:(

8.   И моита ситуация не е цветуща дори е много зле номер 7 ако искаш да разменим данни и да поговорим...