Споделена история от Тинейджърски

Проблем с окосмяване на лицето (момче)
Здравей те, аз съм момче на 14 години и проблемът ми е окосмяването по лицето. Започнах да се бръсна вече почти около година и се бръсна всеки ден. Използвам си гел, автаршейф, но от последно време насам всяко бръснене за мен е мъчение, а пък искам да имам гладка и мека кожа. Лицето ми започва да се раздразнява да се появява някоя друга пъпка, да се изприщтва и да ме щипе след всяко бръснене. Въпросът ми е дали мога да се от търва от това мъчение, да се забави растежа на косъмът или какво да направя(да си отстранявам космите по друг начин)?? Ако някой ми каже какво да прявя ще съм му много благодарен.

Коментари

1.   Здравей. Това е нормално, все пак си в пубертета! Кола маска за момчета/мъже не знам дали има, но ти можеш да провериш по всяко време. Съветвам те да си сменяш самобръсначката по-често,защото се захабява. За пъпките и щипането мисля, че просто трябва да си смениш гела! ;) Късмет!

2.   Имa нa veet кремове зa депилaция. Нaмaзвaш изчaквaш 5 мин.и отстрaнявaш космите с еднa шпaтулкa. Лесно и бързо е.
Инaче дa , може дa се прaви колa мaскa нa мъж. Проблемa е , че aко кожaтa ти е рaздрaненa или с пъпки , не бивa зaщото ще ти отлепя нaрaненaтa кожa. Пробвaй дa се бръснеш вместо с пянa , с нaй- обикновен бaлсaм зa косa. Съвсем сериозно кaзвaм товa , нa мен ми го бяхa препоръчaли и се " родих ".

3.   Еми нормално на 14 години и всеки ден жръснене да ти се скапе кожата. Не се вманиачавай!

4.   Абе момче, радвай се че на теб ти никне брада, защото има момчета или мъже, които биха дали мило и драго, за да имат брада. Все пак брадата те прави по мъжествен.