Споделена история от Тинейджърски

Англия - майка ми заминава!
Ох, въпросът ми е следния.
Не е въпрос, ама...
Майка ми ще заминава за Англия.
Предлага ми да отида с нея. За мен ще е добре, за нея също, аз ще съм при нея, няма да съм сама тук. Откъдето и да го погледнеш е добре. Обаче не ми се ще да си зарязвам всичко. Ако ми хареса ще си остана там, ако не- ще се прибера. Майната му на т'ва, че ще повтарям една година. Аз съм на 14 (май трябваше да го кажа още в началото), след 2 месеца на 15.
След като нямам 16, ще мога да получавам пари за образование и за това, че съм с един родител.
Ако нещата се развият добре, по-късно е възможно да уча и в университет там.
Много за напред мисля. :D
Ако вие бяхте изправени пред такава "страшна дилема" какво щяхте да направите? Решила съм вече, но искам да чуя и вашите мнения. Има ли някой, който в учил там, харесва ли му и т. н. Ще се радвам да ми помогнете с решението.

Коментари

1.   Не пишеш дали майка ти сега заминава или вече е устроена. Мисля, че трябва да изчакаш да се устрои първо. Иначе задължително е да си изкараш учебната година, после ходи където искаш.
„След като нямам 16, ще мога да получавам пари за образование и за това, че съм с един родител. “
Гледам, че майка ти много добре се е информирала как да точи социалната система там, но сигурна ли си, че тя има средства изобщо да живеете там нормално?
Иначе какви пари ще получавате не е от значение. Знай, че в Англия ти АВТОМАТИЧНО си на най-ниската социална стълбица и буквално ще усетиш какво е да си например ром в България - повтарянето на клас ще ти е най-малкото проблемче. Там те дебнат и други опасности, които у нас просто ги няма. Например там има нелегални емигранти от Африка и Мала Азия, които зарибяват малки като теб момиченца с голямата любов и после ги продават като проститутки - явлението се нарича white trash - т.е. бял боклук - момичета и момчета от бялата раса, които нямат никаква перспектива в страната и стават жертви на такива хора.
Ще учиш иначе висше, само ако успееш да се интегрираш и напаснеш в обществото, ако майка ти може да си позволи добро частно училище и имаш добра среда. Вероятността това да се случи при самотна майка на социални помощи (бенефити) е 1% и по-малка.
Успех все пак

2.   Ако съм на твое място, разбира се, че ще замина. Това е най-хубавата страна в Европа, че и в света. Има толкова прекрасни и интересни, поучителни и хубави места, които да посетя. Ще знам интернационалния език - английския - перфектно. Ще си намеря нови приятели, ще общувам с чужденци, ще знам какъв манталитет имат... Ще придобия житейски опит, ще имам хубави спомени... А и ще си с майка си. Какво още чакаш? ЗАМИНАВАЙ!

Great Britain

3.   Аз бих изчакала поне да завърша ;)