Споделена история от Тинейджърски

Фалшиви медицински бележки
Здравейте! Напоследък закъснявам много често за училище, защото живея доста далече и от закъснения съм натрупала доста неизвинени отсъствия, което ме притеснява. Давах бележки по домашни причини, но не мога да дам повече от 3 на учебна година. Закъсала съм го доста. Чудех се какво да правя и една приятелка ми даде фалшива медицинска бележка, но е с кръгъл печат и не посмях да я дам, защото съм чула, че се приемат бележки само с правоъгълен печат. Не мога да поискам бележка от личната си лекарка, а класната ми не извинява отсъствия просто така. Въпросът ми е: Мога ли да си купя от някъде медицински бележки с правоъгълен печат, които да изглеждат истински или мога ли да си направя такива сама?

Коментари

1.   Говори с директорката доколкото знам може да ти отпускат 15 минути от 1-вия час ако живееш далече. Поне в моето даскало е така

3.   Мисля че не може и ето начин за фълшвикация.Значи аз не закъснявам но знам от приятели.Значи ако пише красиво си намираш бележка от познат лекар и му даваш да се подпише и да сложи печат.Но може класната ти да се обади и да разбере че е фълщива и да загази лекаря.

4.   тва с печатите не е вярно. Вчера си взех бележка от личния и беше с кръгъл печат ;д да ти кажа печата ти е най-малкия проблем

5.   Нямаше ли да е по-лесно, просто да не закъсняваш, вместо да носиш вода от 9 кладенеца.

6.   По-добре недей, защото ако те хванат с фалшива бележка ще си имаш доста проблеми. За това говори с класната, обясни и какъв е проблемът, че живееш далеко, транспортът е нередовен и т. н. и просто се опитай вече да не закъсняваш, ако трябва така се организирай, че да тръгваш 15-20 мин. по-рано. Пък досегашните отсъствия няма как да ги извиниш, ама поне гледай да не правиш още. А с бележките дори и не пробвай, защото рано или късно ще те хванат, най-късно на следващата родителска когато класната реши да пита майка ти от какво толкова боледуваш и тогава ще стане голямо мазало!

7.   споко не се притеснявай постоянно давам такива бележки и масово класа даскалото всички знаят ама никой нищо не казва ако си от софия може да ти дам 2 3 безтлатно имам много

8.   Доколкото съм информиран, закъснения не се извиняват с никакви бележки

9.   По-добре не фалшифицирай едно момче от класа ми го хванаха и за малко не го изключиха. По-добре кажи на майка си или баща си да говори с класната или с директорката да им обясни ситуацията. Заедно ще измислят все някакво решение.

10.   По-добре се научи да си планираш ремето и да не закъсняваш. Нищо лично, ама ако от сега си създадеш такива навици, после ще ти е адски трудно, защото като почнеш работа един ден, там извинителни бележки не вършат работа.

11.   Това за печатите не е вярно. Лекарите си ги правят такива, каквито им харесват. Бележките се продават без печат, така че иди при личната ти лекарка и поискай. Сигурна съм, че ще ти даде. Спокойно, просто ме послушай.

12.   Трябват ми 1-2 бележки някой може ли да ми помогне

14.   На мен приятели от даскал ми бяха споделили че дават фалшиви бележки с печат до военната болница, но не знам къде е тя, но се плащат;)