Споделена история от Тинейджърски

Не знам как да говоря с мама за сутиен?
Здравейте! Аз съм на 12 и имам нужда от съвет! Вече ми е време за сутиен, а не знам как да кажа на майка ми! Моля ви, разкажете вие как сте говорили с майка си относно въпроса! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Хей! Значи, много ти разбирам проблема, повярвай ми. :D Аз почнах да нося сутиен на 11 години (лятото 5 срещу 6 клас), но имах нужда още от началото на 5 клас. Не казах на мама от срам. Но вече почна да става нетърпимо в час по физическо, тъй като бюстът ме болеше, докато тичах. Затова казах на майка си: Мамо, болят ме гърдите, когато тичам. Тя се сети, че ми е нужен сутиен и ме води на пазар същия ден! :D Мисълта ми е, че ако те е срам, просто й кажи, че имаш някаква нужда от него (както аз направих). :D
Успех!
Ж, 15

2.   Аз съм на 12 години и на мен ми беше много неудобно да кажа ма мама, че вече имам нужда от сутиен. Един ден, когато бях само с мама и казах да идем да погледнем в някой магазин и тя ми отвърна с добре.
Така че не се притеснявай отиди и кажи просто на майка ти нито ще те изяде, нито нещо ще ти направи.
Успех!
:-)

3.   когато бях на 11, майка ми сама ме заведе в магазина за бельо и избрахме. после вече си ходех с приятелки

4.   Майка ти също вижда, че си пораснала и имаш нужда от такова бельо. Може тя също да се смущава да ти предложи. Единственият вариант е да си я питаш направо и да идете в магазин да ти помогне продавачка да ти каже и точният размер, а после ти ще се убедиш кой е твоят и ще си харесаш модели.

5.   Хах, мен не ме беше срам. Бяхме в мола и видях магазин за сутиени. Казах на мама, да ми вземе сутиен, защото приятелките ми носят. Тя се съгласи и ми взе. Всъщност доста бързо стана :D Спокойно, кажи й, все пак ти е майка ^.^
Ж12

6.   Аз пък на 12 (сега съм на 16) си взех първия сутиен сама. Заедно със сестра ми (по-малка е) отидохме след часовете до един магазин за бельо, който беше точно под училището. Казах на продавачката, че си търся сутиен, а тя ми показа най-малките номера. Взех да пробвам два и си избрах. Готово.

7.   Ами, след като те е срам просто носи бюстие не е задължително да носиш сутиен даже е вредно за гърдите ти да носиш сутиен на толкова ранна възраст. Също и аз съм на 13 и още нося потници и бюстиета по-удобно е! Също имам и една приятелка също колкото мен и тя носи потници и бюстиета. просто съвет е това иначе ако не ти върши работа просто кажи на майка си да ти купи. Все пак от майка си най-малко трябва да те е срам!

8.   Да ти кажа честно вече не помня как съм говорила с мама за това, отдавна беше. Обаче няма нищо срамно в това, че се превръщаш от дете в жена, за това просто и кажи, че гърдите те болят при спортуване и мисля, че тя сама ще се сети. А ако пък е чак такъв проблем, купи си сутиен сама! Няма нищо срамно в купуването на бельо. Продавачките ще ти помогнат с избора на модел и размер. Няма защо да се срамуваш! Жените са там за да ти помогнат и избора, да не говорим, че с времето така ще свикнеш, че като нищо купуването на бельо ще ти стане мания. Няма да ти казвам аз колко сутиена имам и как всеки път като ходя на шопинг с удоволствие си купувам още един. Ей така за идеята, защото нямам точно такъв цвят. Така, че спокойно! Нито майка ти, нито продавачките ще те гледат осъдително. Не си направила нищо лошо, просто растеш.

9.   Аз пък на 10 годишна възраст (сега съм на 13, почти 14) помолих сестра ми тогава беше на 17, да отида са си взема бюстие, за сутиен пак отидох с нея това беше преди 1 година, просто ако си имаш сестра отиди с нея, мен никога не ме е било срам да споделя с нея нещо.

10.   ми на мен мама ми беше купила предварително още преди да и кажа че имам нужда иначе дори не помня да сме говорили кой знае колко за това просто едни ден си го сложих и така

12.   Благодаря за отговорите! Много ми помогнаха!
От авторката

13.   Ами обикновено аз нося бюстие, но това е друг въпрос :D Виж ако майка ти е яка може да говориш с нея нормално :D Когато мама ми купи сутиен дори и не го погледнах :D Ужас! Бях шокирана!!! Ама какво да се прави майки!!
Значи отивате в Мол или в улички които имат магазини за бельо!
Казваш й:-Мамо така и така вече съм голяма и се нуждая от сутиен!
Влизате и си харесваш нещо взимаш и носиш!
И аз съм на 12 години!
И не е лесно!

П. П
Майки-Първи приятелки?

До авторката:
Късмет миличка :D

15.   Аз започнах да нося сутиен на 12. Когато бях на около 11 и половина вече малко започнаха да ми растат гърдите и една приятелка ми каза, че имам нужда от бюстие. Аз и казах и на другия ден отидохме купи ми бюстие, но реши да вземе и сутиен.

16.   Аз започнах да нося сутиен на 12. Значи отиваш и казваш:
-Мамо трябва ми сутиен! Гърдите ми вече пораснаха а и аз не съм малко дете. Раста и са ми нужни някои основни неща като сутиен и... (ако имаш нужда от още нещо).

17.   Няма от какво да се притесняваш просто и обясни, когато двете сте насаме вкъщи или пък когато излезнете по женски и готово. Със сигурност жената ще те разбере, защото и тя някога е минала по този път. Ж. 22

20.   А аз незнам какво да правя , защото имам сутиен мама ми позволява да го нося но друг е проблема ,че съученици те ми ще забележат че нося и ще почнат да ми се подиграват и някакви да си правят някви шеги.незна как да не ми пука за тяхното мнение на вас не ви ли се е случвало?
Моля ви помогнете ми???

21.   И аз също ставам на 13декември
И ще съм сега7 клас и миля че е нормално да сисе нося но

22.   Събрах пари, отидох и си купих сама.
Съветвам те и ти да го направиш.

23.   Просто ѝ казах : Мамо, купи ми сутиен.