Споделена история от Тинейджърски

Искам телефон
Здравейте. Започвам с темата "смартфон". Колкото и тъпо да звучи.
Искам нов телефон. Събрала съм нужните пари, но родителите ми не искат да ми поръчат телефона или да ме заведат в някой магазин, за да си го купя. Не знам какво толкова съм направила, че да не искат. Добро дете съм, в училище имам отлични оценки, не пуша и пия, не правя нищо лошо. Сегашния ми телефон, който пак аз си събирах пари, за да си го купя, няма нито предна камера, няма достатъчно памет, интернет, не снима хубаво, малък е.. Тъпо е, че "двойкарите" от класа ми имат хубави телефони, а аз, дето си скъсвам задника от учене, нямам. Понякога дори има малки подигравки за телефона. Родителите ми не са бедни, нормално семейство сме, но пак.
Не знам, явно за тях няма значение какъв ще е телефонът ми, но аз съм тийнейджър и е нормално да искам хубав смартфон, както другите деца.
Яд ме е, че телефона, който искам, не е скъп, парите съм ги събирала аз, от месец и повече не съм си купувала нищо, но уви, не искат да ми поръчат телефона.
Кажете ми, какво да направя, за да ги накарам да променят мнението си?

Коментари

3.   Поръчай си го сама, сякаш не знаеш да ползваш компютър... Да ви имам и тъпите проблеми.

5.   отиди и си вземи сама ;) или си поръчай от интернет

6.   Има много онлайн магазини, поръчваш и плащаш при доставката, не виждам къде е проблема. А в магазин самичка не можеш ли да отидеш?

7.   каква работа ше вършиш с него? Ако е просто за гъзария, то разбирам родителите ти.

9.   Да разбирам те. И аз съм така моят тел. е samsung galxy mini първия от тази серия и не искат да ми купят нов. Моят е най-малък в класа ми и да двойкаджиите умат iphone6 егати живота.

10.   Спокойно, от теб ще стане човек, благодарение на родителите ти, а двойкарите ще си останат със спомена за най-хубавите им години "на даскало" и за хубавите им смартфони... Някой ден ще го разбереш това и ще го оцениш.

11.   Сега ще си купиш и утре ще трябва да го сменяш,защото двойкаджиите,както се изрази,ще те бият по по-нови модели и по-бързи операционни програми.Ей,то било адска тъпотия в съвременните училища бе.А помисли ли,че има по-важни неща на тоя свят,преди да седнеш да хленчиш за марки и модели.Ма ти явно и приятели нямаш,след като няма кого да попиташ.

12.   Вико Ленни сега е модела който всеки използва опитай него

13.   Да, проблемите са тъпи, ама са си мои.
Имам приятели, просто исках съвет и от други хора.

14.   Много са ти плитки разсъжденията авторке...

15.   Може би майка ти се притеснява,за да не ти позволява.Може с новия телефон да надминеш двойкаджиите и да ти завидят.

16.   Колкото и да ти е гадно, да знаеш че сега можеш да оцениш телефона, компютъра, колата и тн.

Аз като бях малък исках много компютър, колело, siemens c55 и тн, така и не получих нищо... (компютър купихме де, но след години чакане и много му се радвах)

Идеята ми е, че сега като нямаш пари или имаш спънка и искаш много нещо, като го получиш ще му се радваш много.

Аз сега вече съм голям, изкарвам голяма заплата, купувам си всичко което искам, но не изпитвам никакво удоволствие или поне не е същоъо като преди...

17.   Не ти купуват момиченце , защото не искат да заприличаш на зомби и да си развалиш успеха! Смартфон нямала тя, нали имаш дом и семейство, което те обича някои деца нямат и това? ! Да не говорим, че както модата им се мени след 1-2 години току виж пак си почнала да мрънкаш, че тел. ти вече е стар и искаш по -модерен. Жал ми и за вас днешните деца, не е важно какъв телефон имаш по -важно е какъв човек си! Скъпи неща миличка, ще си купуваш като почнеш да работиш да видиш как се изкарват парите! Лигла! Нашите също не ми купуваха скъп телефон, къде заради липса на средства, къде заради, това да не се разглезя, но аз знаейки възможностите им не съм им мрънкала, нито пък съм се жалила по разни сайтове.