Споделена история от Тинейджърски

Препоръчайте ми книга
Здравейте на всички. Пише момиче на 14 години, което се чуди от къде да си намери интересна книга. Работата е там, че когато чета нещо, стигнала съм примерно до средата или малко преди края на книгата, от някъде изниква книга, която ми привлича вниманието и прочитам и нея. И така историята се повтаря, но сега... Нищо не ми изниква. Затова ви моля да ми препоръчате книга в жанровете фантастика + трилър/хорър + мааааааалко романтика... Това обичам да чета аз.
Наскоро прочетох поредицата на Джеймс Дашнър "Лабиринтът" много ми хареса, а в момента чета "Анна в рокля от кръв" на Кендар Блейк и същевременно чакам нейното продължение "Girl of nightmares"...
И така препоръчайте ми книга в такъв жанр или такава, която прилича на горе споменатите.
Мерси предварително! :)

Коментари

1.   Тръпка на Маги Стийвотър

2.   Препоръчвам ти на Артър Конан Дойл -Шерлок Холмс доста е увлекателна.

3.   На мен много ми харесват книгите на Рик Риърдън:
Хрониките на Кейн
Пърси Джаксън и боговете на Олимп
Геройте на Олимп

5.   Молбата ти сама по себе си е безсмислена, всеки човек има различни вкусове и ти самата би трябвало най-добре да знаеш какво и къде да търсиш.
Ха препоръчайте ми музика, някакво ядене или пък танц.

6.   Препоръчвам ти поредицата Училище за вампири на Кристин каст на мен много ми хареса :)

7.   От фантастиката мога да ти предложа- "Градска готика". Абе доста откачена книга, ама си е точно фантазия. Трилъри чета доста, но са поредица от едно списание :Д Може да прочетеш нещо и от Никълъс Спаркс или Хорхе Букай.

8.   Здравей!
Пробвай със Скълдъгъри Плезънт. По-лека хорър/фантастика за всички възрасти. Мисля, че те ти хареса. Също така мога да ти препоръчам трилърите на Майкъл Крайтън, но те са малко по-сложни за разбиране и не съм сигурен дали са подходящи за твоята възраст.
Надявам се, че съм бил полезен :)

9.   Аз лично препоръчвам Нора Робъртс. По точно книгите "Аления шал на смъртта" и "Смърт край змийската река". Сега чета втората книга и съм доволна. Има това, което търсиш и смятам, че ще ти харесат. Можеш да прочетеш и поредицата "В градината" на същата авторка. Надявам се да ти харесат.

момиче на 13

10.   Книгите на Стивън Кинг

11.   Номер 5 - Тя е на 14, току що е започнала да чете книги и да изгражда вкусовете си. Дала ни е няколко книги, които е харесала, с надеждата, че може да я насочим към други подобни книги.
Кажи кой са ти любимите ястия, и може да успеем да ти препоръчаме нещо ново :).
А иначе за книги - Падаш си по съвременните тийн романи, следователно повечето книги на Джон Грийн може да ти се харесат.

12.   Дебора Харкнес - Аз, вещицата

13.   Мога да ти препоръчам поредицата Лукс на Дженифър Л. Арментраут и Среднощен ловец на Джанин Фрост. И двере поредици са много интересни. Поредицата Стъкленият Трон на Сара Дж. Маас също ми се струва хубава :)

14.   Стивън Кинг, Питър Строб, Дийн Кунц, Джеймс Кан, Едгар По...Все майстори на ужасите ;)

15.   Мерси на всички, които ми препоръчаха наистина хубави книги. Ще чета още коментари, за да се спра тези, които най ще ме привлекат :)

16.   Имаше една поредица, мисля че беше House of night на английски. Едно време много я четях. Мисля, че ще ти хареса. :)
Хекс хол, Брадството на черния кинджал.. Аз много обичам фантастични книги. Дай ми вещици, вампири и други митични същества и ще чета до малките часове на нощта. :D
Иначе наскоро (не беше много наскоро) прочетох докъдето е излязла поредицата Песен за огън и лед. Но аз съм фен и на сериала, не знам дали се харесва на всеки.

17.   Диабло - Завещание от кръв. Фентъзи за приключенията на един войник. Има магьосници, военачалници, демони и всичко необходимо за една увлекателна история.

18.   Тази книга сега е голям хит: http://www.bard.bg/book/?id=1760 Марсианецът!

19.   Реликвите на Смъртните от Касандра Клеър, всичко от Джон Грийн (най вече Къде си Аляска?), надявам се че вече си прочела Хари Потър, ако не тогава със сигурност трябва да прочетеш всичките книги!!! Игрите На Глада, Паднали Ангели от Лорън Кейт. Обожавам всички тези книги, които ти препорчах и се надявам, че и на теб ще ти харесат!

20.   Поредицата Лукс ^. ^

21.   Тъкмо си мислех да ти предлагаем " Анна в рокля от кръв", когато видя х, че сега я четеш. :дд Аз тези 2 дни прочетох 2-те първи книги от трилогията " Опасни сънища" на Лиза Макман. На мен много ми харесаха и ти ги препоръвам. Също така " Делириум" е прекрасна книга. Ии " Домът на Мис Перигрин за шантави деца" не си спомням автора съжалявам :(

22.   Препоръчвам ти поредицата Дивергенти! Наскоро прочетох книгите и много ми харесаха. (И аз съм на 14)

23.   Аз точно сега чета поредицата ''Здрач''.... Леле много са дълги, но и интересни... И аз съм като теб, привличаме ужас, фантастика, романтика... Здрач е това...

24.   Стивън Кинг - "Живата факла"

25.   Сериозно... Здрач.. наистина очаквах, че модата на тази безумно тъпа поредица ще е минала, имайки предвид, че беше на мода, коато аз бях на 9. Почни да четеш класики аз на 14 вече бях прочела, , Спасителя в ръжта, , -Селинджър;Гордост и предразсъдъци-Дж. Остин и много от романите на сестрите Бронте.

26.   Бих препоръчала тези поредици:
- Лукс
-Паднали ангели
-Реликвите на смъртните
-Академия за вампири
-Училище за вампири
-Дневниците на вампира
-Здрач
Всички са много интересни.

27.   Препоръчвам ти книгата "Две години ваканция" от Жул Верн, която е приключенска, но все пак ще грабне вниманието ти. Също и книгата "Елинор и Парк" :( Романтична и много тъжна накрая. Идеал за нашата възраст, защото и аз съм на 14. Главните герои са на 16 години и наистина не мисля, че ще намериш нещо по-красиво от тази история. Аз я прочетох на един дъх без да ям, без да виждам слънце, дори без да пия вода за около 8 часа.

28.   послушай 26 и 19 Реликвите на смъртните са великолепни

29.   Аз наскоро прочетох една книга и се влюбих в нея, казва се "Писма до мъртвите с любов" освен малко романтика няма нищо друго от жанровете които си изброила но мисля че ще ти хареса, аз също съм на 14 и смятам че е точно за тази възраст.
Надявам се да съм помогнала!

30.   СтиВЪН КИНГ. Всичко на Стивън Кинг. Доктор Сън, Кери, Призрак е много хубава, Кошмари и съновидения, Гробище за домашни любимци и прочие. Каквото да прочетеш, не мисля, че ще сбъркаш.

Относно фантастика - Ако можеш да си намериш книгите на Библиотека Галактика би било много хубаво. Всички са научно-фантастични и не на последно място, мноого красиви корици. Или по-конкретно -- Чоки // Джон Уиндъм, Второто Нашествие на марсианците // Стругацки, Летище // Артъп Хейли и много други. Ако ги нямаш, можеш да гш намериш по повечето битаци.

А, и Павел Вежинов, Оскар Уайлд и Джон Грийн.