Споделена история от Тинейджърски

Едно момче
Зравейте. Тук съм писала много истории, че нямам приятели, не се харесвам, как да създам контакти..
Станах по- близка приятелка с едно момиче от класа ми и на нейния рожден ден за пръв път се почувствах красива, защото едно момче ме целуна (първата ми целувка), казваше ми, че съм сладка, красива.. а той е от момчетата в града, които не са задръстени.
Когато излизам с това момиче аз се чувствам красива, първо, защото и тя е, и второ, защото тя постоянно вика момчета при нас и те не ме гледат с поглед "к'ва е тази грозница".
Но има проблем, повечето момичета от моят клас не я харесват, защото е леко момиче, въпреки че сме на 15, още сме девствени, но тя "двици" повече с момчета.
Иска ми се да се сближим повече с нея, да общувам с момчета, но другите като ме видят с нея и ми казват- к'во правиш с тая, омг тя си е писала с някакъв, дето е 5 години по- голям от нея и аз пред тях се преструвам че съм на тяхното мнение, но пък КОГАТО СЪМ С ТЯХ не се чувствам красива. Когато те са с мен навън винаги момчетата се заглеждат към тях и аз съм настрана, някои дори вече си имат гаджета, а аз дори с момчета не си пиша. Сега не знам на коя страна да застана- на "лекото" момиче, с което се чувствам красива, или на другите дето се чувствам грозна.
Знам, че ще ми кажете- ще пропаднеш ако си с "лекото" момиче, но ако съм на страната имам чувството, че никога няма да си имам гадже, никога няма да се оженя.
Все едно живея в 2 различни свята и трябва да избера в кой да остана.

Има едно момче дето само то ми пише и не е особено привлекателен, не ми харесва физиономията му, има космати крака и никой не го харесва. Той постоянно ме кани да излизаме, дори ме покани на рожденият си ден. Не знам какво да му отговарям вече, става ми жал само да му отказвам, а ако да речем изляза с него всички ще ми се подиграват. Леко е мазничък :D

Вие какво бихте ме посъветвали? С коя компания да тръгна?
Не искам да съм "грозната", но и не искам да съм момичето, което го обарват и то си мълчи, глупавото.. Ох, не знам..

Коментари

1.   Изобщо знаеш ли какво означава "леко момиче"? Това че общува предимно с момчета не я прави "лека". Даже според мен момчетата са по-добри приятели от момичетата. Излизай с тази компания с която ти е най-приятно и спри да говориш зад гърба на другите.

2.   Това че движи предимно с момчета не я прави "леко" момиче! Повечето от приятелите ми са момчета и мога да кажа, че по-добре приятели момчета, от колкото момичета. По-добре си ходи при онези, с които не се чувстваш красива, защото не трябва да си приятелка с това момиче. Вината не е в нея, а в теб. Защо говориш за нея зад гърба ?? Ти само искаш да я използваш, за да си намериш гадже, а и ти явно доста се влияеш от мнението на другите. Нали знаеш, че ако се сприятелиш с нея и теб ще почнат да те наричат така, а ом ти е толкова голям проблем хорското мнение си стой с тях. Навярно тя би ти била доста по-добра приятелка от онези момичета, но ти явно не заслужаваш приятелка като нея, щом я обсъждаш зад гърба ? и искаш само да се възползваш от нея.