Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е да си сложа тампон
Здравейте! Аз съм на 12, девствена. Преди от около година и половина имам цикъл. Скоро ще ходя на лагер с нашия клас и ще ходим на басейн. Госпожата ни каза, че задължително трябва да влизаме в басейна, защото ще правим обща снимка, а после ще ни снимат, докато играем. Въпросът ми е следният (моля не се смейте*). Майка ми ми каза, че за във водата трябва да сложа тампон. Опитах да го сложа, но точно да го мушна и ме обви един такъв страх. Все си мисля, че като го сложа много ще боли, или пък нещо ще се скъса връвчицата и ще стане проблем, или пък като да го махам, да не мога да го махна... сещате се. Помогнете, моля ви! Много се страхувам. Боли ли като се слага? И отново: НЕ МИ СЕ СМЕЙТЕ ЗА ТЪПИЯ ВЪПРОС!!!

П. С. : Който ще казва нещо лошо, по-добре да не казва нищо!!

Коментари

1.   Ммомиче, прочети вниматлно какво пише на опаковката или намери иструкципя в интернет. Следвай я и няма да стане нищо страшно.
И не боли, спокойно, има достатъчно място за тампон без да се страхуваш, че може да те нарани. Гледай да си с по-разтворени крака.

2.   Ако не ти се получава, просто няма да влизаш в басейна. Обясни на госпожата какъв ти е проблема.
Аз се опитах да си сложа тампон на 13 поради същата причина, тогава бях девстена, е... ми много ме боля. После едвам го извадих от болки.
Има и друг риск при теб - не знаеш как точно се случват нещата с тампоните, и както си в басейна ако протечеш няма да е никак приятно.

3.   Не си слагай тампон, просто не прави каквото не трябва, когато си в цикъл. Ако сложиш тампон има шанс да го вкараш прекалено и да направиш така, че да не си девствена повече и после като след време имаш сериозно гадже и тръгнете да правите секс, няма да ти повярва, че не си спала с друго момче, а просто си слагала тампон.

4.   Глупости ще боли.. слагам си тампони от 12- годишна, сега съм на 15.
Просто трябва да го бутнеш леко по- навътре и целта е изобщо да не го усещаш, ако го усещаш, трябва да е по- навътре.
Няма нищо страшно.
Айде, успех!

5.   Не не боли, аз съм само с тампони, но не ги слагах на 12. Бях ня 17

6.   Можеш да ползваш тампони за девствени момичета, но все пак ще се чувстваш неприятно. А и е вредно да влизаш с тампон или превръзка във водата. Пий хапчета за забавяне на цикъла или Витамин Ц (и той го забавя).
Успех!
Момиче, 15.

7.   Спокойно!
Не боли като се слага. Клекни за да ти е по- удобно и той сам ще си влезе. Относно връвчицата тя няма как да се скъса особено ако са на марката о.б. качествени са много съм доволна от тях. Да знаеш само, че трябва да го сменяш по честичко за да не се заседява и да намалиш риска от инфекция.
Спокойно, няма страшно ще му свикнеш.

8.   Спокойно няма как да те заболи ако беше така никой нямаше да си слага тампон :) иначе има и тампони за девствени момичета попитай в аптеката. Пробвай няма нищо страшно и приятно изкарване на екскурзията. ;пп

9.   Ще загубиш ли девственноста си ако сложиш тампон?

10.   От авторката: много ви благодаря за съветите! Надявам се всичко да е наред. До номер 3 - в какъв смисъл да не правя каквото не трябва. Също така ми предложиха да сложа и тампон и превръзка, за по-сигурно. Сигурно скоро ще се престраша за тампона. Стискайте палци!

11.   Не се притеснявай - нищо няма да ти стане. Запомни - тампона не трябва да се усеща, когато се сложи. Бутни го малко по-навътре, защото е ако не е сложен както трябва ще ти е много некомфортно.

Момиче, 14г.

12.   Ами аз съм рискувала с дамска превръзка. И мен ме беше страх, а съм също на 12. :) Слагала съм си дамска заедно като отдолу имам гащи също с дамска под цял бански (за да не се вижда). Интересното е че не се намокрят:) Вземи гащи които не ти трябват толкова много, защото гащите отдолу се намокрят:)

13.   Аммм...купи си хапчета за менструация(цикъл). Та тези хапчета не позволяват да ти дойде докато не спреж да ги пиеш

14.   Авторке, какво значи "задължително"? Не оскаш - не влизаш какъв е проблемът. Даскалката няма никакво право да те кара насила, ако го направи можеш да се оплачеш на директора, дори на медиите.

15.   Първо сигурно ли е, че точно тогава ще си в цикъл? Защото ако не си няма да ти трябва тампон. Второ за да те боли по-малко си избери възможно най-малкия размер тампони и гледай да е с копринено покритие (това го установих от опит, тези с коприненото покритие не причиняват толкова дискомфорт). Трето следвай инструкциите са употреба и си мий ръцете и не би следвало да имаш никакви проблеми. ползвам тампони от години и мога да те успокоя, че никога не ми се е късала връвчица нито съм имала някакъв друг проблем със слагането или махането. Така, че няма страшно, тампоните са тествани точно за да няма проблеми. Не, че е супер приятно носенето им, ама по-добре отколкото да си с превръзки. Не е толкова страшно.

16.   От какъв зор класната ти ще те задължи да влезеш в басейна? Казваш и, че не искаш и точка по въпроса.

17.   От авторката: казах на учителката че съм в цикъл и не мога да вляза
вляза. Тя ми отвърна цитирам "Сложи си тампон за вода и толкоз. На снимката трябва да сме заедно. Не случайно се нарича обща снимка". Няма да споря с нея. Ще се опитам да сложа тампон. Вие доста ми помогнахте, за което
БЛАГОДАРЯ!!!

18.   слагай смело

19.   Пак от авторката :) днес реших да се престраша и познайте УСПЯХ!!! Наистина нямаше да се справя без вас! Наистина не болеше, само малко гъделична. Дори ми е по-удобно отколкото с превръзка. Много ви багодаря че ми помогнахте за проблема! Сега само стискайте палци и цялата екскурзия да мине добре. Също така (съжалявам че пиша несвързано) ще пробвам начина, който ви казах по-горе - ще сложа и тампон и превръзка за по-сигурно, и цял бански. И пак - много ви благодаря!!!