Споделена история от Тинейджърски

Даите ми съвет
Здравейте аз съм 12 клас тази година завършвам и у дома е лудница майка ми и баба ми се карат постоянно относно бала ми който е след 2 месеца всъщност цял живот са се карали. Аз от 5 години живея при баба ми понеже не се разбирам с баща ми. Но отначало се чувствах добре и там но после и тя започна да пие и да става грозно тормозеше всеки ден имах чувството че не бях желана аз не бях желана Никъде. В училище ми се подиграваха заради материалното ми положение. Децата наистина може да са много жестоки. Затворих се в себе си и трудно намирах приятели много е мъчно да няма на кого да се обадиш и да споделиш. Малкото ми приятели се отдръпнаха от мен. А имам толкова много мечти и нямам търпение да завърша за да избягам от тук. Пиша Ви за да дадете съвет как да не обръщам внимание на всичко всички са ме поставили под страшно напрежение и не издържам повече дори днес ми идеше да се махна от всеки и всичко.

Коментари

1.   Ясно е решението - завършваш взимаш си парцалките и се изнасяш, работиш, плащаш наеми и се издържаш. Добре дошъл/ла в живота на възрастните! Остави майка ти, баба и тем подобни - виж себе си и ти какво правиш от живота

2.   Хей, малко остана! Пишеш, че цял живот е имало напрежение между тях, а сега вече си на финала! Стискай зъби още малко и като завършиш ще можеш да идеш да учиш някъде далеко или да си намериш работа в друг град, така че когато ти писне мисли за това, мисли за всичко хубаво, което ти предстои. За новия живот, за новите хора, които ще срещнеш, за мечтите, които може и да сбъднеш ако работиш за това... прави си планове за бъдещето, работи върху себе си и ги остави да си се карат. Тяхна си работа! Сега ти имаш много по-важна цел, а именно да се подготвиш за живота си като самостоятелен човек.
Успех! И просто се опитай да не им обръщаш внимание на глупостите, защото най-важната си ТИ и твоето бъдеще!

3.   Просто започни сериозно да учиш и да се готвиш за предстоящите изпити. Можеш също да се запишеш на някакъв спорт или танци, където да се разтоварваш и да срещнеш нови приятели. Аз съм в същото положение- 12 клас, с проблеми в семейството и без много приятели, но това е което правя.. уча, тренирам, занимавам се с неща, които ми доставят удоволствие и гледам винаги да съм заета с нещо, защото така не се депресирам.

4.   Единственото спасение е духовната практика. Човек е поставян в определени условия заради качествата си. Ако иамш качества (добри) въврвиш нагоре, ако не - пропадаш. Примери има достатъчно. В нашия живот имаме малката свобода да избираме накъде да вървим и този избор се диктува от тези качества.
Ние сме като малки камъчета поставени в торбичка и когато ръбчетата на камъчетата се търкат едно в друго, те се изглаждат. това е целта. Този процес може да бъде ускорен, забавен или насочен в обратна посока - зависи каква склонност имаме.
Понеже човек не се ражда случайно в едно семейство, добър ориентир какви качества има той е като се вгледа в качествата на роднините си и каква съдба може да има, като гледа съдбата на по-възрастните в семейството. Ако картината не ти харесва, единствено издигане на съзнанието може да те спаси. Ако ти не промениш съзнанието, където и да отидеш по света, ти носиш сходното с роднините съзнание и карма със себе си. Ще намериш себеподобен, ще имаш семейство и себеподобни деца и всичко се повтаря във времето пак и пак.

5.   Благодаря Ви! Номер 2 прав си благодаря ти за коментара. Номер 4 има логика аз мисля че разбирам защо не се разбирам с роднините по близките точно защото съзнанието ми е различно от тяхното ако пъти съм си мислила че в мен е проблема!! Благодаря ти