Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се в опасност.
Здравейте. От известно време едно момче, което е с две години по-голямо от мен ме търси (пише ми). Самият той сам започна да се интересува от мен. Беше ми писал първо през декември месец. От тогава си пишем през няколко седмици, не много често. Наскоро каза, че е видял майка ми в квартала, който живея. Останах изненадана. Мислех си, че е някакъв фейк профил, но се оказа, че моя близка го е познавала. Тя се обърна към негов познат и той е казал, че е свестен и дори му бил разказвал за мен; че сме били излизали или нещо от сорта. Преди е живял и учил там, където сега живея. Миналата седмица ми писа, че ме е видял в тролея с едно момче. Наистина беше така, бях с мой съученик и се прибирах от училище. Много се притесних. Той знае абсолютно всичко за мен (лична информация, приятели, дори къде живея! ). Казах на майка си и отговора й беше следния: "Щом е научил толкова много неща за теб, значи е вероятно да те харесва". Допитах се и до познати, които са на същото мнение. Бях изненадана... Не знам. Също така момчето твърди, че като малки сме били приятели, но аз не си спомням за него... Мъча си главата, но не ми изплува нищо. Вие как смятате? Има ли повод за притеснение? Моля ви дайте съвет, защото ме хваща параноята, че ме преследва и има лоши намерения. :D :-))

Коментари

1.   Споко, това се случва на много хора. Момчето е хлътнало и сигурно самото си умира от притеснение. Няма те пресечни точки, а той мисли за теб и търси да се захване за нещо. Намеренията му изначало не са лоши, но ако ти нямаш интерес може да се превърне в досадник от който искаш да се отървеш.

2.   Здравей авторке,
Не знам дали имаш повод за притеснение, но ти си споменала по-горе, че въпросното момче е видяло майка ти, а ти си останала изненадана, мислейки, че е фейк профил. Има два вариянта -или си дала лична информация на непознат, или момчето е хлътнало здраво. Съветвам те да не споделяш лична информация с непознати и ако не си го направила - няма страшно. ;) :)

3.   Така като за начало той как познава майка ти? Смисъл снимки ли си му пращала какво? Малко е подозрително така да се рови, все пак са ти личните даний... Най - добре се срещнете на живо поговорете или на кино сещаш се да го видиш какъв е. Може пък и да е притеснителен, обаче доста съвпадения не мислиш ли? В тролея, майка ти... Ако много те е страх кажи му. Може пък да решите двамата проблема. Е успих! Приятна вечер! Xoxo.

Im weirdo.

4.   Аз бях така с една моя приятелка. Оказа се, че има психични проблеми и се в мания часа в хората и тя ме следене, знаеше с кой излизам и всичко, но след време се вманиачи в друго момиче и ме остави.

5.   Хора, пише ви авторката. В петък тоя публикува скрийншот от чата ни, в който аз казвам, че пуша коз. Направих го, за да се направя на готина.... (защо по дяволите). С триста зора го накарах да махне поста. Добре, че беше приятелката ми, за да знам какво да му напиша, за да ги изтрие. И така... махна поста обаче вчера ми написа, че ме е видял на едно посолство и как съм била облечена. Позна! Бързах към метрото за среща с приятелки... Вчера тоя пак беше публикувал същите снимки и на всичкото отгоре ме беше тагнал. Махнах тага и го блокирах. Понеже бях коментирала неговата я публикация, отговорът му беше следния: "о ще ме блокваш ли ще видиш ти какво ще стане"... Бях шокирана. Тоя май е някъв психар, деа го знам.. Казах нч майка си и тя иска да подаде жалба в полицията. Аз вече не знам какво да правя. Тотално се обърках. :х Не мога да повярвам какви неща ми се случват. Егаси филма. Съжалявам, че пиша отвратително просто съм от телефона. Дайте съвет, моля ви.... :-)

7.   Темата е от отдавна, но ми е интересно какво е станало? :Дд Та, авторке, оттърва ли се от тоя или..? :Д

8.   Авторката: Било е фейк профил на едни келешчета от квартала ми. След 1 ден разузнаване и потвърдението на един познат узнах кои са. :д