Споделена история от Тинейджърски

Родителите ли те ме карат да отслабвам
Здравейте аз съм момиче на 13години висока съм 1. 60 и тежа ойоло 65кг. Винаги съм си мислила, че съм си добре и продължавам да го правя, но майка ми не е на това мнение може би защото тя е нещо като модел (модел е силно казано) на бански основно смисъл лятото я викат за фотосесии, а зимата рядко я викат, но това няма значение, защото баща ми е собственик на фитнес и печели много пари. Майка ми логично е слаба не знам дали трябва да ви казвам колко е висока и коло ъежи. Тя е 1. 70 и е 55кг често ходи във фитнеса да помага и да тренира. И да аз ето ме и мен момиче с коремче. Както разбрахме майка ми и баща ми са доста спортни е аз не съм. Първия срок по ФВС имах 4 и майка ми много ми се скара тя иска да спортувам водила ме е на фитнес, волейбол, баскетбол всякакви спортове, но издържам по максимум 2седмици. Ето какво се случи онзи ден, когато се преобличах майка ми влезна в стаята и ме видя гола и като ме почна колко съм надебеляла, а за корема вика леле нямам думи толкова голям е станал като някоя лелка, а тя колкото странно да звучи тя има леки плочки и само ми ги дава за пример. Но аз не искам така си се харесваю какво като имам корем дори и да кача още бих се радвала не е ли по-добре да си имаш коремче гъз и т. н, а не да си няква кльощава деъ се чудиш къде да я хванеш само кожа и кости. Не ям и много по 3филии попринцип на ядене съвсем нормално примерно обичам мак доналдс и там си взимам по 3-4 пилешки бургети. Та как да кажа на мама, че така съм си добре и не искам да отслабвам. Моля публикувайте историята много ми е важно!!!

Коментари

1.   Твоето тегло е близо до затлъстяване и води до здравословни проблеми. Майка ти те обича и иска да те предпази.

2.   Ми, добре си бе, момиче. Кво ти е? Тя майка ти какво толкова иска от теб. Само 3 филии на едно ядене няма да притесни майка ти.

3.   Като станеш на 15-16г. и никой не иска да е е теб и като започнат подигравките, ще разбереш майка ти защо се е притеснявала.Затова се стягай и направи нещо по въпроса.Свине никой не харесва, а ти хич не си фиданка.

4.   Хаха, това според мен е някаква измислица, но иначе 160см и 65 кг е много фаже и за момче, ако не е спортист.

5.   Аз съм на 12 (не че има значение) и ти казвам, че на теб може да ти се струва нормално да ядеш толкова, ама не е. Та аз като ида в Мак доналдс ям чийс бургер с малка кола и повече не мога. А хляб изобщо не ям. Пробвай и ще видиш, че храната е вкусна и с по 1 филйка хляб или изобщо без него. Аз съм 1.63 и тежа 55 - 56 кг и мисля, че съм дебела (тва е друг въпрос), но това тегло за твоята височина е наднормено, така, че е по-добре за зравето ти да отслабнеш.

6.   Незнам как да започна така че ти казвам Здрасти! Първо прочетох това, което си написала и те разбирам донякъде тъй като и аз съм пуснал малъм корем.В момента съм на 16 години момче и както за разликата от някой се опитвам да поддържам някаква форма. За мен майка ти е права до някъде да започнеш с някакъв вид спорт като фитнес. Също така съм на мнението че човек има право да прави какво пписка със себе си, но до определени граници. Като един вид спортуващ бих ти дал съвет да започнеш с фитнес трипъти в седмицата. Ако ти хареса някой спорт просто го спортувай без да ти пука какво си мислят другите други от страни (Виж е тия шекица решила да тренира) кли нещо от сорта. Просто им покажи среден пръст и си гледай себе си. ----П.С: Дано си разбрала какво искам да ти кажа тъй като съм писъл коментара слушайки музика в леглото :) :)

7.   По три филии хляб на ядене, ако и на закуска ядеш хляб - значи цели 9 за един ден само! Ясно ми е, че нямаш никаква хранителна култура, но пък и си малка, простено ти е. Ако продължиш така обаче, можеш да имаш сериозни здравословни проблеми, а и не само - ще те отхвърлят, защото си дебела, ще ти се подиграват, следователно приятели или няма да имаш, или ще са един, или двама.

Започни с разделно хранене и следене на калориите, даже ми е чудно, че поне второто родителите ти не са ти препоръчали.

И последно - НЕ, НЕ Е хубаво да имаш ДЕБЕЛ Г*З и ШКЕМБЕ! Пълните хора изглеждат болни, дори и да не са, ще станат! Това е и една от причините да им се подиграват и да ги отбягват - на хората им става лошо, като видят някой, който е издут от мазнини ... и то навсякъде! А ти имаш и желание още да пълнееш ... Вземи се в ръце, не е толкова трудно да си промениш тези навици! Казвам ти го от опит. ;)

8.   кое момче ще те хареса такава и сега да не пишат момичетата че външния вид не е важен ТОЙ Е НАЙ ВАЖЕН

9.   Остави отслабването настрана, но се опитай поне да се храниш здравословно - зеленчуци, плодове, месо, но не и джънк фудс, от типа на макдоналдс. Ще си докараш много сериозни проблеми. И аз обичах да хапвам мазничко, е сега само да хапна нещо по-тежко или мазно, ми става лошо и дори повръщам.
Намери и някакъв приятен начин за движение - дори да са само дълги разходки. Тялото си отмъщава един ден за тормоза. И то по-скоро, отколкото си мислиш.
Недей обаче да се подлагаш на диети на тази възръст, за да не ти ощетят растежа.
Мисля, че ако майка ти види, че полагаш някакви усилия за здравословен живот, ще те остави намира.

10.   Миличка без да те обиждам но за 13 годишно дете 65 килограма са много! На 13 години би трябвало да си на 40 килограма най-добре ще е за теб ..Нямам за цел да те обиждам, или наранявам но..65 за 13 годишен човек са много! ;/
Майка ти може да се срамува от теб ..просто ми за думите ми но явно е така, но истината е че,65 килограма са МНОГО!
Аз съм на 18 години , а съм 65 и мисля да слабея много а ти..ми казваш че са добре,дете не си права...

Обичам себе си

11.   Отслабни ... след 3-4 години ще им благодариш. Никой не харесва дебели момичета. При мъжете е лесно - трябват ти пари, и може да си си дебел колкото искаш, но при жените е малко по-различно ...

12.   Господи, аз съм 1.62 тежа 51 кг и се чувствам като слон.. Винаги съм се чудила как пълни момичета се чувстват добре в тялото си, а аз не.. но аз поне започнах да тренирам редовно. Виж, стегни се, един ден ще ти дойде акъла и ще се чудиш как да отслабнеш.:) КЪСМЕТЛИЙКА СИ, ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ ТИ ОБИЧАТ СПОРТА.

13.   Еми майка ти е права! Какви са тези 3 филии и пилешки бутчета? Салатата е много по- вкусна и здравословна! И повярвай ми по- добре по- слаб отколкото по- дебел.

14.   Едно е да си слаб, друго е да тренираш и да имаш мускули. Виж, кукло, майка ти може да си мисли, че е права, но ако ти се чувстваш добре в кожата си не се променяй само, защото някой друг иска.

15.   Не искам да те упреквам, защото си още на 13 и не е удачно да пазиш строги диети, но не знам какъв е този стимул да пълнееш още? За мен 3 филии хляб на ядене са прекалено, като сложиш и количеството храна към тях. А тези консерванти от Мак Доналдс? Избий си мисълта че 3-4 пилешки бургера са допустими. Като станеш на 15-16 години, ще се чудиш какви драстични методи да прилагаш за отслабване. Дори по най-задоволяващия стандарт за хората като от ръста си махнеш 100, килограмите ти са в повече (а този стандарт е често отхвърлян). Замисли се за малко по-здравославен начин на живот. Не намалявай изведнъж количеството, но се стреми към по-изчистени и полезни храни. :)

16.   Ето, хората тук ти казват най-правилното - пОСЛУШАЙ МАЙКА си! и здраво спорт- коремни, лицеви, волей, баскет, карай колело, движи се, и за закуска пробвай да ядеш мюсли с прясно мляко. Аз от един месец закусвам това и съм доволна от резултата! Обаче закуската трябва да се комбинира с тренировки!!!

17.   И аз не знам от къде да започна. Първо като човек борещ се с хранително разтройство (на псих. основа, естествено) искам да ти кажа, да не спираш да се харесваш, но да гледаш на нещата реалистично. На 14 започнах да се тревожа за тялото си, бях висока 155 и 48 кг, сега съм на 16/17 158см 59 кг. Каквото и да правиш не се вманиечавай, каквото и да правиш не се влияй от мнението на хората, каквото и да правиш не губи самоуважението си. Единствено мисли за здравето си и как ти се чувстваш. Повярвай ми по-добре дебел/пълен със самочувствие отколкото пълен и счупен. Успех :)