Споделена история от Тинейджърски

Не мога да общувам нормално с хората около мен
Проблема ми може би ще е странен за някои хора, но все пак ще го споделя. Един ден се запознах с две момчета от випуска ми, с които доста си допаднахме и станахме приятели. Скоро след това те ме поканиха да изляза с тях и компанията им на кафе през уикенда. Под "компания" аз си представях около 5-6 човека, но се оказа, че въпросната им комапния е около десет момчета и още толкова момичета. Те ме представиха на абсолютно всеки и всички ми се сториха много мили. След като обаче седнах сред тях загубих ума и дума. Всички се смееха, говореха си, забавляваха се, а аз не можех да изкарам и една дума от устата си. Не защото нямах какво да кажа, а защото се притеснявах ужасно как те ще го приемат. По едно време едно от момичетата ме попита на шега защо не казвам нищо. Още повече се паникьосах и не отговорих нищо. През цялото време не обелих едма дума и усещах как всички ме гледат странно. След този ден двете момчета започнаха да ме подминават и се едно вече не се познавахме. Това не се е случвало за първи път и се чувствам ужасно. Моля ви, дайте ми съвет как да се отпусна и да се държа нормално пред повече хора. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Напълно нормално е да се стъписаш, все пак това са били около 20 човека, с които си си казал едно здрасти и толкова. Да, предполага се, че би трябвало да се опознаеш с тях с разговорите, но това са 20 души! Не се притеснявай толкова много- представи си, че един ден ти се наложи да се запознаеш с родата на бъдещата ти жена. За това по скоро трябва да се притесняваш.

2.   Разбира се, че ще те подминават, най-вероятно и името ти са забравили. Вие сте си напълно непознати, нищо, че сте стояли на една маса.

Щом се притесняваш как ще приемат хората това, което казваш, значи имаш предразсъдъци към тях ... може би, че са глупави и ще ти се смеят, понеже някак си няма да те разберат ...

3.   Здравей аз не съм от мълчаливите (на 13) казвам се галя просто когато някой ме види се усмихва а аз също сега имаме нова ученичка и тя видя че сам забавна, харесвам поп музика и вече сме приятелку. съвет: намери си приятелка споделяй всичко с нея бъди себе си и когато излезеш пак с приятели чувствай се прекрасно общувай с тях и ще се подобриш :)

4.   Причините може да са много мила , но ти не се впечатлявай толко от такива неща. Хората в днешно време са лоши и винаги гледат как да си присмеят зад гърба. Не обръщай внимание и си кажи на ум '' горе главата'' щом те те подминават , подминавай ги и ти , а ако толко много държиш да разбереш какво се случва поговори с един от 2мата или направо и с 2мата въпреки , че аз съм сигурна , че с единия си малко по -близка от колкото с другия. :)