Споделена история от Образование

Помощ с руския език
Здравейте! Уча в 8. клас и съм в паралелка с интензивно изучаване на немски език. От 2. до 7. клас първият ми език беше руски и го знаех много добре, но сега виждам, че започвам да забравям някои неща заради немския. Много моля някой, който разбира от тези неща, да ми помогне с един много голям проблем. Знам окончанията за всеки падеж, но не винаги мога да ги прилагам правилно. Взех си руска граматика от библиотеката ("Практическая грамматика русского языка", 1972), но там нямаше отговор на това, което започна най-много ме затруднява - винителния и дателния падеж. Много ще съм благодарен, ако рускоезичните потребители ми помогнат :).

И само да отбележа, че моля всяко малоумно русофобско същество да си гледа работата и да не бълва помия по Русия/руския език... На всички ни е ясно, че това са прости комплексари, които не са постигнали нищо в живота си и моля администраторите да не публикуват такива коментари :).

Предварително благодаря!

Коментари

1.   Във Винителен стои допълнението -Кого? (кого)Что? (какво) и въпросът за движение Куда? ( задава се само ако има някакво движение иначе за място е Где? който стои в Предложен падеж)Окончания приемат от мъжки род САМО ОДУШЕВЕНИТЕ съществителни -а -я (приемат окончанията на Родителен) Женски род ВСИЧКИ приемат окончания-у-ю За множествено число също приемат на Родитен-ов ей Неодушевените и среден род си остават в Именителен
Винетелен също се използва когато питаме как се казва някого Как его /ее зовут?
и на въпрос Когда( кога)САМО за дните от седмицата -в субботу
В Дателен са въпросите Кому? Чему? ( на кого ;на какво)Използва се когато питаме за възрасста на някого Сколько ему лет? И когато описваме как се чувстаме Мне холодно Мне весело
Окочания за мъжки и среден род са у-ю а за женскии -е За множествено число са ам-ям
Това е общо взето за двата падежа те нямат нищо общо ако има нещо друго питай
Надявам се да съм помогнала

2.   Чети руски книги и гледай филми на руски език. Само да четеш граматика, няма как да стане. След време ще прилагаш окончанията без да се замисляш. Има много хубави руски филми, като ги гледаш вниквай в съдържанието на репликите. Колкото повече филми гледаш на руски, толкова по-бързо ще можеш да говориш руския. Няма да стане с вълшебна пръчка, но пък с филмите можеш и да релаксираш. Съчетавай полезното с приятното.

3.   Много, много благодаря за коментарите! Помогнахте ми много, затова отново едно голямо БЛАГОДАРЯ!