Споделена история от Тинейджърски

Рано ли ми е за бебе?
На 18 години съм, но попринцип тръгнах по-рано на училище и тази година завършвам. Имам си приятел от 3 години и нещата са доста сериозни. Първият ми път беше с него, най-специалните ми моменти са били с него и много го обичам, никога не сме се карали. Проблема е, че той е на 25 и постоянно повдига темата за деца. А аз съм още малка, направо пикла с извинение, но много искам да имам дете от него и то още на тази възраст. Мисля, че ще сме страхотни родители, а той има възможности, семейството му също е заможно и не е проблем да се отгледа едно дете. А още повече, че ние живеем заедно от 1 година и вече се чувстваме като семейство. Да, наистина, няма да имам хубаво образование, но пък той печели достатъчно и за двама ни, така че това не е особен проблем.
Изкажете мнение, какво мислите?

Коментари

1.   Мисля, че си тъпа.

2.   Той и да има възможности, ти си изкарай образованието. Иначе цял живот ще си зависима от него. Да сте живи и здрави да се разбирате, но ако случайно стане фал след време, без образование ще си в мн неизгодна ситуация и принудена да си с него. А дори и да не ти се налага, хубаво да можеш да разчиташ и на себе си. Ще се чувстваш по-полезна, достойна, независима. Сега може би няма да ме разбереш, но след няколко години ще разсъждаваш различно. А и цял живот да си домакиня, в един момент ще,ти писне и ще искаш да се развиваш, да си имаш професи и призвание, свои контакти и т.н. Още си на 18, как си представяш следващите 60 г. донакиня? Или ако той се разпърди с неговите и го лишат от наследство, тогава липсата на образование също ще ви постави в лоша ситуация. Ами той като умре след години, ти какво правиш без пенсия, без професия и образование? Или ако родителите му фалират? Има много ако-та и затова си длъжна да си оплетеш кошницата овреме, за да не страдаш после. Бебе можеш да направиш и след 5 г., за 5 г. няма да престарееш. А и чисто психологически не съм убеден, готова ли си за майка. И аз си мислех, че е ори мели яж, но като ти дойде на главата, разбираш, че е много по-трудно, отколкото си си мислел и трябва определен житейски опит. Колкото до приятеля ти и на 30 да стане баща не е проблем. Мъжете и на 50 ставаме и не е проблем за нас.

3.   "А аз съм още малка, направо пикла с извинение"
"Да, наистина, няма да имам хубаво образование, но пък той печели достатъчно и за двама ни, така че това не е особен проблем."
Сама си си отговорила на въпроса. Скъпа, сега не го разбираш, но образованието не е само пари. Нито пък отглеждането на едно дете се състои само във финансови разходи. На 18 години имаш още много да видиш и научиш от живота, неща които да предадеш дори на бъдещите си деца.
"много го обичам, никога не сме се карали"
Не че се давам за пример, но най-много съм се карала с хората, които обичам. За какво да си хабя нервите за някой, който не го заслужава? Съжалявам, но ми звучиш много незряло не само за дете, но и за някаква по-сериозна връзка.

4.   Здравей! Аз съм пък на 16 хахах и винаги съм си мислила за този невероятен момент, да бъдеш бременна. Но пък и винаги съм си мислила за студентските години хах ако не сега то кога? Не предпочиташ ли да си изживееш 2-3-4 студентски години? Аз ги чакам с нетърпение, въпреки че и детето също, но всички е въпрос на избор, а относно приятеля ти виж мила , за да бъде готов един мъж да отгледа дете трябва да е минимум на 28-29 това който и да питаш го знае, но пък и зависи колко те обича! Според мен ще е по-добре да изчакате, а ти да поучиш и поживееш, а след това да мислиш за деца, така или иначе в това ще състои живота ти в следващите години, а судентския живот кой ти го дава. Както и да е, ако наистина го чувствате така действайте! :)

5.   Ако сега родиш дете, никога няма да изживееш пълноценно най-хубавите си години! Разбирам, ако сега бяхме 18-ти век, да родиш толкова млада, но сега... в тези времена не е подходящо. Наистина си много малка още, за да раждаш. И аз тази година ставам на 18 години, но съм далеч от мисълта да имам деца, въпреки че и аз искам да имам един ден. А ако искаш по-късно да учиш висше? А ако се скарате в приятеля си? По-добре изчакай още две-три години. Недей да бързаш. Бързата работа и два пъти работа.

6.   Не че не би могла да учиш и да гледаш дете, но въпреки това бих те посъветвала да изчакаш още 3-5г. поне, да се възползваш от шанса да пътуваш с любимия, да се насладите един на друг.

7.   Според мен още си малка за дете. Първо, учи, завърши висше ( не, че с дете не може, но все пак ще ти е по-натоварено с дете). Стъпи сама на краката си, т.е. работи, не разчитай изцяло на човека до теб, тъй като нищо не се знае, както сега сте влюбени и се обичате, така извън може да останеш сама. В една връзка всеки ден се бориш за човека до теб, но също не е 100%,че ще сте заедно до живот. Той също е млад само на 25 г., така спокойно може да изчакате поне още 4-5 години. Живеете заедно, забавлявайте се, пътувайте, ако имате възможност, както се казва вижте свят, докато нямате дете, защото после голям процент, ще се съобразявате с детето/децата.

8.   А ако ходише с някой който нямяше възмижности, дори не би се замислила за бебе, но щом има давай нали...да го вържеш и да си оправиш живота...ех жени жениии.....

9.   Аз съм на 19 и съм студентка първи курс. Също живея с приятеля си, който е на 23, но все още мисля, че е рано. И съветът ми към теб е да не бързаш! И ние много често отваряме въпроса, но не мисля че сме достатъчно зрели за това! Има време за всичко :-)

10.   Ако много го искаш,защо не.Иначе не е лошо да поизакаш малко,иначе интересно,че приятеля ти иска,аз съм жена почти колкото него,но още не съм се решила.А за университета-има и задочно обучение.Но иначе ,според мен да изчакате -няма лошо...

11.   Ако историята ти е в тиинейджърски, значи ти е рано!

12.   Виж какво, аз не съм роден в заможно семейство, но майка ми ме е родила на 18, сега майка ми е най-младата майка сред приятелите ми. По принцип човек винаги има избор, и в случая имаш два. Да имаш дете на 18, което не е лошо, защото ще си отгледаш детето и ти като станеш на 35-40 вече детето ти няма да е при теб, а ще учи някъде, вероятно и ще се издържа само, а ти ще щракаш с пръсти, докато ако решиш първо да учиш, и после да правиш дете... ако наистина ти е доказал, че те обича, според мен направете още сега, не е лошо!

13.   Рано е за бебе това представлява голям стресът за организма и воденето само на полов живот...

14.   Това е важно решение, с което не се бърза. Най-добре се погрижи за образоването си, защото сега може да не е проблем, но не знаеш как ще се развие живота ти в бъдеще. А и все ще можета да изчакате няколко години....
Да не говорим, какво ще правиш като детето порасне? Трябва да развиваш и себе си, за да не станеш една от онези обсебващи майки.

15.   На 25 е рано за него, какво ли остава за теб ..няма нищо по-хубаво от това да имаш дете, детето е щастие, но преди всичко трябва да си психически готова, защото това не никак малка отговорност ! Имаш си приятел- обичате се, хубаво ви е заедно.. живейте СЕГА, защото след като си направите дете и то се роди, животът и на двамата коренно ще се промени и личното и свободно време ще е само мираж.. хубаво си помисли това не е никак малка крачка !!! :)

16.   Цял живот ли искаш да зависиш от някого? Запиши висше и си живей живота! Бъди независима и силна! Каква сериозна връзка от 3 г.? Това е ученическата ти любов. Момичетата на твоята възраст ще се запишат на есен в университет, ще ходят по купони, ще си живеят безгрижно, а ти ще дондуркаш бебе и ще сменяш насрани памперси. Ако твоя толкова държи на теб и иска бебе, може да почака още 4-5 г. Не сте престарели, че да гоните последният влак. Плюс това важното е на колко ти ще родиш, а не кога той ще посее семето си.

18.   На тебе - да, на него... започва да му идва времето, но ако акълът и отговорността му не са на ниво, по-добре недей. И знай, че едно дете далеч не се гледа само със заможност (освен ако не искаш да го направиш идиотче и на 15 да се самоубие със свръхдоза...) - родителството е изключително отговорно занимание - ежедневно, ежечасно, децата нямат бутон "Mute", нито "Оff". Така че дете се прави само при взаимно и голямо желание, и с готовност да се преодолеят много безсънни нощи. лишения и други не особено приятни моменти.

19.   Ти и преди 3 години, като си била на 15 си била пикла, но твоя 22годишен тогава "приятел'" е бил педифил , като повечето роми, но от заможно семейство.Егати и семейството.Може да се окажеш само доставчик на внуците им, и след време чао.

20.   Щом сте заедно от толкова време и най важното сте живяли заедно година и се чувсташ перфектно няма какво толкова да му мислиш действайте по въпроса, няма нищо по красиво от младо влюбено семейство, а относно образованието недей слушай разните /с извинение/ комплексари които чакат с нетърпение да избягат от малкото провинциално градче и от родителите си с представата че ще станат нещо повече от това което са сега, има доста форми на обучение от които можеш да се възползваш в днешно време и междудругото 30 40 % от студентите са си изтървали набора за ВУЗ. Затова че успех от мен. М 27.

21.   Мила, трябва и ти да го искаш, защото иначе няма смисъл. Права си, че си малка, а той за къде се е разбързал, не го знам :) Седнете, поговорете сериозно и решете какво да правите.

Искрено ваша И.

22.   Не бързай! Ако приятелят ти те обича чак толкова много, ще изчака докато станеш поне на 22-23, защото едно дете освен от пари се нуждае и от умна майка, която да знае как да го направи човек. А, ти сама казваш, че си още току що завършила без никакъв житейски опит. Та самата ти си още почти дете, на какво мислиш, че ще можеш да научиш своето като сама ти още имаш много да учиш за живота? Сигурна съм, че ако изчакаш няколко години ще си много по-добра майка отколкото би била на 18-19 години.

23.   Аз мисля, че е хубаво да завършиш някакво образование, но ако мислиш, че си готова да имаш дете го направи. Никой няма право да ти казва кое е по- добре за теб трябва добре да помислиш и да го обсъдиш с приятеля си. Успех!