Споделена история от Тинейджърски

Диплома за основно
Първо искрено моля историята ми да бъде публикувана.
Здравейте, аз съм момиче в 8 клас.
Тази година ми е първа в Природоматематичека гимназия с профил Биология. Проблемът е, че от 1 клас не съм завършвала с 5 по нещо каквото и да е. Родителите ми са големи бележкари, аз не се интересувам толкова за оценките и не ми пука особено. Този срок завърших с 5 по математика и то всички петици бяха с +, но не успях да изкарам 6. Мисля че сега вторият срок пак ще имам 5 и тук идва проблемът, че ще имам 5 в дипломата. Някой знае ли да ли се смята нещо от оценките, с които си завършил 7 клас, защото иначе си загубена
п. с ходя на уроци по математика
Наистина моля модераторите да публикуват това.

Коментари

1.   Да и аз бях така навремето. Смисъл имах повече петици, но все пак. Накратко ти го казвам - с 1-2 или дори повече петици, пак ще те приемат, където поискаш. Имаш матури да държиш, тях ако минеш добре и четворки да имаш в дипломата няма да има никакво значение. В днешно време учениците МАСОВО си завършват в обикновени СОУ-та и гимназиите и специализираните училища остават с непопълнени паралелки. Вярвай ми краката ще ти ближат само и само да отидеш при тях. Не се притеснявай, а и ако не смяташ да продължаваш с математика, то най-добре спри уроците, защото няма смисъл. На майка ти и баща ти можеш да им кажеш да се поинтересуват и от друго, освен да ти наливат същите простотии в главата, каквито ми бяха наливани на мен. Минал съм по тоя път и ти казвам как стоят нещата. Ако някой след мен ти каже(напише), че греша, не му вярвай, просто недей! Спокойно и полека!

2.   По принцип за диплома след 12 клас се вземат оценките от 9 клас до 12, смисъл средно аритметично и така ти се определят крайните резултати. А относно за оценките, рано ти е да мислиш по кое с колко ще завършиш. Гледай там да си учиш колкото можеш и да имаш елементарните знания. Вече навсякъде приемат с двойки и тройки, така че спокойно. А 8 клас също влиза за основното, смисъл оценките. След това е за средното.

3.   Мисля, че 1 мaлко се объркa. Момичето говори зa дипломa зa основно обрaзовaние не зa средно. Инъче не се притеснявaй осн. дипломa нямa знaчение вaжно е кaкво ще пише нa тaзи зa средно.

4.   Важното е да завършиш основното и средното си образование и след това да учиш в университет. Природоматематическата гимназия не е трябвало да я избираш. Трябвало е по-лесна гимназия за да не се мъчиш с оценките в училище. Казвам ти го от опит. На твоята възраст учих и аз в елитна гимназия и ми беше трудно. След това влязох в университета и завърших.