Споделена история от Тинейджърски

В мен ли е грешката
Аз съм момиче на 15 години. Тази година отидох в ново училище и с повечето хора от класа не си пасваме особено. Имаме доста различни интереси в което няма нищо лошо разбира се, но те ме мислят за побъркана.. доста пъти са ми го казвали. И всичкото това защото им казах, че не пуша и не влизам толкова често в facebook а пък когато им казах че не ходя по дискотеки.. тогава ме гледаха все едно съм паднала от Марс. Не искам да се правя на нещо, което не съм, но се почувствах малко кофти.. започвам да си мисля, че не е нещо наред с мен. Нон-стоп ми повтарят, че сега ни е времето да се забавляваме и от една страна са прави, но явно моите интереси са коренно различни и понякога не мога да намеря общ език с връстниците си.

Коментари

1.   Училище на 1- място

2.   Мисля че в дискотеките пускат само над 18г. Така, че едва ли някой от съучениците ти ходи на дискотека, освен ако нямаш предвид детските "дискотеки" до 10ч. вечерта, които не са никакви дискотеки а някакви детски партита. Освен това ме съмнява родителите на 15г. да ги пускат до малките часове на ноща да скитат по дискотеки. Предполагам, че не си по-различна а вероятно си под по строг контрол от родителите. По принцип всички деца имат едни и същи желания, но на едни им се пречи повече отколкото на други. В смисъл, че зависи от родителите. Аз лично не подкрепям идеята 15г. да пие, пуши и да се мъкне по нощите, но като погледна себе си виждам, че точно това съм правил. Разликата е, че тогава на 15г. се чувствах пораснал и голям, докато не станах на 20г. и излизайки от казармата да разбера че на 15г всъщност съм бил дете. После на 30г. Осъзнах че и на 20г. все още не съм бил достатъчно голям. Сега от позицията на 40 годишен, мога да заявя, че човек е истински пораснъл след 26-27г. тогава е напълно осъзнат и не живее с илюзии а има реална представа за живота. Така, че всичко което гледаш днес, ще е много по различно след 10г., съучениците ти ще са различни, мисленето, проявите и т. н.

3.   До 2. В малките градове дискотеките са пълни с малолетни и непълнолетни, ако има проверки им казват да дойдат след 2:30ч. За големите градове не знам, сигурно се намират такива. А авторката - ти си по-добре така. Аз пропуших в 8. клас и почнах да ходя по дискотеки в 10. Какво спечелих? Сега съжалявам, можеше и без цигарите, но е късно да ги откажа, пък за дискотеката нищо не ме бъркаше да започна да ходя чак на 18г. Ти гледай да се изучиш и завърши успешно, такива хора успяват и се реализират в живота. Съучениците ти купонджии ме съмнява да прокопсат.

4.   Изобщо не е в теб грешката! Хората са различни, интересите и хобитата им също. Представяш ли си колко щеше да е скучно ако всички бяхме еднакви и харесвахме само няколко неща? Да, сега ти е времето да се забавляваш и да се радваш на живота, но кой е казал, че пушенето и ходенето по дискотеки са единствения начин? Вместо да скучаеш в някоя дискотека, и още по-лошо, да се насилваш да пушиш за да си като другите, можеш да правиш нещата, които те правят щастлива. А това, че за съучениците ти единственият начин да се забавляват е да се напият и да танцуват по масите, това те изобщо не те интересува. Приятелите ти ще те харесат такава каквато си, а мнението на другите не е важно. Да не говорим, че ако се насилиш да правиш неща, които не ти харесват само и само да те приемат, веднага ще си проличи и пак няма да те приемат за една от тях. За това забавлявай се така както на теб ти харесва и се радвай на живота. Каквото и да правиш няма как да се харесаш на всички, за това не се и мъчи, ами гледай да си прекарваш свободното време така, че да ти е приятно.