Споделена история от Тинейджърски

Проблеми вкъщи - разведени родители
Така... момиче на 16. ще карам направо. Когато бях на 4 мама и тати се разделиха. Аз го приех доста тежко но не го показвах. Когато бях на 10 татко почина. Това го приех ужасно. Избягах от вкъщи и 2 дена се скитах като човек без нищо. Когато се разделиха отношенията бяха много влошение и мама не даваше на тати да ме вижда.... докато не порастнах. Мама си намери нов мъж. Добър човек те се ожениха и до днес си живеем заедно имам и полусестра. Проблема е че се чувствам излишна. Всички задължения вкъщи падат на мой груб. Освен ученето и сериозното отношение към спорта аз трябва да потдържам и цялата къща както и да готвя чистя пера и т. н. Много се замислям какво щеше да е ако тати беше жив и живеех с него!

Коментари

1.   Задълженията ти са нормални за твоята възраст. На 16 г. е нормално да помагаш у дома и да се готвиш за самостоятелен живот. Дори да беше жив баща ти, животът ти щеше да е подобен в битово отношение, но да - никой не може вече да ти даде бащината любов, ПРИЕМАНЕТО от бащата, неговата подкрепа и съвет.
За съжаление другият мъж също не може да ти даде тези неща. Един ден като си намериш сама приятел ще е по-добре и от него ще получиш любовта, подкрепата, които ти трябват.
Не си излишна, това си си го въобразила, а просто ти липсва вниманието от детството и свободите тогава. Лошата новина е, че детството за теб е минало и ДОБРЕ ДОШЛА В СВЕТА НА ВЪЗРАСТНИТЕ - много права, но и отговорности. Ти в момента си получила само отговорностите, но като се изнесеш ще видиш и свободата на възрастните. Бъди търпелива.
Не се ядосвай заради домакинската работа, но говори с майка си да си я поделяте, защото ти също ходиш на училище както тя на работа и имаш и други задължения. Един ден ще ти е полезно наученото. Трудно ти е в момента, но ще ти стане рутина и ще се справяш много по-добре от глезлите, когато сама станеш майка или дори сама живееш някъде. Не съжалявай за това, защото е много трудно после да научиш тези неща, ако не ги научиш в семейството, но побързай да се изнесеш при първа възможност от там след навършване на пълнолетие - не защото си излишна, а защото си голяма, а свободата не се дава, а се взима. Има хора на 30 г., които живеят като теб, защото не са намерили смелост да поемат живота си в своите ръце.