Споделена история от Тинейджърски

Нещо по-евтино?
Здравейте! :) Искам да ви попитам за крем срещу стрии ползвам контратубекс,но е много скъп,а е толкова малко :S И да попитам има ли жена без стрии? защото съм на 16 а вече имам :( и ми е претиснено :) МЕрси предварително :)

Коментари

1.   Аз съм на 14 и имам по гърдите ... отврат !! ;(

3.   Индивидуално е. Аз съм на 24 и нямам никъде стрии (дано и занапред да е така).

4.   Аз съм почти на 19 но нямам стрии нито целулит но нз не съм чувала за някакво др лекарство но можеш да питаш в аптеката

5.   Стриите на ранна възраст се появяват от бързо израстване (в някои случай дори и по гърба) , от рязко напълняване и след раждане. Стрията се получава, когато кожата се разтегля рязко и слоят мускулна тъкан под нея, не успява да се разтегне със същото темпо и се нацепва леко, това нацепване виждаме на повърхността на кожата под формата на стрия. няма нищо страшно и нередно в това. Контратубек не е подходящ зашото този медикамент се използва за белези. Препоръчвам ти да си взенеш дълбоко хидратиращ крем или такъв специално за стрии, голяма разлика няма да има. Евтин и много ефикасен е лосионът за тяло Organik на Aroma, можеш да го намериш във всички аптеки, дори в някой супермаркети, в които се предлага козметика струва 5.50. Той е дълбокохидратиращ, можеш да направиш опит като изсипеш малко от него върху пръстите на раката си, след няколко минути ще гъбясат, все едно си се къпала! Другият варянт е да си поръчаш от AVON от серията Body solutions, крем предназначен специално за стрии, опаковката му е лилава, можеш да го видиш в нета ии каталог на Ейвън. Той не струва повече от 10 лева, дори в момента мисля е на промоция. Също за разлика от Контратубекса, първият крем който ти препоръчах е 300мл, а вторият 200мл. Също много би ти помогнало да се скрият стриите, печенето (здравословно, не изгаряне!) и морската вода! :) Дано съм ти била полезна!

6.   Ами да има жени без стрии.Ти обаче не се впрягай много.Днешно време момичетата сами си причинявате всичко от глупост.От това, че не ядете нормално, и че дори да се храните консумирате само боклуци.Диетите за вас означават глад.Зимата не се обличате, а ходите полуголи с къси поли и якенца оставящи всичко под гърдите Ви на студа и след две три зими организма Ви е натрупал достатъчно мазнини, които знае, че нетрябва да изчезнат, за да имат защита вътрешните органи.И такива работи Ви водят до стриите и големите задници със паласки и тлъсти коремчета.За спорт все пак не си и помисляте, защото ще се изпотите, а това е много гадно нали?По-добре си стойте по кафетата и пушете цигари и клюкарствайте.Това е по-яко нали?
И още нещо.Стриите ти никога няма да изчезнат каквото и да правиш.Постарай се да не се появяват нови поне.

7.   Ееее стига де, номер 6. Не се карай толкова на момичето.
Голяма работа, като имаш стрии. Наистина добрият тен ги скрива горе-долу. Аз нямам, но пък не си харесвам нещо друго от външността. Така че, не можем да сме идеални.

8.   Със свинска маз се мажи аз с това се мажа и съм на 15,имам малко по краката и с нея се мажа помага

9.   Обаче номер 6 е много права и аз сам на това мнение макар че и аз имам стрии и съм на 16 от ряското отслабване което направих.. и наистина не си заслужаваше защото беше кртковременоо а си сасипах кожата...

10.   Зехтин хахха не бе помага ;)

11.   С каквото и да мажеш стриите те няма да изчезнат нито кремове нито нищо. Стриите, които са в ранна възраст (те са като лилаво-червени, лилаво-кафеникави) може да се премахнат в някои козметични салони или с различни процедури за отстраняването им, но не винаги се получава.

12.   Най-добре отиди и попитай в някоя аптека, там най-добре ще те насочат. Чувала съм за масло на Икаров, имало ефект, някуде 6-7 лв е.

13.   Трудно се скриват, при повечето жени от самосебе си изчезват, а при някои изобщо не изчезват. Индивидуално е. Получават се след рязко отслабване, напълняване, нещо, което разпъва кожата за кратко време.
А целулитът е следствие от заседнал начин на живот, липса на движение. Само с гелове не се маха, трябва и спорт.

Мег*