Споделена история от Тинейджърски

Обеца на на хрущяла (хеликс)
Здравейте. Реших да си направя обеца на хрущяла в горната част на ухото. Но започнаха да ми казват 'да се подготвя психически за болка'. Наистина ли толкова боли? И колко голям е шансът да ми се напука хрущяла? Доколкото знам се пробива с абокад. Но това за напукването на хрущяла наистина ме плаши. Кажете мнение, някои от вас може би имат. Благодаря ви.

Коментари

1.   Аз си бях направила да наистина много били даже ми се инфектира и мах гной въпреки, че постоянно го почиствах и правех компреси със спиръ ;( издържах може би седмица и го махнах голям ужас беше, но трябва да внимаваш айде болката се търпи но кат почне да се инфектира даже и температура ще вдигаш (при мен беше така ) а иначе по същото време си бях направила и трагус и нищо абе хич не ме заболя вече от2години си стои :D и да чукна на дърво не ме боляло но ти си решаваш все пак при всеки е различен казвали са ми и че трагуса били много а при не беше така.
Ж21

2.   Боли доста, да, защото мястото е твърдо, но не се притеснявай толкова, не е фрапираща болката.

3.   Да, ще боли и е рисково.

4.   Благодаря ви, оценявам мнението ви. Давайте още съвети. https://www.youtube.com/watch?v=ybF0jRCIS0g понеже го гледах ози клип се бях обезстрашила...
-Авторката

6.   Аз си направих може би преди месец.И мен ме беше много страх,но наистина исках . Отидох в студиото където си направих и предната (имам три на едното и една на другото) . Намазаха ми ухото с вид упойка.Изчаках 5 минути ,за да подейства ,след което ми пробиха ухото с пистолет ,не с абокад .Първоначално не ме болеше ,но след около 20 минути почна да ме боли.....Сега след месец горе-долу още ме понаболява ,но не е болка за умиране....трябва да знаеш ,че при всеки индивидуално . Мен не ме болеше много и хрушяла ми си е цял. Ако желанието ти е по-голямо от страха давай смело! Дано съветът ми ти помогне! :)
Ж15

7.   Гнуууууус!!!

8.   Оффф какво плашите момичето, боли но ще стане бързо и ще усетиш само част от болката. Не се притеснявай!!! 1

9.   Боли, но не е болка за умиране. Не ми се напука хрущяла, не се инфектира, нямах проблеми, въпреки че го пробих сама с абокад. Успех :3

10.   Аз имам 5 на едното ухо и 2 от тях са на хрущяла. И мен ме бяха наплашили много, но си направих. Болката не беше толкова голяма, а аз не държа на болка. Пробиха ме с пистолет не с абокат. Дупката зараства много бавно. Около 5 месеца ми отне на мен. Така че давай.