Споделена история от Тинейджърски

Той ме обърква
Здравейте. Може като прочетете заглавието да си кажете поредната банална история, но просто искам да я споделя защото моите 'приятелки' не ме разбират.
Още миналата година някакво момче ми прати покана за приятелство. Тогава приех защото видях, че е от училището ми.
Много рядко се засичахме в училище. Аз не му казвах нищо, все пак не се познавахме. Той винаги ме гледаше все едно е хипнотизиран. Това донякъде много ме плашише. Мислех, че си въобразявам и накарах едно момиче като мине да ми каже дали е така. Така беше. И от там почнаха да се подиграват, защото той не е от най-красивите. Дойде завършването. Той постоянно минаваше покрай мен. Много се дразнех. Гледаше ме с отворена уста. Умирах от срам.
Лятото той беше харесал статус на една приятелка : Харесай и ще ти дам име, а ти, ще кажеш дали, ще тръгнеш с него/нея. Тя естествено му даде мен. Той написа да. След няколко дена започна да ми пише кп и такива. Понеже нашите са разведени и аз всяка седмица бях на различно място, нямаше как да си правя много уговорки за излизане. И за това му писах. Беше забавен. Постоянно ми пишеше някакви сърца и целувки. Гледах да не ставаме много близки. Един ден си говорихме по скайп. Само той говореше. Аз попринцип съм срамежлива. Той се ядоса. Каза ми :още ли не се отпусна. Стана ми много гадно. После ми писа, че ме харесва, а аз незнаех как да реагирам и му написах знам. Стана ми смешно защото той беше учуден, че знам. След това не ми писа. Само няколко пъти ама ми каза ако ти се пише ми пиши. Когато аз пишех първа се чувствах като натрапница.
Той си намери гадже. Спря да ми харесва снимки, статуси. Мина нова година и се почна пак. Този път и в Инстаграм. Мислех, че не е нарочно, но следва само гаджето си и мен. Постоянно ми гледа профила. Харесва ми снимки от преди месец. А този път аз съм тази която го харесва. Знам, че е невъзможно да сме заедно, но ме обърква. Странно ми е да има гадже и да се занимава с мен.

Коментари

1.   Откъде знаеш, че не те харесва? Може да е тръгнал с тази, просто да те забрави, помислил е, че няма нищо да стане. Ами започни да му харесваш снимки и ти, дано постепенно възобновите контактите си и така. Не казвай веднага, че е невъзможно, защото не се знае. Опитай първо.

2.   Не е невъзможно ,но този път 1вата крачка зависи от теб! Как разбра ,че ти гледа профила помеждудругото?