Споделена история от Тинейджърски

Влюбена в най-добрия си приятел :(
Влюбих се във възможно най-добрият си приятел! На всичкото отгоре съвсем до скоро, даже и още може би, най-добрата ми приятелка го харесваше та и на нея не мога да кажа. Тя ще ме разбере, но ще излезе така че все едно докато ми е говорила за него аз също съм си мислела за него. Най-гадното е, че той е от моя клас и всеки ден сме си заедно, като приятели! Страх ме е да му кажа, защото се боя да не загубя и приятелството му, а пък и той си има приятелка. И сега незнам какво да правя! :( МОЛЯ ВИ, ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ! :(:(:(

Коментари

1.   Добре де хора няма ли да ме посъветвате нещо ;( понякой път като видя че много пъти е четена изповедта на някой имам чувството че ги четете и се успокоявате с чуждите проблеми! Айде помогнете ми! ;(

2.   Защо ли ми се струва че и аз съм минавала по тоя път? Аз също харесвах момчето което моята най-добра приятелка харесваше и аз нямах смелост да й кажа. Да тъпо се получава да й кажеш ама според мен по-добре е да споделиш с нея и да се разберете като приятелки за коя ше е момчето без да се карате де, няма смисъл да си разваляте приятелството заради едно момче. Тва за мен е тъпотия. Така че разберете и не се карайте

3.   Всичко е времено и ще отшуми, но ако мислиш че имаш смелост да му кажеш седнете някаде на тихо място и му кажи какво чъстваш към него. НЕЩАТА ПРОСТО ЩЕ СЕ СЛУЧАТ. НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ.

4.   Направи си кефа и се изчукайте само така ще угасиш пожара на възникналото чувство и той от своя страна ще преоткрие теб и ще вземе решение с коя да бъде- като шанса да го спечелиш ако се представиш добре в секса е много голям и ще бъде твой!

5.   Здравей! Аз също имам най-добър приятел от години. Понякога съм имала усещането, че съм влюбена в него, но то е отминавало, за което съм много щастлива, защото сме създали едно чудесно приятелство. Според мен изчакай известно време, за да се допиташ до себе си и да разбереш дали наистина е така ... Не бързай ! И те съветвам да си помислиш не дни, а 1-2 седмици, тогава всичко отлежава ... И ако след тези седмици усетиш, че наистина си влюбена или имаш някакви чувства сподели му ... Нали все пак той знае всичките ти тайни и именно заради това ти е най-добър приятел ...

6.   Аз съм авторката! Нямам сили да им кажа! Предпочитам всичко да си остане като до сега пред това да се прецака някое от приятелствата ми! И все пак много ви благодаря за съветите, но нямам смелост да им призная, пък и няма смисъл!

7.   Едва ли някой следи все още темата но все пак да ви се похваля - казах на най-добрата си приятелка! Тя вече не го харесва и се възползвах от това и и го съобщих! А знаете ли кое ме шашна - това че като и казах и тя ми каза "знам" :D:D:D аз я питах от къде а тя ми каза че то си ми личи! Лелее да можеше и той да го види!

8.   Ако много го харесваш опитай се да му го покажеш, така че и той да се зачуди дали наистина изпитва само приятелски чувства към теб или става нещо повече. Аз и моят най-добър приятел бяхме просто приятели, той имаше друга, аз бях скъсала с бившия си, в един момент с него се бяхме награбили, сега той не е с нея и аз не съм с бившия, лекуваме рани, но току виж и да сме заедно. Смея да кажа, че с него се познаваме добре и може би сме един за друг, но времето ще покаже, не бързам. Ако го искаш се опитай да се постараеш да му се харесаш, все пак кой го познава по-добре от теб. Знаеш какво обича, какво харесва в едно момиче, покажи му, че това, което търси е в теб! Успех, пиши, какво е станало :)

9.   Аз имам същия проблем с тази разлика, че харесвам най-добрата си приятелка от 2 години и сме в един клас... кофтито е че тя си има приятел. Обичам си я страшно много, виждам и нейния поглед, начина по който се държи абе всичко сочи към това, че и тя ме харесва но.... има си приятел. И как да ви кажа криво ми е на душата... единствения съвет който мога да си дам е да чакам, също и към авторката...

10.   Kогато харесваш момче трябва да се правиш на отракана!дори ако искаш си го кажи направо но не знаеш какво ще направи.е ти си прецени дали си толкова влюбена в момчето.ето като мен аз съм 3 клас но харесвам кристиан от 5 клас.аз съм влюбена до уши в него но не знам той дали ме харесва толкова колкото аз него.той е най-якото момче в ,,оу христо смирненски''.и слочайно ако и той пише за мен такива неща за мен вече ако трябва да направя нещо!

11.   Пиклата 3 ти клас била влюбена до уши леле ти още не знаеш кво е любов бее

12.   Aбе може и да не знае кфо значи .. ама за да си влюбен няма значение на колко години си .. явно си много изостанала .. и незнаеш :Д:Д:Д:Д

13.   Към авторката: Щом си казала на приятелката си, ще можеш и на приятеля си, нали е същото!

Номер 10, след години ще разбереш какво е да си "влюбен до уши в някого" и ще се смееш колко глупава си била!

А колкото до номер 12, до определена възраст има само обще интереси, след това следва "харесването", идва влюбването и страстта, а най-накрая остава истинската обич и сигурност.

Някой може и да е изостанал, но ти не си достатъчно напреднала, че да сочиш с пръст и поучаваш.

14.   Хахаххаах малката трети клас направо made my day :D
Иначе за влюбването и любовта наистина няма възрастови граници, просто го чувстваш по различен начин през различните години и си мислиш, че любовта ти расте, а тя просто се изменя..
Исторята не е много актуална май и не знам какво е станало с приятеля ти, ама аз да си кажа..Не мсиля, че е редно да му казваш, ако не мислиш, че и той има такива чувтва. Тъй като съм го преживяла, знам. Приятелството трябва да си остане така, защото това със сигурност ще го развали! Дори и двамата да не го искате, то просто ще стане. Бях влюбена в приятел иии може би още съм. Имахме някакви отношения и след това нищо не е същото :) Вярно, че нещата трябва да се изясняват, и аз съм на това мнение, но точно заради това, защото задавам много въпросии много говоря, затова все аз съм потърпевшата. Не си струва да се разваля приятелството за това...

Мег*

15.   оо бебс в същото положение съм била. майната и на приятелката ти! КАЖИ НА МОМЧЕТО ЧЕ ГО ОБИЧАШ !! ще завърпюшиш училище и много неща ще разбереш.. както и кои са ти истински приятели и кои не.... не си задължена на никой живота е твой .. а Не си котка.. имаш само един живей го за себе си !!!

16.   Аз имам подобен проблем.. влюбена съм в най-добрият си приятел от 4 години и не знам какво да правя. Да обичам го много той е всичко което търся в един мъж, но не искам да жертвм и невероятното приятелство, което имаме. Четири години мълчах не знам дали да му споделя, не знам как ще реагира, не знам дали няма да ме отблъсне. Не ме е страх от това, че може да ме отблъсне, страх ме е да не загубя най-добрият си приятел. Моята сродна душа, човекът за когото бих направила и дала всичко! Успех!

18.   Хеи аз имам подобен проблем влюбена сам в наи дибрия си приягел и според всички и тои ме харесса но незнам как да го накарам да ми го каже. Моля помогнете ми :)

19.   боже... проблемът ми е същия с изключение на това че приятелката ми не го харесва... толкова съм объркана. Той ми е най-добрият приятел правим всичко заедно... понякога ме държи за ръката прегръщаме се понакога ме целува(по бузите разбира се) и започвам да си мисля че и той има чувства към мен но точно тогава изниква нещо което противоречи на всичките ми съмнения и ето че пак съм в началото... пак си мисля че ме вижда само като много добра приятелка. Ако се реша и му кажа за чувствата си ме е страх да не загубя приятелството му но ако не му кажа мойе да изпускам нещо прекрасно... нещо което в момента искам най-много. Кажете ми как да постъпя моля ви!!!

20.   Не съм писала по блогове, но може би защото имам подобно преживяване и прочетох всички коментари реших да се обърна към авторката и всички останали...

Ако обичате някой му кажете... той има право да знае, вие имате право да кажете...

Аз го казах... и това не развали приятелството ни... Беше ме страх... , но истината е, че имаше малък период на отдръпване и после нещата се подредиха от само себе си.

Най-важното в приятелството е истината и тя не бива да бъде спестявана, а ако човека ти е истински приятел ще те разбере и няма да позволи да си съсипете отношенията...

понякога трябва да рискуваме, да бъдем смели и да живеем...

А и само си помослете по-добре страх и загуба, отколкото цял живот съжаление...

21.   Здравей! Реших да ти отговоря, понеже аз имам същия проблем ( ее почти де ).. Най-добрия ми приятел е в моя клас и казва, че ме възприема само като приятелка, но с времето започнах да се влюбвам в него повече и повече.. Събрах сили и му казах.. ( съветвам те да го направиш и ти ), той ми отговори с думите " Нали знаеш, че не мога да те възприемам като нещо повече от приятелка!? ".. Това много ме нарани и започнах да търся грешката в себе си, само че с времето и той започна да се влюбва в мен и макар, че все още сме само приятели.. аз имам някаква надежда, защото виждам, че и той има някакъв интерес! :)) Надявам се да ти помогна!! желая ти успех! :*

22.   И аз съм във същата ситуация...но му признах чувствата си и ми олекна той каза че нищо няма да се промени до сега и е така...той знае всичко за мен от 2 месеца съм влюбена в него преди около 1 час имахме малак скандал и той ми каза че ме е харесвал и му е стигало само да бъде до мен но уви на мен не ми :(( затова по добре кажи и на приятелката си обясни и със сигурност ще те разбере а на него му кажи че го харесва и ако наистина ти е най-добър приятел държанието му към тебе ако се промени ще е към добро :))

23.   Знам че темата е стара, но все пак и аз искам да потърся съвет. Моята ситуация е подобна... Най-добрата ми приятелка си харесваше едно момче, което беше ново в училище, аз и казах че е хубав и ще се радвам ако между тях се получи защото изглеждаше свестен, тя започнс да се закача с него, да му намеква че го харесва, но той не и обърнс внимание и ние с нея казахме на едно момиче, което го познаваше да му каже, че моята приятелка го харесва. Тя му каза, и разказа на нас, че той не е казал нищо като тя му е казала, а само се е засмял... Това беше миналата година, сега преди около 3 месеца той и беше харесал снимки във фейсбук, този път пък тя не му обърна никакво внимание, карах я, молех и се, той беше прекрасно момче и аз наистина исках да се съберат, но тя вече не го харесваше и след седмица си хвана гадже(едно момче с което от дълго време си пишеха), аз бях много разочерована, исках да бъде с него защото той адски много ме кефеше(като приятел).... нещата обаче се промениха преди 6 дена, когато аз излязох на кафе с момичето, което му бе казало, че моята най-добра приятелка го харесва, та тя ме погледна и ми каза, че от много време я мъчи нещо и трябва да ми го каже, аь естествено я попитах какво... и тя ми каза, че когато е казала на момчето, че моята приятелка го харесва той не се е усмихнал, а и казал, че харесва мен и че никоя друга не го интересува... аз се вцепених.... не го очаквах... нещо в мен се преобърна... започнах да гледам на него с други очи, реших да проверя дали наистина е така и започнах да го наблюдавам, наблюдавах го всеки ден и наистина се убедих в това, когато се разминавахме по коридорите, той ме зяпаше, вчера имахме история и той и още един негов приятел попитаха госпожата може ли да останат, тя ги пусна и той седна до мен, защото аз бях сама-пише урока на лист за оценка, днес пък в голямото аз и едно момичр от моят клас излязохме на стълбите да си говорим, а той беше в коридора, щом ни видя да излизаме веднага дойдеи той и застана до нас на стълбите, а после по някаква случайност се качи в моя тролей и ме гледаше през цялото време... незнам какво да правя... мисля, че започвам да се влюбвам в него и не мога да се контролирам.... чуствам се зле, мисля че правя нещо нередно, все пак най-добрата ми приятелка го харесваше и аз я карах да му пише... несмея да и кажа, тя си има гадже от 3 месеца, обича си го много, щастлива е, ама не знам как ще реагира... и аки между нас се получи какво ще кажат другите, цялото училище знае, че тя го харесваше, ше кажат открадна й момчето... дайте ми съвет

24.   С едно момче се познаваме от приблизително 2 години. В началото той ме харесваше и станах гадже с него само защото приятелките ме накараха. Зарязвала съм го към 3-4 пъти. Така де и заради това той настрои всички срещу мен. Беше ми адски гадно. 2 месеца бяхме скарани. При което една вечер се връщам от центъра и го виждам слуша музика пред вратата ми. Стана ми любопитно. Отидох и седнах до него. След като ме видя той махна слушалките е ми се усмихна. Започнахме да си говорим, смяхме се и.. се сдобрихме. Всъщност тук започна всичко. За една вечер се бяхме сближили много. Станахме много добри приятели. Ходихме заедно почти навсякъде. едно момиче дойде в квартала. Започна да се събира с по - големите от нас. На 17 юни вечерта тя каза на момчето ( най - добрият ми приятел че го харесва. Това стана пред мен. Чувствах се много тъпо. Станах и си тръгнах от там. Качих се на един от трансформаторите и останах там десет минути. Тогава осъзнах че съм влюбена в най - добрия си приятел. Докато си мислех как ще продължа от тук на татък се чу падане и охкане. Слязох от транса и го видях. Седеше по гръб. Веднага отидох до него. Болеше го реброто. Хванах го под ръка и започнах да го водя към тях. Почти бяхме стигнали до тях и той се спря. Очите ми бяха насълзени. Толкова се бях стреснала. Той ме погледна и ми каза " Какво щях да правя без теб". Не издържах и се разплаках още по силно. Той ме прегърна. След което го заведох до тях и си тръгнах.
Моля ви кажете ми какво да правя. Обичам го.
Благодаря предварително!!!

25.   казваи направо

26.   Любовта е прекрасна!

27.   До авторката :). Всички ще видят любовта в очите ти, но само той няма

28.   Според мен не си дръж устата затворена, а кажи и на двамата какво чувстваш и се разберете.

29.   Той е късметлия, че има такава добра приятелка! Кажи му го направо и ако не стане значи не те заслужава!

30.   и аз съм така и съветът действай като себе си изобщо не помага е поне при мен защото ме е страх че това между нас няма да е каквото си е

33.   Хора помощ! Харесвам най-добрият си приятел. Познаваме се от 8 години. Всички ме бъзикат че сме гаджета. Сънувах го два пъти и даже закъснях за училище веднъж. Това, което сънувах се случи и в реалния живот. Не знам дали и той ме харесва... А не мога да му кажа, че го харесвам. Нямам смелост, защото ме е страх да не го загубя като приятел. А и също знам, че рано или късно ще скъсаме и приятелството ни... И аз не знам
Моля помогнете!
Предварително благодаря!