Споделена история от Тинейджърски

Искам да стана мюсюлманка
Здравейте.
Престраших се да пиша в такъв тип сайт, защото Интернет не отговаря на въпросите ми и не мога да реша какво да правя.
Българка съм - тийнейджърка и още от малка имам големия различия със семейството си. И като казвам различия, говоря за наистина големи различия - разбиране за религията. Никога не съм се чувствала като християнка, никога. Нямам нищо простив религията, ходила съм на църква, но не мога да повярвам в нищо от това. Не съм атеист и не бих могла да бъда! Родителите ми са големи расисти, не правят разлика между цигани/араби/турци. Това го приемам за нечовешко. Те винаги са се опитвали да ми говорят колко са ужасни тези хора, но аз не мога да се убедя. Чела съм много за исляма и обичам да го правя. Т. е. понякога си мисля, че не съм родена за човек християнин. Искам да сменя религията си, но не знам това как се прави. Имам приятели - турци, но никога не съм се осмелявала да ги питам нещо за религията им, а и все са момчета. От много врече знам, че това не е моята религия и аз не съм за нея. Но наистина искам някой /не родителите ми/ да ми даде някакъв съвет, без значение какъв. Знам, че много от вас ще кажат, че пиша абсолютни глупости, вероятно е така, но за мен ме са глупости, а важни неща. Искам някой да ми каже какво да правя.

Коментари

51-76 от 76

56.   Ислямът няма да ти даде нищо - точно обратното, ще съсипе всичко у теб и ще станеш една развалина. Не разбираш и не можеш да проумеш каква заблуда е тази " религия ". Това е култ, който възхвалява смъртта, и е форма на управления която цели да промива мозъците на хората / за това са предимно НЕобразовани араби, които са доста лесни за манипулации и т. н /. Ислямът бе наречен " религия на мирът ", но съвсем не е така, и нямам предвид " Ислямска държава " и поведението им, а самия коран. Аз съм християнка, НО от известно време чета и размишлявам върху корана и разглеждам разликите. Може би ще се почудиш защо го правя - аз съм против исляма, НО за да съм напълно сигурна трябва да имам понятие точно против това нещо, и трябва да го опозная и проуча, за да имам аргументи и т. н.
Нямаш идея как биват третирани жените мюсюлманки, няма да давам примери защото са безброй, НО с малко думи - жената е тъпо същество и трябва РЕДОВНО да бъде потупвана, според тях... това можеш да чуеш от проповедниците им! Като цяло, корана учи на омраза и РАЗРЕШАВА насилието, отделно насажда омраза против християните и евреите, също така там се говори за ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ след смъртта, но никъде нищо не е обещано! Ако станеш мюсюлманка, забрави за всякаква свобода и приятели, ще се наложи да се затвориш и да се занимаваш само със корана, и разбира се ще имаш възможността да станеш робиня на някой мъж, пък от време на време ей така профилактично ще те потупва. Седни и почети от корана да се шокираш малко, дано се отвратиш и оставиш тази идея, която имаш. Там любов няма, не е и обещана. И да кажа за любимият на всички " пророк " Мухамед, или по-точно педофила, който взе Айша за жена, когато тя беше на 6... а консумираха брака, когато тя беше на 9, пък той на 52... Докато Исус Христос от Назарет отиде на Кръста, там в Голгота и бе разпнат, тоя Мухамед си беше просто педофил, та кой е достоен да бъде хвален???
Запознай се със исляма, чети и размишлявай върху " законите " и разгледай поведението на мюсюлманите, помисли си дали наистина искаш да живееш подобен живот, изпълнен със омраза към другите, изпълнен със страхопочитание към мъжът ти.
Коран 8:12 " Твоят Господ разкри на ангелите: “Аз съм с вас. Подкрепяйте вярващите! Ще вселя Аз ужас в сърцата на неверниците. Бийте ги по вратовете, бийте ги по всички крайници! ”
Коран 4:95 " Не са равностойни онези от вярващите, които си седят вкъщи, без да им се навреди, и онези, които се борят по пътя на Аллах чрез своите имоти и души. Аллах отреди на борещите се чрез своите имоти и души да са с едно стъпало над седящите. На всеки Аллах обеща Най-прекрасното, но Аллах отличи борещите се пред седящите -; с огромна награда: " та така :)
Мога да цитирам до утре, но ще стане супер дълго. Помисли и за наказанията, защото са много в ислямската култура. Ако наистина се интересуваш от това, може да се свържем по някакъв начин, и чрез цитати от „ Свещеното Писание „ и от корана ще ти докажа кой е аллах и какво представлява, според самите книги и какво е писано точно там.
Eunice

57.   Авторке, радвам се, че си размислила. Важното е не каква религия изповядваш а какъв човек си. И аз не съм образцова християнка, просто съм намерила свой си начин да вярвам и това ми стига. Да, моля се, но не по традиционния начин и много рядко в църква. По-често дори не отправям молитвите си директно към Бог, а към починалата си баба с молба да ми помогне по някакъв начин. Странно, нали? Така, че да кръстена съм, обаче не се имам за образцова християнка. По-важното е, че съм в мир със себе си и се стремя, дали успявам не знам, да съм добър човек. Това е най-важното, а каква се водиш по-документи няма никакво значение в 21 век. Така, че намери начин да си в мир със себе си, а останалото са подробности.

59.   Eunice, не съм авторката, но много ми стана интересно това, което си написала. Аз съм православна християнка и не мога да проумея как може да има хора, които да искат да станат мюсюлмани. Имало е колебания при княз Борис I дали да сме католици, или православни, но пак християни(! ), а колкото повече се запознавам с Библията и вярващите в нея, толкова повече се убеждавам, че от Християнството по-великодушна и мирна религия няма. За сметка на това се затвърждава мнението ми за исляма- агресивна религия, която насажда омраза.

60.   Може би просто искаш да бъдеш доминирана. Намери си момче, което да те доминира, но нека да е християнин. Абе, просто не искай да ставаш мюсюлманка защото това е лудост...

61.   От 33 до 37.
Ти виждал/а ли си Коран на живо? Чел/а ли си го изобщо? няколко пъти съм го чела и в оригинала и на своя език аз такъв откъс, където невверниците да се убиват не съм видяла са пише. Пише, че след като умрат неверниците ще горят в ада, но преди всичко неверници може и да са мюсюлмани които са тръгнали по грешния път. Не пише дайте да избием всички хора от чужда религия будисти християни евреи и т. н.

63.   59: Благодаря, надявам се да е било полезно някак. Това са мои лични наблюдения и впечатления, и отделно от изучаването на книжката им, имам постояннен допир със мюсюлмани, защото живея в държава в която е пълно с такива.
" Как може да има хора, които да искат да станат мюсюлмани " - Определено е странно, защото в днешни дни виждаме страшно много мюсюлмани, които се обръщат към християнството / отвратени от цялата омраза / ще цитирам кратко думите на мюсюлманка, която прие християнството наскоро " Никога не съм си представяла да се събудя без омраза и да изпитвам радост във себе си " -няма да коментирам това!
А пък причината / ХРИСТИЯНИ най-вече да стават мюсюлмани или да изпитват подобно желание / е ясна - това е врагът, този който е против Бога, този който обикаля като рикаещ лъв и се чуди как да попречи на Божиите хора и как да ги отдалечи. Но това също е супер дълга тема.
До авторката, защото пропуснах някои неща... " Никога не съм се чувствала като християнка, никога " Добре, какво значи да се чувстваш такава? Ако ти не си го изпитала, как знаеш и си сигурна, че не е за теб и си против това, след като НИКОГА не си го чувствала? Само заради " различията " които имаш ли е?
" Ходила съм на църква, но не мога да повярвам в нищо от това " тук нещата се заплитат и не е ясно в кое точно не вярваш, нека предположим че е в Бог Отец, Божият Син и Святият Дух , също така " чела съм много за исляма и обичам да го правя " - много се изненадах кое е толкова интересно за терористична групировка в сериозен мащаб, за кръвопийци и същества, които съвсем са се забравили и са устремени и ОБУЧЕНИ главно да тъпчат, презират, отхвърлят и да избиват / по възможност / останалите хора.
А вероятността да получиш по-подробна информация от мюсюлманин просто я забрави, това е меко казано невъзможно. Мюсюлманите НЕ обичат, когато неверниците / тези, които не вярват в аллах / се интересуват от исляма и недай Боже да поискаш корана... тогава става още по-сложно, хаха... сбъркана работа!
Има една особена черта при мюсюлманите като цяло, те са доста добри актьори и умеят да ухажват жените в самото начало, със доста сериозни обещания, и изглеждат като ангелчета, толкова добрички стават във играта, чак да му хареса на човек... но идва момента в който те оплитат, промиват ти мозъка, забулват те, правят каквото искат с теб... че къде да се оплачеш???
След това е ясно, мърдане няма освен бягство. Изключително опасно е предприемането на подобна стъпка, за която и да е жена! И не бива да подценяваме сериозността на проблема.
Пък ако се омъжиш за мюсюлманин... все повече се усложняват нещата, и недай Боже да не родиш момче.... :) Ся, много хора ще кажат, че това звучи като от филм, че не е така, но аз ти го гарантирам НЕ на 100 а на 200% .
Никога не би ме послушала, защото съм някаква непозната в кибер пространството, НО поне помисли за нещата, които ти казах, а и за нещата които всички останали хора ти казаха.
Бай дъ' уей, прозяването и кихането са интересни в ислямската религия...
“ Наистина, алах обича кихането и не обича прозяването; който кихне и възхвали аллах, то всеки мюсюлманин, който го чуе,е задължен да помоли аллах за милост към него, а що се отнася до прозяването, то то е от шейтана, нека да го отстрани, както може, когато човек се прозява с открита уста, шейтана се смее над него”. (Ал – Бухари 10 505 ). - Шейтан - аналог на дявола в ислямската митология. И такам....
Eunice

64.   Eunice, 59 съм. Аз си живея в България и ми е много мъчно, като виждам накъде вървят нещата. Досега не съм чула тук да има такъв случай-мюсюлманин да стане християнин, ноо виж за обратното постоянно-помаците силно се капсолираха и станаха същите като турците-страшно държат на вярата, но трябва да се има предвид, че повечето от тях са доста необразовани( особено жените) и така стават лесно манипулируеми. Не знам защо не могат да осъзнаят, че са българи, а отиват при турците. Както и да е, стана политически коментара. Но това, което исках да кажа, е че аз не съм запозната с такива случаи тук и според мен тенденцията да станеш мюсюлманин е по-силна.

65.   Здравей,

и аз съм отгледан в християнско семейство с расизъм и никога не съм подкрепял Християнството. Обаче при мюсюлманите нещата не са по-добре - там обикновеният мюсюлманин е същият расист като обикновения християнин. Че даже и по-зле може да е, в зависимост от това към кой вид Ислям се насочиш.

Лично на мен най-много ми допадат гностичните течения. Предпочитам Будизма като религия, защото е най-малко расистката религия. Будизмът всъщност не е религия, а ФИЛОСОФИЯ.

Има една илюстрация за Будизма. Представете си, че всяка голяма световна религия е плод. Например Християнството е ябълка, Исляма - портокал, Юдаизма - круша, Индуизма - дюля и тн. И сега си представете, че тези плодове са в една купа. Тази купа е Будизма. Разбираш ли? Будизмът обхваща всичко и е разбиращ към всички.

Друга възможност е да станеш еврейка - също ще е по-интересно от Християнство и Ислям, но пак няма да е най-оптималното решение за придобиване на широкоскроен поглед за Света. Последното, както казах, го има само в Будизма и по-специално Дзен Будизма (течението на Будизма в Китай и Япония). Ваджраяна Будизмът пък е много по-мистичен и езотеричен, има общо с окултните течения в Европа през Средновековието.

66.   н 63, ти като не си била чула, не значи, че няма. Лично аз покрай Великден организирам две кръщанета на мои приятелки-помакини. Масово се покръстват хората в Средните Родопи ДОБРОВОЛНО, но не се тръби по темата, за да не се сърдтят бабите и дядовците. От страна на родителите обикновено проблеми няма. На приятелките ми първо братята им се покръстиха заради смесени бракове, сега и те се покръстват, за да не се делят от братята си и защото искат да имат идентичност. Чичо ми е поп и има стотици подобни случаи вече и тихичко се случват нещата, за да се избегнат проблеми в семейството.

67.   Пак съм аз авторката. Eunice, нещата, които пишеш са много хубави и може би една част от тях са истини. Но ЗА ВСИЧКИ, много в глупаво да мислите, че ако приемете Исляма и се омъжите за мююлманин, ще бъдете роб, ще носите фередже, няма да излизате от вкъщи и ще бъдете просто една вещ и че ще ядете бой. Това са си стари традации, отидете в Анадола там още ги има, предполагам. Но никъде в столицата или Инстанбул и много други градове няма да стещнете подобни глупости. Казвам, че са 'глупости', защото съм против насилието над жени, деца и като цяло хора. Но един вид с това се явявам като лош човек. Да, аз съм против, защото никога не съм живяла по този начин, никой семейството и прародителите ми не е изпитал такива неща, но за онези хора там - това е живота. И не мога нито аз, нито вие, нито никой да определя дали това са глупости или не, защото това са традиции, неща, които се спазват. Не можем да говорим, че в Западната част е по същия начин, никак даже.
Номер 64, останах с впечатлението, че си против помаците. Да си против помаците... не знам какво да ти кажа. Знам, чела съм, имам такива познати и мога да кажа, че относно религията те са леко объркани, но това не ги прави зверове или хора, с които не бива да контактуваш. Това е много глупаво, опитвам се да набия в главите на семейството ми, жалко, че те не ме разбират. Не бива да обвинявате помаците в нищо. Те не са виновни, че едно време ги е сполетяло такова нещо. И се гордея с тези, които са сменили вярата си, заради живота си. Не е от значение, какво проповядваш, ако си жив и си с хора, които обичаш. Според мен тези, които са се противпоставили и са починали са постъпили глупаво. Винаги могат да променят религията ти, да те накарат да бъдеш нещо, но ти винаги можеш да останеш това, което си. За пример давам, ако сега се появи момче - евреин и аз го обичах, никога не бих станала еврейка. Не познавам много за евреите, какво изповядват и т. н. т. Но да изпитвате омраза към помаците е една голяма глупост, както и да ги слагате под общ знаменател с турците.
Относно по последните ми размисли към религиите. И също така тук ще отговоря на някой горни въпроси от последните коментари. В момента съм уж християнка, в смисъл такъв винаги съм била. Доста отдавна се породи тази идея да сменя религията си, винаги съм го желала, но всеки път нещо ме спираше или недостигаше воля, смелост, не знам. Но в последните два месеца изпитвах огромно желание за това. Не знаех какво да направя и затова споделих тук. Най - добрата ми приятелка е Атеист, баба ми също. И най - добрата ми приятелка ме убеждава да бъда като нея. Но в момента реших да бъда такава, каквато съм, а за напред... ако не се престраша и не сменя религията си, ще стане Атеист. Да си Атеист не е престъпление, по - голямо престъпление е да си Расист, жалко е, че малко хора го разбират, а повече спорят по тази тема. А за това, ако се омъжа за турчин, не изгарям от желание, разбира се, е, тогава вече ще приема Исляма.
"Никога не съм се чувствала християнка. " Да, това е самата истина, никога. Нямам икони в стаята си, майка ми има, никога не съм се молила пред тези икони, никога не съм се молила на Господ за каквото и да било. Моля се за това, което искам да се случи, а не на Господ. И да, казвала съм 'О, Боже', но това не ме прави вярваща. В днешно време думите са без значение.
"Ходила съм на църква. " Да, и това е така, с майка ми съм ходила най - много пъти. Винаги, когато влезем се чувствам странно и всеки път ми се иска да се обърна и да побягна обратно. Просто усещам, че мястото ми не е там. Да, палила съм свещи и съм опитвала да се моля, седяла съм пред иконите на Богородица и Иисус. /Нека отбележа, че предпочитам Иисус. / Правила съм такива неща, но докато ги правех не съм усещала нищо, а просто празни мисли изълненис желания и надежди. Нищо повече. Не съм стъпвала в църква от 1 година и 3 месеца. Не искам да ходя там.
Нека ви разкажа, миналата седмица бях в ромската мъхала в моя град или някой я наричат 'там, където живеят турците'. Тей де, има турци, ама повечето са цигани. Наоколо имаше джамия. Беше затворена иначе щях да питам за Исляма нещо, както прочетох по - горе.
И не знам кой беше написал нещо от сорта на 'Никога не питай мюсюлманин за Исляма. ' Никога не би ми хрумнала подобна глупотия, с извинение. Мюсюлманите, тей като не ги познавам отвътре с всичките им трепети към това, което проповядват - мога да кажа, че са странни същества, потайни, обичат да гледат сеира на другите. Та, да попитам някого такова нещо, че той какво ще си помисли, не се знае. Не бих.
Благодаря на всички, надявам се да отклкнете на този коментар.

69.   59 съм, както и 64

Не съм против помаците, по-скоро съм объркана какво да мисля за тях. Откъде мислите е дошла поговорката:"Наведена главица брадва не я сече". Може да прозвучи крайно, но навремето, който е бил достоен, си е дал живота. Мислиш, че като останеш жив им приемеш вярата, те няма да те преценят какъв си? ! Предателите никой не ги иска, пък "били вече с нашта вяра-може да са с нашата вяра, но щом не тачеха родната си вяра, няма да тачат и новата".
Не, не знам какво да мисля за тях. Нямала съм голям досег до тях. Имах съученичка, която беше помакиня и в продължение на 5 години я опознавах, защото до последно криеше много неща. Когато се запознавахме като клас, всички казвахме от къде сме, какви сме, що сме... Тя все казваше, че е от Смолянско-никога не каза от кое точно село, но ми беше ясно, че е помакиня. И какво от това-казах си, че ако е приятно момиче, няма да има значение. Дори я каних да излизаме, все пак никой не искаше да дружи с нея, защото и другите разбраха каква е, а тя беше в нов град, непознат все още за нея и аз й бях единствената приятелка. Но тя така и не се отпусна да ми разкаже за своя край-как живеят там хората, какво е по-особеното при празнуването на празниците там, дори да ми разкаже за Байряма-не, нищо. Не съм я и насилвала, щом не иска, няма да я карам на сила. Чак след две-три години се разкри. Тогава вече беше опознала обстановката и свободно започна да изказва мнението си. Основното беше, че за каквото и да говорихме, тя все извърташе нещата и заговаряше за Корана. Други момичета имаха проблем с нея, защото се правеше, че слуша музика(със слушалки), а подслушваше чуждите разговори и изведнъж се включваше при тях със свое мнение и хората се дразнеха.
Мисля, че и самите помаци не знаят къде им е мястото и не могат още да се ориентират. В класа имахме турци-не я искаха, защото е помакиня, имахме българи-не я искаха, защото е мюсюлманка. И въобще се получаваше едно такова положение, при което тя оставаше все сама. Аз й подадох ръка, когато беше сама в началото, а после се обърна срещу мен.
Но съм далеч от мисълта, че тя като е била такава, всички са като нея. Обаче това, което се чува, е много притеснително-как ДПС ги приобщава към партията и други подобни. Например пресният случай Сърница. Опитват се да ислямизират цели райони-знам, че влиянието на ходжите е много силно и ако са необразовани, са, както вече казах, лесно манипулируеми.
Иначе ме радва, че се покръсват. Много бих искала да не се делим на българи и помаци, защото всички сме българи!

Аз също не ходя много често на църква, авторке, не си мисли, че трябва да си постоянно набутан в църквите, за да се наречеш християнин. Достатъчно е да вярваш в Бог и да държиш на вярата си. Но при мен има нещо друго, което при теб отсъства, както казваш-когато стъпя в храм, усещам спокойствие. Мога да остана в църквата с часове и не можеш да си представиш какво спокойствие ме обзема-до сега не съм намерила друго място, където да чувствам тази хармония.

70.   Авторке, ти си родена в една определена среда и си свикнала с определени неща, ти си свободна и можеш да правиш каквото си искаш. Животът си е лично твой, и само и единствено ти имаш правото да го съсипеш или да го поправиш. Това е твой личен избор, това е решение. Не виждам смисъл, след толкова много съдържателни, смислени коментари, и във повечето хората със загриженост / вярвам / са изказали мнение и са дали съвет. От тук вече ти сама ще решиш какво точно да направиш. А пък относно това, че нямаш икони – не значи абсолютно нищо, никъде не пише да имаме такива. Относно това как било във Андола и Истанбул – отстрани е съвсем различно, нали знаеш... и това, което гледате по турските сериалчета, си е просто сценарий нали си в час. Тук става дума за съвсем различно нещо, защото ако приемеш вярванията им, ще се наложи да прилагаш наученето от корана, и съвсем няма да е същото като сега. Каза, че е „ глупотия „ когато споменах „ Вероятността да получиш по-подробна информация от мюсюлманин просто я забрави, това е меко казано невъзможно. Мюсюлманите НЕ обичат, когато неверниците / тези, които не вярват в аллах / се интересуват от исляма и недай Боже да поискаш корана... тогава става още по-сложно, хаха... сбъркана работа! „ Е, щом мислиш, че не е така просто ходи и разпитвай да се убедиш.
До номер 61 – Хехехех ? Виждали сме коран, и сме го чели. Въпросът тук е ти дали си го виждал/а? И сега, за да бъда по-ясна и изчерпателна, ще цитирам определени неща.
Коран 5:51 „ О, вярващи, не взимайте юдеите и християните за ближни! Един на друг са ближни те. А който измежду ви се сближи с тях, е от тях. Аллах не напътва хората-угнетители „
5:66 „И ако спазваха Тората и Евангелието, и низпосланото им от техния Господ, щяха да се препитават и от това над тях, и от това под нозете им. Сред тях има и една умерена общност, но лоши са делата на мнозина от тях.
4:68 „Кажи: “ О, хора на Писанието, вие сте без опора, докато не спазите Тората и Евангелието, и низпосланото ви от вашия Господ. И у мнозина измежду им низпосланото на теб от твоя Господ увеличава тяхното престъпване и неверие. И не скърби за неверниците! „
Дотук добре, нека спомена, че мюсюлманите не празнуват Свети Валентин / защото пише, че онзи който имитира другите е част от тях / дефакто имитира нас, „ възлюбените „ от тях християни. Казват, че любовта към жената трябва да се показва всеки ден, а не веднъж в годината – това звучи много, много добре, но при положение, че им е казано да си потупват жените / то и мухамед потупваше детенцето, което взе за своя жена / отделно знаем, че ако жената не е покорна на мъжа си, не иска да яде в определен момент или да правят секс, или излиза без разрешение и основателна причина – пак си трябва малко налагане... – та тук логиката се губи, НО това е нормално в исляма!
Нека да сравним определени неща от Свещеното Писание и корана.
Галатяни 6:2 „Един на друг си носете теготите и така изпълнявайте Христовия закон „
коран 4:76 „ Вярващите се сражават по пътя на Аллах, а неверниците се сражават по пътя на идолите. Сражавайте се с приятелите на сатаните! Слабо е коварството на сатаната! ~~~~~~~~~
Матей 5:44 „ Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и се молете за онези, които ви гонят „
Коран 8:12 „Твоят Господ разкри на ангелите: “Аз съм с вас. Подкрепяйте вярващите! Ще вселя Аз ужас в сърцата на неверниците. Бийте ги по вратовете, бийте ги по всички крайници! ” ~~~
Ефесяни 4:28 “ Който е крал, да не краде вече, а по-добре да се труди, като върши с ръцете си нещо полезно, за да има да отделя и на този, който има нужда”
Коран 5:38;39 „А на крадеца, мъж или жена, отсичайте ръцете като наказание за онова, което са присвоили -; възмездие от Аллах. Аллах е всемогъщ, премъдър. А който се разкае и поправи, след като угнети, Аллах ще приеме разкаянието му. Аллах е всеопрощаващ, милосърден. „ тук ясно виждаме колко е мъдър този аллах, първо наказва пък после идва опрощението... това ли се нарича любов и мирна религия???
Евреи 3:12 „Внимавайте, братя, да не би да има у някого от вас нечестиво, невярващо сърце, което да отстъпи от живия Бог „
Коран 9:20 „Които вярват и се преселят, и се борят по пътя на Аллах чрез своите имоти и души, те са с по-висока степен при Аллах и те са спечелилите „ в исляма не е обещан вечен живот, просто се пише за някаква нагада, споменава се Рай на няколко места, но толкова...!
Матей 24: 9 „ Тогава ще ви предадат на мъки и ще ви убият; и ще бъдете намразени от всички народи заради Моето име „
И отиваме на Матей 7:15 „Пазете се от лъжливите пророци, които идват при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители „ и да поясня, че един от фалшивите пророци е Мухамед, защото няма свидетели на неговите „ чудеса „, и нито едно негово пророчество, не се е случило и не е факт. Никой не потвърждава достоверно и никой не е видял което и да е „ знамение „, лъжи и заблуди само.
Ще допълня за законите или т. нар. „ шериат ” – това включва, чупене и смазване на крайници / при кражба например, в нета има видеа дори с едно дете, едната му ръка беше премазана публично, защото откраднал нещо /
Включва обесване – най-вече при хомосексуални хора, рязани на глави разбира се / ако си „ неверник „ ако си сбъркал нещо / няма да приказвам за други видове и унижения, защото става наистина дълго. Също така се насажда омраза в децата, от ранна възраст за да знаят, че трябва да мразят християни и евреи / в нета има клипове на анимационни филмчета, които гледат децата на мюсюлманите – там предимно има бомби, ножове, кръв и убийства в името на аллах / , има клипове и с малки деца, които обясняват кой и защо мразят.
Никой, повтарям НИКОЙ да не ми казва, че в исляма няма омраза и не учи на насилие, това че ВИЕ НЕ СТЕ ЗАПОЗНАТИ, това че нямате ЗНАНИЯ и не ви дреме, не означава че нещата около вас не съществуват и не се случват.
Пояснение : горепосочените факти се случват предимно в страни като Сирия, Ирак, Египет, НО това не означава че не се извършват и в Турция, но просто не стигат до медиите, и няма как да бъдем запознати с тях. Айде, дерзайте!!!
Юнис

71.   59 съм
Юнис е била достатъчно изчерпателна, авторке, за да разбереш, че не случайно Исляма е приеман с резерви. Виждаш как основните доктрини на Исляма и Християнството са коренно различни, да не кажа изцяло противоположни. Ислямът подбужда агресията и подтиква към нея, сравни с Християнството-то проповядва да не се отвръща на злото със зло, приканва да простим на заблудените, а в Исляма има ли нещо такова-не и няма и да има, защото същността на Исляма е насилието!

72.   Нашите са мюсюлмани. Преди и аз бях мюсюлманин. Но не чак толкова вярващ. Сега съм атеист. И да, жената е втора категория. Няма смисъл да си губиш времето с глупости - да се кланяш и т. н. загуба на време е...

74.   Добре, но имай в предвид, че на забулените им режат клитора.

75.   74, какво имаш предвид?

76.   До 46 номер моля те отвори учебника за 8 клас и прочети причините на Борис I за покръстването, че да разбереш малко история. :)

77.   Здравей, аз съм момче на 15г. (турчин) до преди 2 години посещавах църква, празнувахме и все още празнуват моето семейство Българските празници и ходят на църква ( макар че мисля че не е хубаво ) , но аз докато от 1 година насам не съм посетил църква, а единствено джамия когато ходих на село (в селото изповядват мюсюлмани). Причината е че роднините на баща ми са турци, а майка ми чиста БЪЛГАРКА. Не съм наясно как стоят нещата със прекръстването или сменянето на религията, но най-добре се поинтересувай като отидеш в джамия и ако си естествено над 18 и можеш да си решаваш живота сама.

78.   Изчетох какви ли не глупости от ограничени хора. Абе вие толкова ли сте прости? Направо нямам думи! И Корана и Библията НЕ СЕ ПРЕВЕЖДАТ БУКВАЛНО! Трябва да имаш поне грам мозък за да се вникнеш в истинския смисъл бе хора. #56 Еunice ли си ква си не та знам ама ако те видя някъде ще ти се изплюя в лицето. Та ти от километри лъхаш на простащина. Тръгнала си да ми четеш Корана и да ми даваш примери, макар че и след милион години няма да можеш да разбереш смисъла на нито едно изречение написано в Книгата. Та ти твойта религия не си я знаеш, па си тръгнала да се интересуваш от друга. Като не ти харесва Исляма няма да коментираш тогава! Ти не знаеш ли, че повече от 4милиарда души биха ти резнали главата без да се замислят, след казаните думи за Мохаммед? Исляма е религията, където изповядващите я са силно обичащи Аллах и пророците му. Ти ли си тръгнала да говориш, че е бил педофил? Ай дай ми доказателства, какво ще кажеш, а?

А знаеш ли че в най-старата открита Библия пише, че Исус е един от пророците в Исляма и е с над 35 000 редакции (НАЙ-СТАРАТА) и пише, че ще се появи нова религия, която християните и будистите трябва да приемат? Защо Корана няма нито една редакция? Нямаш никакво право да я наричаш книжчица!
Прочетох какви ли не коментари от нискоинтелигентни индивиди. Къде сте тръгнали да давате съвети бе еии, ще кажеш че сте най-вярващите, сигурно ходите на 6месеца веднъж на църква.
И ДА-Исляма е крайна религия, на който не му харесва да не коментира и да си живее живота. В тази религия трябва да си наистина вярващ. Какво си мислите, че няма да има 'мюсюлмани', които няма да отидат в Ада ли? Трябва да си истински вярващ и любящ!
Ще помоля хора неинформирани да си стоят ниско като тревата, щото сте доста жалки.
Ама Eunice много ти знае устата да дрънкаш разни измислици, ама си мечтаеш да отидеш на екскурзийка с мъжа си в Мармара нали? Ама нали глупавите все говорят и говорят, какво да ти кажа направо-Нито си информирана правилно, нито нищо, но нали сред стадото ти минават номерцата..
А защо известни личности сами приемат Исляма, може ли да ми отговориш? Мохамед Али, Майк Тайсън, Лев Толстой, Кристияно Роналдо?
Ти не си никоя, че да съдиш другите религии. Стой си тука в тоя сайт и по цял ден чети извратени иторийки. Айде гас да се правиш на умна някъде другаде :*

79.   Здравей!
Аз съм на 15 и искам малко да ти разкажа от това, което в момента учим и това, което съм виждала от мисюлмани.
1. В момента съм в 9 клас и ще ти предстой да учиш за християнството. Та правихме сравнение между християнството и исляма. Исус Христос учи на любов. Прочети 10-те Божи заповеди и ще разбереш за какво ти говоря, а докато при исляма не беше така. В християнството ние момичета и жените не сме като разменна монета, а при мисюлманите сме като парче месо дето могат дори да го убият, но без наказание. Пример колко мисюлманките са ограничени: това ни го разказа човек от военното ни обучение. Американски войници са били в някакво малко градче където се е изповядвало мисюлманството и там жените всеки ден ходели по 3 км. отиване и връщане да налеят вода от едно малко езерце. Американците решили да им улеснят пътя и заради това направили диги или нещо такова(не си спомням много добре какво беше), за да може да не вървят толкова много жените. Съответно жените в селото го затрупали това място, защото единственото време, в което им е било позволено да излязат навънка и да си поговорят с приятелки е било, когато са ходили там за да сипят вода, а по този начин щели да им отнемат цялата свобода. Прави си извода дали ще си свободна или не.
2. Това е от учебника ми по история. Когато си 9 клас ще учиш за 8 клас материала, затова те съветвам да отвориш уроците за християните и мисюлманите и да откриеш разликите. На мен лично ми беше направило впечатление, че никъде не се спомена, поне в учебника не знам за корана, как се е родил Мухамед. Също така ми направи впечатление имената на ислямските ангели. Ще откриеш, че повечето са взети от християнството и са с малки промени в имената.
3. Това е моя истинска случка дори го имам на видеоклип. Случката ми е от рождения ден когато бях 2-ри клас и имах на него поканено момиче от моя клас, но турче(те изповядваха мисюлманство). Не знам как стана така, но когато ми рязаха тортата, която беше с две малки ангелчета, тя се изправи и каза ние турците ще убием българите. Прави си сметка те са мисюлмани, а ние християни.
Та това е от мен, дано малко да почетеш преди да направиш тази грандиозна глупост, защото не си видяла толкова много неща и вече не знаеш с какво да привлечеш вниманието на родителите си, но помисли, направиш ли го, аз не мисля, че повече ще си имаш това, което имаш сега.
Руми

80.   Според мен в Турция е пълен хаос.
Блокирали са социалните мрежи, защото прокурор бил убит - ненормална работа

81.   78, Юнисе е напълно права, но ти продължавай да отричаш-щом така ти е удобно,

83.   Расизма изобщо няма нищо общо с религията. Както искаш го приемай, но всички религии, малко или много, са сексистки или расистки. Исляма е религия, която изобщо не толерира жените, жените нямат никакви права, и буквално са като роби в дома си. Това ли искаш? Само защото родителите ти са расисти? Какво си мислиш, че никой който изповядва Исляма не е расист? МНОГО си заблудена! На колко си, глупаво момиче? На 14-15? Аз не съм много по - голяма от теб, но явно със моите скромни 17, имам достатъчно мозък. Родена съм Христянка, но всъщност не вярвам в нищо, направо съм си чист атеист. Можеш да си каквато поискаш, без да изповядваш дадена религия. Не може да искаш да смениш религията си, заради глупост, като тази. Знаеш ли там какви са им обичаите? Интересувала ли си се, какви изобщо са им постите там?

Предполагам, че още не си учила Етика в училище. Всъщност религиите имат общи корени, просто Исляма е... по - радикален, по мое мнение, и забранява много повече неща. Просто помисли рационално, как точно ще се молиш по 5 пъти на ден, и ще изпълняваш всички неща, които Корана изисква? Жена си, а си избираш религията, която толерира жените най - малко...

Ако искаш да вярваш в нещо - вярвай. Никой не може да те спре.. но не виждам смисъл в това да си сменяш религията. Както казах, има всякакви хора, от всякаква религия, пол, раса, и от нито едно от тези неща не зависи дали ще са расист, сексисти, хомофоби, ли ако щеш и педофили.

Глупаци, а вие престанете с това - ОПАЗИ БОЖЕ и бла бла, защото, сигурна съм, нито един от вас не е толкова религиозен... -. -

Авторке, просто си помисли, и премисли нещата... вярвай в каквото искаш и прави каквото искаш, но това, което искаш да направиш е наистина глупаво.

84.   Номер 78 - в първия момент нямах желание да обрърна внимание на абсурдите, които си написал/а и дори не се очудих от злобата, омразата и агресията в писанията ти, но ще цитирам нещо точно на място... " Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит " Не мисля да се впускам в подробности относно глупостите, които твърдиш. Всеки разумен човек, който има умствен багаж и не е обременен със негативни емоции, и не носи у себе си толкова злоба, би разбрал смисъла на писанията ти.
Благодаря за съветите, които ми даваш и за оценката ти относно мен и същността на моите изказвания, но не съм ги търсила и не са вярни. Айде сега си събери злобата обратно, стисни ченето и си живей в умопомраченост, и НЕ СЕ ОПИТВАЙ да ме съдиш или да ме характеризираш. Поведението ти е елементарно, просто не си на ниво за да коментираш подобни неща. Пробвай с нещо друго, което ти се отдава, защото е очевидно, че не си в състояние да обсъждаш подобни неща с хора с различни виждания и вярвания. Слагам ти пълен игнор!
Юнис

85.   Момиче, 5 века сме били под турско робство. Кое от религията ти им харесва? Това, че са супер консервативни или това че половината от слабия пол са неграмотни? Личното ми мнение е че исляма е прекалено суров с младите и тази религия не заслужава уважение, дори от тези които я почитат. Авторката нека да изгледа малко филми и да почете някоя книга, да разбере що за отношение имат мюсюлманите към нас и тогава пак да се замисли... Аз не съм от най- религиозните християни, но съм горда, че съм такава... Просто това е обида към Българското. Вземи се в ръце!

88.   Здравейте,
Разбирам Ви напълно и подкрепям решението Ви.
Прочетете книгата: "Градината на праведните", както и вземете да четете Корана. Има ги в електронен вид.
Ако времето минава и Вие след, като продължите да четете ислямска литература, все още желаете да станете мюсюлманка - то ще станете, когато сте пълнолетна. Ако в момента не сте пълнолетна, то без разрешението на родителите Ви няма как да стане това.
Взимането на такова решение е строго индивидуално и лично и затова никой няма право да Ви спира. Ако следвате правилният път - то ще бъдете мюсюлманка, когато му дойде времето.
Аллах да Ви отвори пътя и закриля!

Зохра

51-76 от 76