Споделена история от Тинейджърски

Пътят, по който ще поема
Здравейте:)
Аз съм момиче на 14, 7 клас. Предстои ми кандидатстване тази година, но още се колебая какво да запиша. Мисля си за испанската, но не съм сигурна за някои неща. Първо, знаете ли от какви предмети се състои обучението в 8ми клас там? Второ, искам да знам дали предметите ще почнат да се преподават на испански и, ако да-кога? Моля да кажете мнението си за тази гимназия и ако някой учи там, моля да сподели дали е добро обучението и дали е хубава средата.
Мерси предварително!

Коментари

1.   Аз не уча в испанска, а в английска гимназия, но пак е езикова и предполагам трябва да е същото. В осми клас учиш език (при нас бяха 18 часа седмично) български, математика, музика, физическо, рисуване. От девети клас ти влизат всички други предмети, като учебниците ти се водят за осми клас, разбира се. Тогава почваш и втория чужд. Мисля, че разказните предмети трябва да са ти на испански, при нас са на английски. За самото училище нищо не мога да ти кажа, но пък много ми харесва испанският език, така че те подкрепям :D Успех с кандидатстването! :)

2.   Пътят който ще поемеш е надолу, и той ще става все по-стръмен!

3.   Няма смисъл да се записваш в такова даскало. Аз съм в езикова и много съжалявам не излизам с никаквс професия или стаж много учиш много и на края не си заслужава и с тази диплома от испанската къде ще те вземат на работа?

4.   Номер 3, ами в университет ще я вземат. А от една професионална гимназия на каква работа ще я вземат? За 500 лева на месец?

5.   Здравей! Аз също си задавах подобни въпроси в 7 клас. Подобно на теб исках да уча в 2 АЕГ, всички ме подкрепяха в това ми решение, освен госпожата ми по математика на частните уроци, тя ми обясни, че няма смисъл да се записвам в езикова гимназия, тъй като език се учи на курсове за 6 месеца/1 година и няма смисъл 5 години да учиш предмети като история, георафия, физика, химия и др на английски примерно и да си пропилееш времето. В крайна сметка я послушах, сега уча в Строителния и много се радвам, че взех правилното решение. Мой съученици от 7 клас влязоха в Немската и 2 АЕГ и много пъти са ми се оплаквали как учат предметите английски/немски, аз примерно 1 урок по история ми е трудно да го науча на български, а какво остава пък ако е на френски... В крайна сметка решението си е твое! Всеки сам избира пътя си!

М 18